Ovoidni nuklearni fuzijski reaktor

petarbosni4

Zainteresovan član
Poruka
136
Ovdje se radi o jednom tipu reaktora koji bi trebao biti osjetno ekonomičniji od postojećih - toroidnih i linearnih. No kako ne mogu (a zapravo ne znam) rukovati internetskim alatima, ne mogu ga u cijelosti objaviti na ovom izvrsnom forumu. Stoga vas molim da ga pogledate na adresi.
url] http://petarbosnicpetrus.wordpress.com/2013/04/25/new-type-of-nuclear-fusion-reactor/

Članak je vrlo kratak i jasan, tako da nećete imati muke s njegovim razumijevanjem. Na istoj adresi imate, također kratak, članak o akceleratoru koji bi čestice trebao ubrzavati na brzine puno veće od brzine svjetlosti. Taj projekt je osnova novog tipa nuklearnog fuzijskog reaktora.
Vjerojatno ćete reći da su sve to samo sanjarije i želje, ali ipak ćete se malko zabaviti, tj. neće vam biti dosadno.

Po mom uvjerenju, ti su projekti vrlo ozbiljni. Tako ćete se, eto, zabaviti sa ozbiljnim stvarima.

Srdačno


Vaš Petrus
 
Poslednja izmena:
Malo mi je tesko da poverujem da ne znas rukovati internet alatima a imas sopstveni web sajt ;)

Istina je. Imam svoj sajt ali mi ga uređuje jedan student, koji voli moje radove. Kao što vidiš i ja nešto brčkam po internetu, ali tada često napravim zbrku, pa ju, ispravljući napravim još veću. Za sada se najbolje snalazim s papirom, olovkom i gumicom (za brisanje).
 

Back
Top