Otmica

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.591
Otvarala sam temu o zrtvi, tj. pisickom sklopu zrtve. Nije nesto prosla. Odnosila se na hardkor nasilje. Medjutim sto bi jedna pametna glava rekla, parafraziram, nemojte se zavaraviti da smo sprecavanjem fizikog nasilja iskorenili nasilje. Nasilje je ostalo, samo je sada mnogo perfidnije. Tako nekako. Ovo je uvod.

Ovo je razrada. :)
Nije rec o nasilju. Ne zavaravajte se. Rec je o ljubavi. Ja hocu da pricam o ljubavi. O neznosti. Mozda je najlepse osecanje, osecanje neznosti. Kada vidite divnu scenu, slatku zivotinju, slatku kitu, itd. Razumete. Prvo pitanje bi bilo:

1. Sta u vama izaziva neznost?

E sad posto pricamo o ljubavi, naravno da pricamo o romanticnoj ljubavi, da ne kazem musko-zenskoj, ali kazem. Eto, musko-zenska ljubav. Pre svih ostalih (musko-muska, zensko-zenska...). Zanima me gde su nestali dzentlmeni. Dakle pitanje broj dva:

2. Gde su nestali dzentlmeni?

Kada pricamo o seksualnoj vezi. Gde je ta suptilna veza izemdju "ja volim tvoje telo" i "ja volim tebe". Ja zaista ne mogu da sto se kaze "legnem" s nekim kog' ne volim. Ne razumem tu famu koja se dize oko razlika izmedju ozbiljne, neozbiljne, kombinacije, bla bla, veze i sta sve ulazi u koji paket. Paket jebalja ne podrazumeva ljubav sta? Kako, divljenje fizickom telu nije ljubav? Dobar seks koji donosi zadovoljstvo nije ljubav? Pa bi trece pitalje bilo:

3. Koji paket obicno nudite i kome?

E sad, kad neko nudi paket jebalja, da li on moze samog sebe da spreci da zavoli svoj objekat? Pa cemo da skocimo na cetvrto pitanje:

4. Koji su mehanizmi da sprecite sebe da se zaljubite u svoj seksualni objekat, keve vam?

Naposletku zasto, cemu sve to, al' ajde. Kako kad ponudite paket jebalja, zasto vama smeta necija ljubav, i da li vam smeta? Ali ono sto bih smestila u peto pitanje je sledece, da bih zaokruzila temilicu:

5. Ko je tu zrtva? Iz cega se sastoji njegovo/njeno zrtvovanje?

Zasto je oduvek odbacen onaj koji zeli da pomogne, onaj koji je nezan i zainteresovan, da li je on osvojen i tu je game over, e ovo ce zauvek da me zbunjuje. Dokle god budem razmisljala o tome, ja cu biti zbunjena. I dokle se god bude ponavljala ta situacija ja cu da ostajem bez teksta. Kad razmisljam o ljubavi po iskustvu, po mom dakle iskustvu, meni je prva impresija da kada nekog zavolite, pitaj Boga zasto, kao da mu dajete moc, i tako maloj, s petnaest godina, meni reakcija je bila gadjenje na to kako se neko pravi vazan jer vi imate emocije prema njemu, smatrala sam da je on jedino vazan zato sto sam zaljubljena u njega, da nema potrebe ni za kakvim dodatnim ubacivanjima (ponestaju mi reci). I bice vazan samo dokle ja budem bila zaljubljena u njega. Zato cu ovu temu da nazovem otmica.

Otimanje. Otimanje ljubavi.

6. Je l razumeo ko sta?

Ja ne.
 
Otvarala sam temu o zrtvi, tj. pisickom sklopu zrtve. Nije nesto prosla. Odnosila se na hardkor nasilje. Medjutim sto bi jedna pametna glava rekla, parafraziram, nemojte se zavaraviti da smo sprecavanjem fizikog nasilja iskorenili nasilje. Nasilje je ostalo, samo je sada mnogo perfidnije. Tako nekako. Ovo je uvod.

Ovo je razrada. :)
Nije rec o nasilju. Ne zavaravajte se. Rec je o ljubavi. Ja hocu da pricam o ljubavi. O neznosti. Mozda je najlepse osecanje, osecanje neznosti. Kada vidite divnu scenu, slatku zivotinju, slatku kitu, itd. Razumete. Prvo pitanje bi bilo:

1. Sta u vama izaziva neznost?

E sad posto pricamo o ljubavi, naravno da pricamo o romanticnoj ljubavi, da ne kazem musko-zenskoj, ali kazem. Eto, musko-zenska ljubav. Pre svih ostalih (musko-muska, zensko-zenska...). Zanima me gde su nestali dzentlmeni. Dakle pitanje broj dva:

2. Gde su nestali dzentlmeni?

Kada pricamo o seksualnoj vezi. Gde je ta suptilna veza izemdju "ja volim tvoje telo" i "ja volim tebe". Ja zaista ne mogu da sto se kaze "legnem" s nekim kog' ne volim. Ne razumem tu famu koja se dize oko razlika izmedju ozbiljne, neozbiljne, kombinacije, bla bla, veze i sta sve ulazi u koji paket. Paket jebalja ne podrazumeva ljubav sta? Kako, divljenje fizickom telu nije ljubav? Dobar seks koji donosi zadovoljstvo nije ljubav? Pa bi trece pitalje bilo:

3. Koji paket obicno nudite i kome?

E sad, kad neko nudi paket jebalja, da li on moze samog sebe da spreci da zavoli svoj objekat? Pa cemo da skocimo na cetvrto pitanje:

4. Koji su mehanizmi da sprecite sebe da se zaljubite u svoj seksualni objekat, keve vam?

Naposletku zasto, cemu sve to, al' ajde. Kako kad ponudite paket jebalja, zasto vama smeta necija ljubav, i da li vam smeta? Ali ono sto bih smestila u peto pitanje je sledece, da bih zaokruzila temilicu:

5. Ko je tu zrtva? Iz cega se sastoji njegovo/njeno zrtvovanje?

Zasto je oduvek odbacen onaj koji zeli da pomogne, onaj koji je nezan i zainteresovan, da li je on osvojen i tu je game over, e ovo ce zauvek da me zbunjuje. Dokle god budem razmisljala o tome, ja cu biti zbunjena. I dokle se god bude ponavljala ta situacija ja cu da ostajem bez teksta. Kad razmisljam o ljubavi po iskustvu, po mom dakle iskustvu, meni je prva impresija da kada nekog zavolite, pitaj Boga zasto, kao da mu dajete moc, i tako maloj, s petnaest godina, meni reakcija je bila gadjenje na to kako se neko pravi vazan jer vi imate emocije prema njemu, smatrala sam da je on jedino vazan zato sto sam zaljubljena u njega, da nema potrebe ni za kakvim dodatnim ubacivanjima (ponestaju mi reci). I bice vazan samo dokle ja budem bila zaljubljena u njega. Zato cu ovu temu da nazovem otmica.

Otimanje. Otimanje ljubavi.

6. Je l razumeo ko sta?

Ja ne.

Ne znam, previše mi je to detinjasto, romantično, sanjalački... Ljubav-šta je, kako da joj dolijamo, itd.;
Eto, nežnost mi je kad imam bebence u rukama i kad mi se smeši, gleda okolo okicama, to mi je baš osećaj kada me podiđu žmarci!
Je l mozete da ne serete vise na temi o Miroljubu Petrovicu i da se nacrtate ovde da mi resite ovu zagonetku.
Ovo me zanima, gde se raspravljaju o Miroljubu Petroviću, nemam ih na radaru? :cvet:
 
Ovo su pitanja koja i meni kolaju mozdanim sinapsama, cesto ih postavljam samom sebi i bas me nerviraju jer ne znam pravi odgovor.

E sada, posto si zaista ovo lepo napisala, pokusacu nesto da odgovorim i ako je vec kasno i spava mi se...

1. Trenutke neznosti (prema nekome) osetim cesce nego sto pokazujem.. To sto neko u meni izaziva neznost i potrebu da istu pokazem ne znaci nuzno da je toj osobi ona potrebna (bar ne od mene). Treba znati kada smes i mozes da je pokazes. Ok nece mi pasti kruna s glave ako je pokazem a ona ne bude prihvacena kao takva (desavalo se) .. Ali eto bolje ne prosipati osecanja tek tako... Naravno, sve ovo govorim iz vizure nekoga ko je singl, da sam u vezi pricao bih ti o pokazivanju neznosti u vezi. E, da... Mnogi smatraju da je to pokazatelj slabosti a ja smatram da trebaju mnogo veca muda da se takva osecanja pokazu, pogotovo u danasnje vreme.

2. Dzentlmeni nisu nestali. Njihov broj je proporcionalan broju onih koji "padaju" na iste.

3. Nudim ceo paket. Sto rece Vukasin Golubovic : " Nema kod mene nista na pola, kada volim, volim, kada bijem, bijem, snicle otpadaju" .
Jasnu razliku izmedju neobaveznih veza, sema, kombinacija ne znam a mozda su to sve sinonimi.. Nisam ni znao za takve vrste veza ( gde ovaj zivi, ha ? ) sve dok se nisam zaljubio u jednu curu prema kojoj sam pokazivao stavku pod br.1 . Njoj to nije bilo potrebno, vec je imala kombinaciju sa nekim tipom. Tada prvi put cuh za to.. Ne znam sta da mislim o takvim vezama, najiskrenije, zbunjen sam. Da nisam upoznao nju, verovatno bih mislio lose o ljudima koji stupaju u takve odnose, ali ona je jedna predivna osoba, pa me je to nateralo da se malo dublje zapitam zasto ljudi ulaze u takve "veze"? Kao sto rekoh, odgovor ne znam, a mozda je on bas jednostavan... Tako im odgovara... A zasto im tako odgovara? Eto, opet ne znam, pa sam na pocetku... Uglavnom nikoga ne osudjujem.

4.Trudim se da se ne zaljubljujem ukoliko smatram da je uzaludno.. Odmah u korenu saseci, nogama izgaziti, pepelom zasuti i po potrebi tri puta pljunuti.

5. Cu da preskocim...Spava mi se....

6. Na ovo pitanje cu da klimam glavom, kao nekada u skoli..

Eto, laku noc :zzzz:
 
Je l mozete da ne serete vise na temi o Miroljubu Petrovicu i da se nacrtate ovde da mi resite ovu zagonetku.

Meni je na temi o Miroljubu obrisana sasvim legitimna poruka. Izvini što te pitam, ali da li si je ti obrisala? Ne razumem zašto mi je obrisana sasvim legitimna poruka u kojoj apsolutno nikog nisam vredjao, pa nije uloga moderatora da brišu poruke kako hoće i po svom ukusu. Bio sam banovan zbog druge poruke i vredjanja na drugom pdfu i to je u redu, ali brisanje ove poruke nema apsolutno nikakvog osnova, imam osećaj da ju je neko obrisao čisto iz dosade i kaprica. Ako je tako čemu onda boravak na forumu.
 
Meni je na temi o Miroljubu obrisana sasvim legitimna poruka. Izvini što te pitam, ali da li si je ti obrisala? Ne razumem zašto mi je obrisana sasvim legitimna poruka u kojoj apsolutno nikog nisam vredjao, pa nije uloga moderatora da brišu poruke kako hoće i po svom ukusu. Bio sam banovan zbog druge poruke i vredjanja na drugom pdfu i to je u redu, ali brisanje ove poruke nema apsolutno nikakvog osnova, imam osećaj da ju je neko obrisao čisto iz dosade i kaprica. Ako je tako čemu onda boravak na forumu.
Bleki, s oproštenjem, ne čitam ja baš sve i poštujem predan rad svojih kolega. Što se komentara tiče nemoj žaliti, iskucaćeš ti još legitimnih poruka, a što se pravde tiče što bi Rast Kol rek'o "this is the world in which nothing is ever solved". Kada bi primera radi uzeo neku bilo koju aplikaciju, pa makar i facebook, i čačkao je do besvesti sigurno bi naišao na bag, dva ili tri... I više.
Tak' da, ćuti si. Keep posting. 🙃
 
Nijesam ni očekivala da će fan Miroljuba Petrobića (?) nežnost i ljubav shvatati ozbiljno.
''Љубав дуго трпи и добра је. Љубав није завидна, не хвали се, не узвисује се,
не понаша се непристојно, не гледа своју корист, није раздражљива, не памти зло.
Не радује се неправди, а радује се истини. Све подноси, све верује, свему се нада, све трпи.
... остаје ово троје: вера, нада и љубав. Али највећа од њих је љубав.''

Iz ovih stihova je lako zamisliti se nad značenjem nežnosti i ljubavi, i naravno-svako će prema svojim mogućnostima.
Potpuno je irelevantno to što sam poštovalac pomenutog velikog mislioca za moje poimanje i shvatanje ljubavi.
Ljudi se generalno vode raznim iracionalnim fiksacijama prema onima sa kojima ostvaruju emotivnu, seksualnu, ljubavnu, partnersku, bračnu vezu, ili pak o njima uopšte ne razmišljaju već ih svode na još jedan objekat koji je tu pored svih sredstava koja olakšavaju zadovoljavanje impulsa, poriva, osnovnih potreba...

Jedan od preduslova da se sa nekim živi u ljubavi je da živimo u istini.
Ljubav kakvu ti ispituješ na ovoj temi mi se čini kao gomila spletkarenja, podmetanja, obmanjivanja, bludničenja, nepoštovanja, sebičnosti, praznoverja, nepristojnosti, besmislenosti... i u krajnjoj liniji verovatno i neznanja jer bi sa malo znanja mnogi koji se povređuju u ime ljubavi preispitali svoje ponašanje i prestali sa izbegavanjem odgovornosti za svoje postupke, kako žene, tako i muškarci.

Očekivati nežnost od potpuno materijalistički orjentisanih ljudi je kao uskočiti u kavez sa zverima, ali ako se nađu slični materijalisti može da se desi da jedno drugom služe za ostvarivanje svojih potreba i ciljeva jer su pre svega robovi ciljevima, a ne ljudi koji jedno drugo i tu ljubav stavljaju na svoje pripadajuće mesto. Otuda ''kombinacije'', šeme, prazan hod... i iznenađenost da se neko ne zaljubljuje kad sa nekim ''legne''.

Bliskost je razumevanje pre svega, ali u nepoznavanju bliskosti ćemo jedni dugima biti seksualni objekti jer je to jedini vid bliskosti za koji znamo.

Aluzija na majčinstvo iako nisam majka je tu da pojasni ljubav koja trpi, koja je dobra, koja nije koristoljubiva, razdražljiva...
Majke o svojoj deci brinu bezrezervno, to je konstantno fizički rad, emotivna aktivnost, intelektualna i intuitivna budnost, i ta briga je verni pratilac ljubavi iako se ovde prave rezovi između ljubavi prema cveću, životinjama, deci, roditeljima, poslu i ''seksualnim partnerima''.

U suštini, kad nekoga nije briga za nas, prosto od njega ne možemo očekivati realnu nežnost i ljubav, da nam bude džentlmen i da pažnja koju dobijamo od njega čini da se osećamo ostvarenim na tom planu.
 
''Љубав дуго трпи и добра је. Љубав није завидна, не хвали се, не узвисује се,
не понаша се непристојно, не гледа своју корист, није раздражљива, не памти зло.
Не радује се неправди, а радује се истини. Све подноси, све верује, свему се нада, све трпи.
... остаје ово троје: вера, нада и љубав. Али највећа од њих је љубав.''

Iz ovih stihova je lako zamisliti se nad značenjem nežnosti i ljubavi, i naravno-svako će prema svojim mogućnostima.
Potpuno je irelevantno to što sam poštovalac pomenutog velikog mislioca za moje poimanje i shvatanje ljubavi.
Ljudi se generalno vode raznim iracionalnim fiksacijama prema onima sa kojima ostvaruju emotivnu, seksualnu, ljubavnu, partnersku, bračnu vezu, ili pak o njima uopšte ne razmišljaju već ih svode na još jedan objekat koji je tu pored svih sredstava koja olakšavaju zadovoljavanje impulsa, poriva, osnovnih potreba...

Jedan od preduslova da se sa nekim živi u ljubavi je da živimo u istini.
Ljubav kakvu ti ispituješ na ovoj temi mi se čini kao gomila spletkarenja, podmetanja, obmanjivanja, bludničenja, nepoštovanja, sebičnosti, praznoverja, nepristojnosti, besmislenosti... i u krajnjoj liniji verovatno i neznanja jer bi sa malo znanja mnogi koji se povređuju u ime ljubavi preispitali svoje ponašanje i prestali sa izbegavanjem odgovornosti za svoje postupke, kako žene, tako i muškarci.

Očekivati nežnost od potpuno materijalistički orjentisanih ljudi je kao uskočiti u kavez sa zverima, ali ako se nađu slični materijalisti može da se desi da jedno drugom služe za ostvarivanje svojih potreba i ciljeva jer su pre svega robovi ciljevima, a ne ljudi koji jedno drugo i tu ljubav stavljaju na svoje pripadajuće mesto. Otuda ''kombinacije'', šeme, prazan hod... i iznenađenost da se neko ne zaljubljuje kad sa nekim ''legne''.

Bliskost je razumevanje pre svega, ali u nepoznavanju bliskosti ćemo jedni dugima biti seksualni objekti jer je to jedini vid bliskosti za koji znamo.

Aluzija na majčinstvo iako nisam majka je tu da pojasni ljubav koja trpi, koja je dobra, koja nije koristoljubiva, razdražljiva...
Majke o svojoj deci brinu bezrezervno, to je konstantno fizički rad, emotivna aktivnost, intelektualna i intuitivna budnost, i ta briga je verni pratilac ljubavi iako se ovde prave rezovi između ljubavi prema cveću, životinjama, deci, roditeljima, poslu i ''seksualnim partnerima''.

U suštini, kad nekoga nije briga za nas, prosto od njega ne možemo očekivati realnu nežnost i ljubav, da nam bude džentlmen i da pažnja koju dobijamo od njega čini da se osećamo ostvarenim na tom planu.
Sve ti to po iskustvu, je li?
 
Očekivati nežnost od potpuno materijalistički orjentisanih ljudi je kao uskočiti u kavez sa zverima, ali ako se nađu slični materijalisti može da se desi da jedno drugom služe za ostvarivanje svojih potreba i ciljeva jer su pre svega robovi ciljevima, a ne ljudi koji jedno drugo i tu ljubav stavljaju na svoje pripadajuće mesto. Otuda ''kombinacije'', šeme, prazan hod... i iznenađenost da se neko ne zaljubljuje kad sa nekim ''legne''.
Jako je licemerno stalno u diskrpciji osećanja isključiti materijalnu stvarnost. S aspekta npr. medicine naši organi stradaju pos dejstvom stresa koji je na nivou psihičkog do metafizičkog. Ako neko pati na bilo koji način, to se odražava na njegovo fizičko telo.
Isključiti SEKS ili seksualni čin, ili bilo kakav oblik nežnosti koji zaboga nije uzvišen k'o u onoj priči je nasilje, upravo ono perfidno nasilje iz uvoda u uvodnom postu.
I sada mogu da citiram bend koji samim svojim nazivom podseća na blud, nemoral, nepoznavanje bliskosti i slično, a to je 'Hladno pivo':
"Zato ne jehbem više jeftini kliše, da se samo o onoj pravoj piše, pa zar ni jedna pesma, ni jedan stih za onih milion pogrešnih, koje su bile tu, dok nisam imao nju" 😻
 
Sve ti to po iskustvu, je li?
Iz svog i tuđeg-da :malav:, ne moram valjda kao slab plivač da skočim s mosta da bih saučestvovala sa utopljenicima?
Jako je licemerno stalno u diskrpciji osećanja isključiti materijalnu stvarnost.
Materijalna stvarnost je tu sve vreme, ali se sve češće isključuje ona duhovna stvarnost pa otuda problem sa odgovornošću i vezivanjem. Čovek jeste fizičko biće, ali bez duhovnosti je manje od bilo koje životinje.
Niti mora biti ono:''Lud/a sam od ljubavi!'', niti ''pusti srce, čuvaj glavu!'', čovek sam sa sobom živi najduže i zna kako da pomiri stvari srca, stvari glave, stvari stomaka, stvari libida itd., tako da ne luduje, ne troši vreme na nekog koga nije briga, ne svodi život na ''u se, na se i poda se''.
 
...

2. Gde su nestali dzentlmeni?

...

Zasto je oduvek odbacen onaj koji zeli da pomogne, onaj koji je nezan i zainteresovan, da li je on osvojen i tu je game over, e ovo ce zauvek da me zbunjuje. Dokle god budem razmisljala o tome, ja cu biti zbunjena. I dokle se god bude ponavljala ta situacija ja cu da ostajem bez teksta. Kad razmisljam o ljubavi po iskustvu, po mom dakle iskustvu, meni je prva impresija da kada nekog zavolite, pitaj Boga zasto, kao da mu dajete moc, i tako maloj, s petnaest godina, meni reakcija je bila gadjenje na to kako se neko pravi vazan jer vi imate emocije prema njemu, smatrala sam da je on jedino vazan zato sto sam zaljubljena u njega, da nema potrebe ni za kakvim dodatnim ubacivanjima (ponestaju mi reci). I bice vazan samo dokle ja budem bila zaljubljena u njega. Zato cu ovu temu da nazovem otmica.
...

Džentlmene je odnela istorija. Sve ima svoje trajanje, svako vreme nosi svoje breme itd.

Kad nema istinske obostrane ljubavi u vezi, nadmoćnu poziciju ima ona strana kojoj je manje stalo.
 

Back
Top