ОВО ЈЕ ПРОГРАМ НОВЕ ВЛАДЕ! (трагедија!)

Ne znam koliko su ove cifre tacne ali pretpostavljam da su priblizne.
Uz sve ovo zakonom bi trebalo onemoguciti primanje vise od jedne plate (penzije) iz budzeta.

У свим државним предузећима и установама влада непотизам. Отац (мајка) оду формално у пензију и настављају да раде примајући и плату и пензију и још запосле своју децу. Пробајте да у било којој установи опсујете неком мајку, сутра пола установе неће да вам се јави у пролазу (све сама родбина и кумови)...:)
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
У свим државним предузећима и установама влада непотизам. Отац (мајка) оду формално у пензију и настављају да раде примајући и плату и пензију и још запосле своју децу. Пробајте да у било којој установи опсујете неком мајку, сутра пола установе неће да вам се јави у пролазу (све сама родбина и кумови)...:)

Ovo je tačno.
 
Nazalost, iako nepopularni, ovi rezovi su neophodni.

Tragedija je samo sto ce tih 15% biti ono koji nemaju vezu i koji su najkompetentniji.

Ali da javni sektor ne funkcionise- ne funkcionise.

To i jeste problem. I ovaj solidarni porez je pogađao samo plate, a partijski funkcioneri pokrivaju po nekoliko mesta u upravnim odborima, a ta primanja nisu dirana.
Isto tako ova priča za dnevnice i službene automobile je besmislena. Imate gomilu inspektora koji treba da kruže po zemlji bez automobila i dnevnica. Šta treba da trče i piju vodu sa hidranta ako ih nađu?
 
To i jeste problem. I ovaj solidarni porez je pogađao samo plate, a partijski funkcioneri pokrivaju po nekoliko mesta u upravnim odborima, a ta primanja nisu dirana.
Isto tako ova priča za dnevnice i službene automobile je besmislena. Imate gomilu inspektora koji treba da kruže po zemlji bez automobila i dnevnica. Šta treba da trče i piju vodu sa hidranta ako ih nađu?

kakve dnevnice?zar ne primaju plate za taj "užasno težak i izrabljujuću rad"...dai to isključivo "nekorumpirani" ? A državna kola koriste u privatne svrhe-svi, po difoltu.
 
Citam razne nebuloze ovih nicim izazvanih ali stalno zabrinutih profesionalnih srba, osim tracanja oko crkve i sumanutog vristanja da su srbi nisu ponudili ni jedan ozbiljan odgovor STA RADITI DA BI ziveli BOLJE???

pa ni "posmatrači" nisu se pretrgli od ideja ;)

msm, a da mi lepo predjemo iz robovlasništva u rodovsku zajednicu i zeznemo EU sa uslovljavanjima-kako to "civilizovane države misle i mogu"? Malo promene ne bi škodilo...a i potsećanje na film o Kremenku ;)
 
Citam razne nebuloze ovih nicim izazvanih ali stalno zabrinutih profesionalnih srba, osim tracanja oko crkve i sumanutog vristanja da su srbi nisu ponudili ni jedan ozbiljan odgovor STA RADITI DA BI ziveli BOLJE???

Bilo je tema gde su se i predlagala resenja.

Npr. da se veci porez uzme od bogatih, kako su i obecali? Da se donese zakon o poreklu imovine te ozdume sva nelegalno stecena imovina? Da se otpusti administracija, a najvece plate i penzije smanje u korist ovih najmanjih? Da se formira razvojna banka i ulozi u profitabilne grane kao sto je pojoprivreda?

Sve to ne citas, a dajes ocene?
 
Bilo je tema gde su se i predlagala resenja.

Npr. da se veci porez uzme od bogatih, kako su i obecali? Da se donese zakon o poreklu imovine te ozdume sva nelegalno stecena imovina? Da se otpusti administracija, a najvece plate i penzije smanje u korist ovih najmanjih? Da se formira razvojna banka i ulozi u profitabilne grane kao sto je pojoprivreda?

Sve to ne citas, a dajes ocene?

:ok: Oni i ne treba da citaju. Njihov zadatak je samo da pljuju po svemu sto je srpsko. Problem je sto su sada ojacani sa delom SNS glasaca.
 
Ne obracaj paznju na @Nikitu. On(a) je na specijalnom zadatku. On to izmislja za one koji nista ne citaju i ne razmisljaju svojom glavom. ;)
Onda neki tipa @Platforma to koriste kao mantru.

Obracaj te paznju na DZOS-a tj Komuniskinju, njegov tj njen zadatak je da zasmejave sve na ovom forumu bajkama, koje su napisali Bole i Glisa iz dveri. Cuvena bajka je bila da ce dveri proci cenzus i osvojiti dvocifreni rezultata, ta bajka je za njega bila relanost sve do izbora.
On tj ona ''razmislja'' tako sto cita sabrane bajke dveri :hahaha::klap:
 
U svakom obracanju nacije Bole i Glisa su ponavljali to, ima klipovi moze sve da se pogleda.

Ja bih volela da mi das te klipove, jer se ne zanimam previse za Dveri, a kako vidim, ti sve znas o njima.
Samo mi deluje nemoguce ovo sto si napisao pod tackom 3. tako da mislim da je cista izmisljotina, jer to niko sa jednom vijugom mozga ne bi napisao niti rekao (cuj, od 7 godna...)

Ne obracaj paznju na @Nikitu. On(a) je na specijalnom zadatku. On to izmislja za one koji nista ne citaju i ne razmisljaju svojom glavom. ;)
Onda neki tipa @Platforma to koriste kao mantru.

Pa vidim i ja kao da se "dao" u neku propagandu, otvara teme, pise sve jedno te isto, pojavio se u predizbornom ciklusu i tako.
 
Poslednja izmena:
Ja bih volela da mi das te klipove, jer se ne zanimam previse za Dveri, a kako vidim, ti sve znas o njima.
Samo mi deluje nemoguce ovo sto si napisao pod tackom 3. tako da mislim da je cista izmisljotina.


DZOS ti bas volis da se dopisujes sam sa sobom ?
Prvo si napisao ovo Sta ti treba da ovako izmizljas? Ja sma citala program Dveri i toga nema nigde. A odjedamput znas sve o dverima, sada su 1 i 2 tacno, a trece nije:rotf:
E moj DZOS kako te ne mrzi da otvaras sto profila i da se dopisujes sam sa sobom.:super:
 

Back
Top