originalno vencanje

mozes da izdresiras macku ili psa kao u onom filmu " Meet the Partents" da donosi burme :))))) to moze da bude veselo i nepredvidivo i cik pokusaj da uvedes psa u opstinu ili crkvu-garantujem naslovnicu u zutoj stampi i proteste ljubitelja zivotinja :))))

Ne bismo se bunili mi, ljubitelji životinja! To je baš slatko simpatično, samo ti treba neki dobroćudni i dresirani psić da to izvede :heart: :)
 
imate li neki prelog?
j dan napravilo fenomenalnim je dobro raspolozenje i iskrena radost svih gostiju...
naravno da je za atmosferu bitna muzika, prostor....

ali ja sam u potrazi za nekim detaljima koji ce moju svadbu uciniti posebnom...
Ja sam se upravo vratila sa jedne super organizovane svadbe, te mogu podeliti sta je izazvalo odusevljenje...kao i sta je propas'

1. slike uz muziku su bile odvojeno njene i njegove. Njegove su isle uz pricu i bile do mila boga dosadne, njene su isle uz muziku i uz text.. sarkasticno-duhovit sto se ljudima bas dopalo
2. iznenadjenje za nju je bilo sto su svima podeljenji srce baloni napunjeni helijumom, kartica i olovka. Svako je zapisao zelju i baloni sa zeljama su pusteni kad su se oni pojavili
3. muzika je bila DOBRA, jako vazno da je bila za djusku :-) nije maltretirala ceo dan, nego smo imali program a muzika je bila tek od 9pm do 1pm
4. love is blind - ona glupa igra napipaj dragu/dragog je bila uspesna u njihovom slucaju jerbo je on izabrao njenu sestru a ona brata (on trazio po rukama, prstenje skinuto naravno, a ona po nosu) - objasnjenja su im bila simpa i svako se dvoumio izmedju pravog uzorka i brata/sestre. On znao da mu je zena koscata sa hladnim rukama (beep ruke tople od adrenalin stresa taj dan), a ona je nasla odgovarajuci nos, ali je visina bila problematicna (muskarci su klecali pa joj je brat bio simpaticniji :-) )
5. izvinjavam se, na pocetku, u crkvi, hor je bio potpuni pogodak
6. njegov otac i njena najbolja drugarica su bili raspolozeni da pricaju o njima - uzas dosadno
7. koliko se znaju igrica - prijatelji i rodbina su se BAS potrudili da daju neverovatna pitanja (iz mladosti, brojeve cipela..) i za svaki odgovor dobiju nesto da drze (love is heavy je bila ideja). Sustina je da su okrenuti ledjima jedno drugom da se ne hintuju... i da ih zbunite kako znate i umete. Ona je poklekla nad njegovim najvecim prof dostignucem u 46oj godini (covek nema toliko), a on se SLEDIO na pitanje ko cuva njenu vanbracnu decu :hahaha1:
Smešna mi ej fora sa venčanjem na "Julijinom balkonu".
Da da i meni je Julija bzz ali Julija je na ovom vencanju dobila ovacije :rumenko:
Vencanje je bilo dvojezicno, on nije znao srpski, Julija je na engleskom imala W.S. citate, a na njena pitanja, sta je ljubav i kolika je njegova.... on je imao propratni text na srpskom za koji smo se bas pobrinuli :rotf:
On trenutno uci srpski tako da za nekih 10ak godina verujem da ce i njemu izmamiti osmeh kad cuje svoje izjave sa svadbe ("ljubav je ako ja uvek usisavam i pravim rucak" "sta nam je ciniti ne znam, ali nadam se da ce gosti uskoro da prestanu da slikaju, zuljaju me tange" :rotf: )

Kod nas je Julija na balkonu bila hit, ali samo zbog dvojezicnosti.

Da je moje vencanje ja bih sebi i gostima 100% priustila nesto ovog tipa

uzivaj :heart:
 
Još jedno venčanje koje sam slučajo videla. mlada i mladoženja i ostali svatovi stoje isped poslastičarnice i kupuju sladoled! :heart::) sve se dešavalo u blizini opštine Palilula.
Mlada je imala neku interesantnu krem venčanicu, sa lepim ukrasima u kosi i malim velom.:heart:
Sredina nedelje, sećam se jer sam krenula u školu. Malo gostiju je bilo.
Super su bili!
 
imate li neki prelog?

nedavno sam bila na fenomenalnoj svadbi...ono sto je taj dan napravilo fenomenalnim je dobro raspolozenje i iskrena radost svih gostiju...
naravno da je za atmosferu bitna muzika, prostor....

ali ja sam u potrazi za nekim detaljima koji ce moju svadbu uciniti posebnom...

konkretno, drugarica o cijem vencanju pricam je imala "TV prilog"...znate ono, ide neka love ,me tender muzika, slike sa njihovih zajednickih letovanja a onda snimak njihovih prijatelja koji im zele najbolje...

cela sala je cmizdrila, tako je bilo dirljivo...

ima li neko predlog za neki "zacin" ovog tipa? :heart:

hvala unapred!
Посебно венчање је оно где имаш нормалне госте, који ће ти улепшати дан, а не где су ти главне звезде на свадби шураков пашеног и слична екипа.. кад крену да глуме лудило...:thumbdown:
 
najlepša svadba na kojoj sam bijo je ta gde mladi nisu bili u svečanim odelima, venčanicama, blabla...nije bilo narodnjaka i to...gosti...oko 20tak...


Ovo je meni,recimo, bezveze..20-tak ljudi...To je onda žurka,nije svadba...I nešto mi izgleda tužno i jadno...Nije valjda da nemaš više od dvadesetak ljudi s kim bi to podijelio...? Ili ako imaš,ostali se naljute što nisu pozvani...A kad već organizuješ svadbu bar pozoveš svu familiju i prijatelje o jednom trošku,a ne da posle dolaze pojedinačno...:)
Naravno,nisam za ekstreme,pozivanje hiljadu ljudi znanih i neznanih...već umjerenost i optimum...
I ne znam što svima smetaju narodnjaci na svadbama...Slušam razne vrste muzike,ali mislim da pravog veselja i atmosfere na svadbi nema baš bez narodnjaka...:roll:
Naravno,tu mislim na izabrane pjesme,a ne turbo folk i slično...i naručivanje jedne pjesme milion puta...
Nedavno sam bila na svadbi koja je počela sa zabavnom muzikom,sentišima i slično...Sve je to lijepo i ja tu muziku volim...ali nije za tu prigodu,po mom mišljenju...Atmosfera je bila dosadna,poneko je plesao i gosti su prilično zijevali...
Ali kad udari kolce...svi ustadoše da igraju.
Napravi se odjednom veselje i pozitivna atmosfera...
Bilo je ko u "Žikinoj dinastiji"...Do sad je bilo vaše,a od sad će naše...:lol:
Tu su bili prisutni i neki kod kojih se običaji na svadbama svode na uštogljeno sjedenje dvadesetak ljudi uz jelo i piće...i bili su oduševljeni provodom...
Došla sam do zaključka da su za pravu atmosferu na svadbi najbitniji gosti i izbor muzike...ako oni nisu u elementu džaba punjeni fazani i ostalo...
Sad sve je stvar ukusa...ali ja ne volim opersku i "nobles"atmosferu na svadbama...
A to slijetanje iz balona,helikoptera i sl. mi je totalna glupost...
Čemu sve to...?
I mislim da je dovoljno imati poneki "originalni" detalj,a ostalo, brate,utabanim stazama sarme i prasećeg pečenja...:lol:
 
U potpunosti se slazem sa limundom. Znam da ce me sada svi ispljuvati ali muka mi je vise kada ljudi onako podrugljivo kazu "jaoj svadba 300 ljudi, srpski seljacki". Svi su postali neke pokondirane tikve pa im je sve u skladu sa nasom tradicijom i obicajima seljacki i primitivno. Ne mozes praviti svadbu za 20 ljudi a ne pozvati onda jos 40 drugih, jer brate mili ili pravis svadbu ili je ne pravis. Mislim, ako kao covek ne mozes do nekih svojih dvadesetih odnosno tridesetih da sakupis desetak ljudi sa kojima bi zeleo da podelis taj trenutak u svom zivotu, onda nemam komentar. A ako imas barem desetero sa kojima se druzis, racunaj da je to vec 20 ljudi na svadbi (ti ljudi sa svojim parovima), zatim, braca sestre od ujaka, strica, tetki sa svojim partnerima to je jos 10 minimum, plus starija rodbina, stricevi, tetke, ujaci, vec smo na 40 ljudi skoro, i da tvoji roditelji pozovu 3-4 para porodicnih prijatelja koji te znaju odkad si dete i kod kojih si isao i druzio sa njihovom decom, ti si vec na 50 ljudi i to ono, samo najblizih bez rodjaka sa sela sesto koleno. I neka tako bude sa njegove strane to je 100 ljudi, i to je neka srednja, manja svadba, samo najblizi. Uvek su mi gotivniji oni ljudi koji prave i cirkus, nego oni koji ne mogu da nadju sa shodno ni da naprave neku malu proslavicu. Da ne pricam o osecanjima njihovih roditelja koji ne mogu par svojih najboljih prijatelja da pozovu da podele taj srecan trenutak sa njima. Na kraju, to sto si ti nedrustven i sto nemas pet ljudi oko sebe, to je tvoja stvar i na kraju krajeva vencaj se kako zelis, ali nemoj pljuvati po ljudima koji su resili da proslave, da potrose na druge i koji imaju i na koga da potrose. Sada je sve sto je nakaradno sa zapada bolje od naseg, a ja sam bila na mnogim svadbama u inostranstvu i svi su odusevljeni kada im pricam kako se kod nas vencavaju i kakvi su nam obicaji a onda kada procitam ovakve stvari kako se podrugljivo na to sve gleda, dodje mi da se ispovracam.
I ono kao da moras da budes drugaciji po svaku cenu. Ne znam po cemu si drugaciji, svadba je svadba, ne mozes se vencati na groblju, ceremonija je ceremonija, ne mozes izmisljati. Ako izmisljas dolazis u veliku opasnost da zeznes stvar. Zasto se niko ne zapita, zasto neki obicaji i nacini ceremonija i vencavanja opstaju tako dugo? Verovatno zato sto su mnogi kroz iskustva procenili da je tako najlakse i najjednostavnije. Zasto se prave svadbe odjednom za 100 ljudi i vise? Zato sto je jednostavnije da ti dodju odjednom svi nego da ti tri meseca dolaze na rucak da ti cestitaju. Takodje, ako se vencavas u opstini ili crkvi , prakticnije je da se vencavas tu u prostoriji namenjenoj za to, gde svi imaju i pregled i gde je akustika prilagodjena, nego u nekom restoranu, gde ne mogu svi da stoje iza tebe ni da vide ceremoniju, itd. Mislim, neka pravila i nacini postoje jer je praksa dokazala da je tako najbolje i najjednostavnije. Koliko puta sam bila svedok da ljudi isto tako hoce da naprave nesto "posebno" a ispadne totalno bezveze, jer kod tih stvari moras biti jako oprezan. Kada pratis neke ustaljene nacine najmanja je mogucnost da pogresis . Ako vec zovem ljude bitno mi je da im je lepo a ne samo meni da bude lepo. Ako ce samo meni da bude lepo, ja cu da uplatim krstarenje ili put oko sveta i super.
 
U potpunosti se slazem sa limundom. Znam da ce me sada svi ispljuvati ali muka mi je vise kada ljudi onako podrugljivo kazu "jaoj svadba 300 ljudi, srpski seljacki". Svi su postali neke pokondirane tikve pa im je sve u skladu sa nasom tradicijom i obicajima seljacki i primitivno. Ne mozes praviti svadbu za 20 ljudi a ne pozvati onda jos 40 drugih, jer brate mili ili pravis svadbu ili je ne pravis. Mislim, ako kao covek ne mozes do nekih svojih dvadesetih odnosno tridesetih da sakupis desetak ljudi sa kojima bi zeleo da podelis taj trenutak u svom zivotu, onda nemam komentar. A ako imas barem desetero sa kojima se druzis, racunaj da je to vec 20 ljudi na svadbi (ti ljudi sa svojim parovima), zatim, braca sestre od ujaka, strica, tetki sa svojim partnerima to je jos 10 minimum, plus starija rodbina, stricevi, tetke, ujaci, vec smo na 40 ljudi skoro, i da tvoji roditelji pozovu 3-4 para porodicnih prijatelja koji te znaju odkad si dete i kod kojih si isao i druzio sa njihovom decom, ti si vec na 50 ljudi i to ono, samo najblizih bez rodjaka sa sela sesto koleno. I neka tako bude sa njegove strane to je 100 ljudi, i to je neka srednja, manja svadba, samo najblizi. Uvek su mi gotivniji oni ljudi koji prave i cirkus, nego oni koji ne mogu da nadju sa shodno ni da naprave neku malu proslavicu. Da ne pricam o osecanjima njihovih roditelja koji ne mogu par svojih najboljih prijatelja da pozovu da podele taj srecan trenutak sa njima. Na kraju, to sto si ti nedrustven i sto nemas pet ljudi oko sebe, to je tvoja stvar i na kraju krajeva vencaj se kako zelis, ali nemoj pljuvati po ljudima koji su resili da proslave, da potrose na druge i koji imaju i na koga da potrose. Sada je sve sto je nakaradno sa zapada bolje od naseg, a ja sam bila na mnogim svadbama u inostranstvu i svi su odusevljeni kada im pricam kako se kod nas vencavaju i kakvi su nam obicaji a onda kada procitam ovakve stvari kako se podrugljivo na to sve gleda, dodje mi da se ispovracam.
I ono kao da moras da budes drugaciji po svaku cenu. Ne znam po cemu si drugaciji, svadba je svadba, ne mozes se vencati na groblju, ceremonija je ceremonija, ne mozes izmisljati. Ako izmisljas dolazis u veliku opasnost da zeznes stvar. Zasto se niko ne zapita, zasto neki obicaji i nacini ceremonija i vencavanja opstaju tako dugo? Verovatno zato sto su mnogi kroz iskustva procenili da je tako najlakse i najjednostavnije. Zasto se prave svadbe odjednom za 100 ljudi i vise? Zato sto je jednostavnije da ti dodju odjednom svi nego da ti tri meseca dolaze na rucak da ti cestitaju. Takodje, ako se vencavas u opstini ili crkvi , prakticnije je da se vencavas tu u prostoriji namenjenoj za to, gde svi imaju i pregled i gde je akustika prilagodjena, nego u nekom restoranu, gde ne mogu svi da stoje iza tebe ni da vide ceremoniju, itd. Mislim, neka pravila i nacini postoje jer je praksa dokazala da je tako najbolje i najjednostavnije. Koliko puta sam bila svedok da ljudi isto tako hoce da naprave nesto "posebno" a ispadne totalno bezveze, jer kod tih stvari moras biti jako oprezan. Kada pratis neke ustaljene nacine najmanja je mogucnost da pogresis . Ako vec zovem ljude bitno mi je da im je lepo a ne samo meni da bude lepo. Ako ce samo meni da bude lepo, ja cu da uplatim krstarenje ili put oko sveta i super.

Svaka ti cast!
Potpuno se slazem!:klap::klap::klap:
 
ne znam zasto mora ili 300 ljudi ili smrt? ili pak sve preko 20 je malogradjanstina?

svako pravi kako voli, ja te svadbe od 100 pa navise zaobilazim u sirokom luku ali kapiram da ljudi u tome uzivaju, e pa pustite mene da ustogljeno uzivam u "malim svadbama".

kao i obicno na forumu mora samo jedno resenje da bude ono pravo :roll:
 
Ја и мислим да свако треба да направи онако како ће се најлепше осећати. :)
Ако неко хоће само кумове - важи!
Ако неко хоће 500 људи - важи!
Лично сам се сјајно провела и у свадби где је било нас 14, и где нас је било 500.
 
Ma kolko ljudi tolko cudi.... nek pravi kako ko voli.... ionako ce se posle pricati i prepricavati i sve sto valja, a jos vise sve sto ne valja.... na isto mu dodje..... vazno je ispostovati obicaje, po mom misljenju, i napraviti veselje na kome je gost na prvom mestu.... da se zaista osecaju pocastvovanim sto su pozvani, e to je prava stvar!
 

Back
Top