Orlando,Fl

lenstina

Početnik
Poruka
6
Dragi forumasi mozete li mi pomoci svojim savetima u vezi grada Orlanda na Floridi?Zanima me kakvi su uslovi za zivot tamo.Dobre i lose oblasti u gradu,porodicni zivot,skole,koledzi,kako je za posao,troskovi zivota,itd.Ako ima nekog da je ziveo ili zivi tamo molim ga da postavi ovde svoja iskustva.

Veliko Vam hvala unapred.

Ja
 
Dragi forumasi mozete li mi pomoci svojim savetima u vezi grada Orlanda na Floridi?Zanima me kakvi su uslovi za zivot tamo.Dobre i lose oblasti u gradu,porodicni zivot,skole,koledzi,kako je za posao,troskovi zivota,itd.Ako ima nekog da je ziveo ili zivi tamo molim ga da postavi ovde svoja iskustva.

Veliko Vam hvala unapred.

Ja

Nemam pojma kakvi su ti odgovori na pitanje jer zivim na drugom delu kontinenta,ali sam bila u turizmu u Orlandu prosle godine,tako da mogu da ti ispricam neke mini utiske.
Bila sam u avgustu i bilo je pakleno vruce,vazduh je bio toliko vlazan i zagusljiv da je bilo nepodnosljivo.
Sam grad izgleda lepo ima fin downtown i lepo je uredjen.Nekako mi je bilo bezveze sto sam na Floridi a nisam blizu mora,jer je plaza udaljena neka 2 sata ako se dobro secam.
Usla sam u Disneyland ali posto sam to prerasla nisam bila nesto fascinirana (ko sto bih bila da sam imala prilike da odem pre jedno 10ak god) mada je zanimljivo,to stoji.
Bila sam kod nekih prijatelja mozda 10ak milja od Orlanda i naselje im je novo i lepo,tiho i mirno i u njemu uglavnom zive stariji ljudi koji su se preselili u jeftiniju Floridu iz drugih skupljih delova USA.
Secam se da u naselju postoji parkic u kome je malo jezerce i tu je tabla gde pise da setas na svoju odgovornost zbog mogucih napada krokodila.Zbog ovoga su mnoge kuce ogradjene nekim zicama i ogradama.
Za Floridu svi kazu da je super ako ides preko zime,mada u sva mesta koja su na obali mozes da ides preko cele godine jer je klima drugacija nego u unutrasnjosti kopna.

Eto..ne verujem da sam ista pomogla,ali eto,bar da tema krene sa mrtve tacke.Nadam se da ce se u pricu ukljuciti neko ko zivi na Fl.
Pozdrav!

P.S Postoji i Univeritet u Orlandu i cula sam za njega da je na dobrom glasu.
 

Back
Top