Otac tvrdi da samo supruga treba da brine o bebi noću

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.291
1087760189623b2b8bd942e026426979_w640.jpg


Kako je napisao, njegova supruga dobila je 16 nedelja plaćenog porodiljskog odsustva, dok je on i dalje morao da radi.

"Samo sam je zamolio da se tokom svojih slobodnih nedelja brine o bebi noću, kako bih se ja naspavao, jer radim preko dana",
napisao je, pa dodao: "Rekao sam joj da ću preuzeti celokupnu brigu oko deteta jednom kad završim s poslom".

On je u objavi na spomenutoj društvenoj mreži istakao da će preuzeti kućne poslove kada se vrati sa posla, te da će i vikendom brinuti o bebi.
"Radiću sve poslove - kuvaću i čuvaću bebu. Čak ću se i vikendom brinuti o njoj, jer mi nije problem da ustanem rano, kako bi se moja žena odmorila".

Obećao je i da će tokom radnih noći čuvati bebu. Međutim, njegova žena nije bila zadovoljna podelom poslova,
te je, kako je napisao, bila nezadovoljna neravnomernom podelom obaveza oko brige o bebi.

https://superzena.b92.net/roditeljstvo.php?yyyy=2022&mm=03&nav_id=2127408

Koliko je ovaj mladi tata u pravu ?
 
Onaj koji ima vise vemena, ne radi obicno zena bar godinu dana ,posle nosenja deteta 9 meseci sigurno ga bolje oseca i kao zena je oduvek imala vise iskustva,majka je obicno kroz lutke nauci kako treba s decom sto decaci ne praktikuju jel,sad ako treba zbog svetskog trenda unistavanja porodice da muskarca vrati s njive, pored sporeta da menja pelene, dok zena ide po kozmetickim salonima ,ako moze nema problema
 
Све зависи ко се чиме бави. Ако је муж нпр. возач, хирург, ради са опасним супсанцама, оружјем, ватрогасац, ради на опасним машинама, не може себи да допусти да не спава. Ја га не бих пустио да ради, ако ми дође два пута такав.
 
Naravno da majka koja je na porodjanom ttreba da brine o bebi i nocu i danju, ako se ne snadje i svojoj mami uvali bebu danju da se odmori....Malo ne razumem taj majcinski umor, tako da mi je i cela prica bljak....tacnije video sam nesto slicno i meni je odvratno.....nekim zenama ne treba dati ni muza, a o deci da ne govorim....
Mada, ako zena izlazi i zivi punim plucima, treba muz da joj to omoguci....i posalje kod mame...
 
Moja žena je 2 nedelje nakon porađaja ležala u krevetu i oporavljala se. Ja sam i menjao pelene i presvlačio, i ostajao budan po celu noć da pazim kako spava, da uključim ili isključim klimu itd. Sva sreća pa sam bio na odmoru tada. Da sam radio, ne znam kako bih uspeo.

Zapravo sad kad se setim, mislim da sam prvih par meseci više ja vodio računa o detetu, ali sada kada je malo odrastao žena voli da se stara o njemu dok ja radim. Čak i spavam u svojoj sobi odvojeno kako bih se odmorio. Mada i dalje pomognem kad god stignem.
 
Pogledajte prilog 1125416

Kako je napisao, njegova supruga dobila je 16 nedelja plaćenog porodiljskog odsustva, dok je on i dalje morao da radi.

"Samo sam je zamolio da se tokom svojih slobodnih nedelja brine o bebi noću, kako bih se ja naspavao, jer radim preko dana",
napisao je, pa dodao: "Rekao sam joj da ću preuzeti celokupnu brigu oko deteta jednom kad završim s poslom".

On je u objavi na spomenutoj društvenoj mreži istakao da će preuzeti kućne poslove kada se vrati sa posla, te da će i vikendom brinuti o bebi.
"Radiću sve poslove - kuvaću i čuvaću bebu. Čak ću se i vikendom brinuti o njoj, jer mi nije problem da ustanem rano, kako bi se moja žena odmorila".

Obećao je i da će tokom radnih noći čuvati bebu. Međutim, njegova žena nije bila zadovoljna podelom poslova,
te je, kako je napisao, bila nezadovoljna neravnomernom podelom obaveza oko brige o bebi.

https://superzena.b92.net/roditeljstvo.php?yyyy=2022&mm=03&nav_id=2127408

Koliko je ovaj mladi tata u pravu ?

Iskreno...ne znam. U mojoj kuci sam brinula ja. Tako se namestilo. Po porodjaju muz je odmah otisao da radi, sledeceg meseca i u drugu zemlju. Ostali smo sami a pomoc svakako nismo imali tako da...bilo je na meni.
I cela kuca je bila na meni. I nabavka. I kuvanje a morala sam kuvati da bih dete hranila:lol:
Pretekoh...cak taj period pamtim kao vrlo miran. Brzo smo uhvatili red.
Mali se budio dve godine i osam meseci. Nakon mleka sam nosila. Jedino to pamtim, hladnocu poda na bosim stopalima.
Ne znam da je muz ustao dva puta...mislim cak i da nije.
I sada slabo spavam...imam posledice:lol:
 
Samo mogu da kažem da sam jednog jutra ustao da krenem na posao, i žena mi je rekla nemoj da ideš treba mi pomoć,
Nisam otišo bilo je vreme ni telefona ni interneta samo nisam otišao na posao, dobro, imao sam benefite jer sam završavao posao uvek i svuda i na vreme,
a dete je bilo nemirno hipermotorično, učio sam ga vaspitavao zajedeno sa ženom i uspeli smo, da tad nisam izostao sa posla neznam kako bi ona izašla na kraj sa njim, ustajao sam noću danima smo ustajali na tri sata da ni postigli, jedno 2 godine, ali isplatilo se.

Tako i sa drugim isto hipermotorično ne mogu dvoje da ga savladaju, u hipermarketu ga držim sa dve ruke da mi ne pobegne i napravi lom.
Isplatilo se oba su sada lepo vaspitana i učtiva deteta ali bio je maraton, mora da se pomogne, ako nemaš majku ili taštu da pomogne, onda MORA tata, na tri sata, godinama.
Nije lepo pozivati se na tradiciju i praviti serijski decu "kao moj deda kaže moj komšija" pa na ulicu i u školu nema se učitelj za**bava snjima zato je plaćen, a posle, šmrče belo, gazi ljude po ulici, piše "pravda za uroša" i ostalu balavurdiju ili isteruje sam pravdu po ulici pištoljem kao sin drugog poznanika.

I još nešto, i sin i ćerka treba da osete da imaju majku i OCA ceo dan, i pre rođenja držiš majku za stomak uspostaviš kontakt i kad se rodi niste stranci.
 
Sama sam se brinula nocu i uopste o bebi, tako sam htela jer mi je svaki trenutak bio dragocen. Njegovo je bilo da mi pomogne oko kupanja a ostatak svakodnevnog rituala sam radila sama. Muz je imao naporan posao i trebao mu je miran san. U tom periodu spavali smo odvojeni, on sam ja u decijoj sobi i tako par meseci. Koristila sam priliku da spavam kad i beba, sve ostalo je moglo da saceka. I mogu vam reci da taj period pamtim kao jedan od lepsih u mom zivotu, to su stvari koje se desavaju tada i nikada vise i treba uzivati u njima.
 
Ствар договора.
Али ако сам ја на породиљском а он иде на посао, што ми је негде и природно (нисам за ове модерне керефеке) наравно да бих га пустила да се наспава и сутра на радном месту функционише како треба. Ја бих спавала када спава и беба, а оне углавном само и спавају.
Инсистирање да се он буди иако ради, док сам ја код куће је за мене издр.кавање, да будем проста.
 
Ствар договора.
Али ако сам ја на породиљском а он иде на посао, што ми је негде и природно (нисам за ове модерне керефеке) наравно да бих га пустила да се наспава и сутра на радном месту функционише како треба. Ја бих спавала када спава и беба, а оне углавном само и спавају.
Инсистирање да се он буди иако ради, док сам ја код куће је за мене издр.кавања, да будем проста.
Bas to.. dezurao je i on prvih par dana da ja malo dodjem sebi ali nakon par takvih noci videla sam da je ni za sta, grogi. A i ja sam dojila tih prvih meseci pa sta je on tu mogao, da mi drzi svecu haha..
 
Bas to.. dezurao je i on prvih par dana da ja malo dodjem sebi ali nakon par takvih noci videla sam da je ni za sta, grogi. A i ja sam dojila tih prvih meseci pa sta je on tu mogao, da mi drzi svecu haha..
Тотално си нетолерантна и ван свих токова. Има он да доји! Какав је то начин?
 
Šalu na stranu, ponekad stvarno ostanem bez teksta na pojedine postove. Mislim sve je to ok da muškarac treba da pomogne, koliko može naravno ali ići toliko daleko da se dijete mužu uvali u ruke čim dođe kući s posla mi je van pameti. Ono ja sam danas brinula o njemu sad ti, kao da je neko tu ženu natjerao da se udaje i rađa. Za mene lično to je bio najljepši period života, čak sam uživala kad sam sama kući sa bebicom. 🤗🤗
 
Šalu na stranu, ponekad stvarno ostanem bez teksta na pojedine postove. Mislim sve je to ok da muškarac treba da pomogne, koliko može naravno ali ići toliko daleko da se dijete mužu uvali u ruke čim dođe kući s posla mi je van pameti. Ono ja sam danas brinula o njemu sad ti, kao da je neko tu ženu natjerao da se udaje i rađa. Za mene lično to je bio najljepši period života, čak sam uživala kad sam sama kući sa bebicom. 🤗🤗
Па то су породице и деца зарад имиџа, да се заокружи слика и комплетира за јавност. А ми ћемо да се натежемо: ја теби- ти мени, један теби- један мени... То није партнерство, што се мене тиче. Ти људи нису ни зрели за то. Боље да се разиђу док је дете још беба.
 

Back
Top