Ovlašćenja policije u Srbiji

Alatorus

Početnik
Banovan
Poruka
34
Kao što znamo, policajac u Srbiji ne sme učiniti gotovo ništa protiv kriimnalca. Obavezan je da mu se obraća sa gospodine ovo, gposdine ono. Palicu mora držati iza sebe kod nogu da ne ispadne da preti kriminalcu... Pištolj moše koristiti u dve situacije. Ako je ugrožen tuđi život ili njegov sopstveni. Čak i tada nakon ranjavanja ili ubistva, dolaze veštaci da provere svaki detalj da li je policajac primenio bezupotrebnu silu jer nije morao. Potpuni gubitak ovlašćenja. U americi policija ima daleko više slobode da savlada kriminalca. I takav sistem je daleko bolji kada se primeni u srbiji jer imamo manje kriminalaca nego oni, definitivno
 
Kao što znamo, policajac u Srbiji ne sme učiniti gotovo ništa protiv kriimnalca. Obavezan je da mu se obraća sa gospodine ovo, gposdine ono. Palicu mora držati iza sebe kod nogu da ne ispadne da preti kriminalcu... Pištolj moše koristiti u dve situacije. Ako je ugrožen tuđi život ili njegov sopstveni. Čak i tada nakon ranjavanja ili ubistva, dolaze veštaci da provere svaki detalj da li je policajac primenio bezupotrebnu silu jer nije morao. Potpuni gubitak ovlašćenja. U americi policija ima daleko više slobode da savlada kriminalca. I takav sistem je daleko bolji kada se primeni u srbiji jer imamo manje kriminalaca nego oni, definitivno

jeste
 
Da bi policija dobila veca ovlascenja, neophodno je da prvo skinu uniforme kriminalcima i psihopatama u svojim redovima.
Da razoruzaju tetovirane celavce,
skinu im maskirne uniforme i izvuku pantalone iz cizama,
i obuku ih u ljude, kao nekada, pantalone na ivicu, sapka i kravata.

Ljudima mozes dati veca ovlascenja, neljudima ne.
Ljudi postuju zivot, neljudi postuju samo silu.
 
U americi se pre svega pravi razlika između kriminalaca i građanstva koji plaćaju porez. Naravno, dok se drugačije ne naredi.
Kod nas, svski se policajac samostalno predstavlja ni manje ni više nego zakonom i deluje samostalno. Mi naravno znamo ko je zakon a ko izvršni organ vlasti, jel tako al šta nam vredi :D
 
Negativni primeri rada policije su vise zastupljeni u nasim medijima i oni prosto guse one mnogobrojne pozitivne , tako da je veliko pitanje kolika je objektivnost nasih medija i koliki je uvid u rad policije u Srbiji ...

Mozda bi se trebalo pozabaviti svakim pojedinacnim negativnim primerom , ali je stvar uredjivacke politike urednistva gde ce da baci teziste u izvestavanju .

Ne bi trebalo izgubiti iz vida i druge delove drzavne uprave , kao sto su tuzilastvo i sudstvo i realno sagledati i njihov rad u procesuiranju osumnjicenih i optuzenih , pa tek onda donositi neke javne osude i presude o necijem radu ...i naravno , rezultatima rada ...
 
Bakonja...lupetaš. Al baš jako. Pišeš a ne razmišljaš. Uređivačka politika na ulici ?! Jes ti nekad bio na ulici ? Jesi li video pravog policajca i imao posla sa njima ? Njihov rečnik, ophođenje, demonstracija sile, koji se stavljaju ispred te tvoje državne uprave i tumače zakon nan licu mesta...sirovine u vrlo visokom procentu. Naravno da ima i izuzetaka al brateee....
 
Bakonja...lupetaš. Al baš jako. Pišeš a ne razmišljaš. Uređivačka politika na ulici ?! Jes ti nekad bio na ulici ? Jesi li video pravog policajca i imao posla sa njima ? Njihov rečnik, ophođenje, demonstracija sile, koji se stavljaju ispred te tvoje državne uprave i tumače zakon nan licu mesta...sirovine u vrlo visokom procentu. Naravno da ima i izuzetaka al brateee....

:)

Da ...video sam prave policajce i na ulici ...i to svaki dan ...

A to :

Uređivačka politika na ulici ?!

Moja preporuka ti je da malo pazljivije citas sta sam napisao u postu na koji dajes ovaj komentar ...:

https://forum.krstarica.com/showthr...e-u-Srbiji?p=37164377&viewfull=1#post37164377

Negativni primeri rada policije su vise zastupljeni u nasim medijima i oni prosto guse one mnogobrojne pozitivne , tako da je veliko pitanje kolika je objektivnost nasih medija i koliki je uvid u rad policije u Srbiji ...

Mozda bi se trebalo pozabaviti svakim pojedinacnim negativnim primerom , ali je stvar uredjivacke politike urednistva gde ce da baci teziste u izvestavanju .


Ne bi trebalo izgubiti iz vida i druge delove drzavne uprave , kao sto su tuzilastvo i sudstvo i realno sagledati i njihov rad u procesuiranju osumnjicenih i optuzenih , pa tek onda donositi neke javne osude i presude o necijem radu ...i naravno , rezultatima rada ...

Sa posebnim osvrtom na zadnju recenicu u ovoj mojoj poruci ...

...Ne bi trebalo izgubiti iz vida i druge delove drzavne uprave , kao sto su tuzilastvo i sudstvo i realno sagledati i njihov rad u procesuiranju osumnjicenih i optuzenih , pa tek onda donositi neke javne osude i presude o necijem radu ...i naravno , rezultatima rada ...

:think:

Naravno , ako me razumes i ako pazljivije citas ono sto je napisano ...
 
Bakonja, naravno oooooopet lupaš ali kad se već praviš pametan, reci mi kolike su moje šanse sve sa advokatom/dva da se izborim u postupku sa policijom. A evo zašto.
Kako ja da se odbranim od nasilnog policajca ?
Ako samo povisim glas ili instiktivno podignem ruke u SAMOODBRANI to se tretira kao napad na službeno lice, policajca.
Ja sam KRIV dok se ne dokaže suprotno i uopšte "Šta se ja pravim pametan" ?
Ne daj Bože da stupim u otvoreniji konflikt, takođe u SAMOODBRANI kakve su moje šanse ? Moja reč protiv njegove ?
Pa onda ja, zamisli i ne treba da budem na licu mesta da bi neko podneo prijavu protiv mene. Ajmo puniti budžet...
To su sve nažalost, zaista pravi primeri iz svakodnevnog života koje si propustio tokom tvog lagodnog odrastanja.
Za nekoga ko "pažljivo čita" imaš mnogo propusta i neodgovora na postavljena pitanja.
Ali ne brini, to se kod tebe zove "Stokholmski sindrom", imaš na wikipediji sigurno.

Da ne bude zabune, ima poštenih policajaca ali ja pišem o većini i onome kako je to ZAŽIVELO u sistemu !!!
Policija treba svakoj državi i mora da se zna red. Ali red važi i za njih.
Primetićete da ima razlike u pristupu građanstvu u Rusiji/Indiji ili nekoj savremenoj EU zemlji
Deda mi je bio žandar, kum policajac, poznam mnoge lično, ne pišem napamet i bez razloga. Naravno, nije ni njima lako sa nama.
Bakonja, sad izlaziš iz priče, nisi ti za to, vraćamo se na temu.
Postavio sam par vrlo konkretnih pitanja.
- Kad pol. prestaje biti službeno lice a postaje kriminalac ?
- Koja su moja prava u takvim situacijama u pogledu upotrebe sile ako mi je ugrožena bezbednost ?
- Kakve su šanse da dobijem spor protiv takve osobe i sistema ako dokažem i opravdam postupak ?
Itd, itd...
 
Hajde " da se ne pravimo pametnijim nego sto jesmo" i lepo ako nemamo dovoljno para da unajmimo kvalitetnog advokata , uzmemo Zakon o radu policije , Krivicno - parnicki postupak , Krivicni zakon , pa i Ustav i edukujemo se ...

:think:

A pre svega toga , nekima je potrebniji Bon ton i Bukvar ....za pocetak .
 

Back
Top