ORIGAMI

Ma shta ti je... Bice im zanimljivo kada chuju shta trazish :) ... ako nishta drugo, mozda dobijes koju chokoladnu bananicu :idea: :wink: ... Javi shta si uradio (ako odesh), zanima me ....
 
Ici cu ovih dana, kad smognem vremena. e od sledeceg meseca ce origami skola biti u Mokranjcu. Znate, tamo prekoputa Doma omladine.
 
Jel ove slike? :wink:

skunicorn.jpg

skbahamut.jpg

Imas u Lepljivoj objasnjenje o postavljanju slika!
 
Pozdrav svima...ima još jedna tema origami na forumu, ja sam tamo, pa videh vas ovde i priču o papiru. To za štark nije loša ideja, ajde nek neko pita pa da vidimo, i ja sam vrrrrlo zaiteresovan.
Evo nekih modelčića koje sam ispresavijao pre par dana, pa ako je neko zaiteresovan za diagrame, biće ih na mom sajtu http://www.greshka-design.com/origami koji je u trenutno u fazi izrade. Inače ako neko nešto sazna za papir molim vas da i meni piše na mail sa sajta. Hvala.Što se tiče knjiga imam ih gomilu u pdf formatu...pa ako ste zaiteresovani...
Izvinjavam se zbog kvaliteta fotografija, loše mi radi kamera na telefonu pod veštačkim svetlom..
18112009663.jpg
18112009664.jpg
18112009665.jpg
18112009666.jpg
18112009667.jpg
18112009668.jpg
18112009669.jpg
18112009671.jpg
18112009673.jpg
 
znam ja gde ima, firma se zove kontel i oni jedini proizvode origami papir u beogradu ako ne i u srbiji, pa vo googlajte gde su knjizare, u medjuvremenu jel moze neko da mi kaze kako se zovu neke knjige za origami (da se uci) i kako se zovu.
 
znam ja gde ima, firma se zove kontel i oni jedini proizvode origami papir u beogradu ako ne i u srbiji, pa vo googlajte gde su knjizare, u medjuvremenu jel moze neko da mi kaze kako se zovu neke knjige za origami (da se uci) i kako se zovu.

Meni je sjajna knjiga od autora Tomoko Fuse, knjiga se zove "Fabulous origami boxes" . :cmok2:
 
Jel moze nneko da mi da savet za pocetnike, sta je lako i lepo za pravljenje?

Ja sam počela, gledajuci sta ljudi rade sa You tube - a. I sta mi se ucinilo lakim, to sam pokusavala, jer za pocetnike mi je lakse bilo gledati kako prvo naprave a ne gledati iz knjiga. Na primer, jednostavna ruzica, leptir, panda , srce, leptir. :)
 
Da bi postali dobar origamista morate znati sledece.Za dobrog origamistu nema loseg papira.Prvo se uce simboli iprocedure u origamiju kada se to nauci onda se uce izrade baza pa tek posle se pocinje sa citanjem sema i izradom prvo jednostavnijih a posle i komplikovanih modela,koji su kombinacija svega predhodno navedenog.Tacno je da u Beogradu papir prodaje firma kontal kontaktiranjem firme mozete videti gde se prodaje i kolika mu je cena.Akosu nekome potrebne knjige kontaktirajte me imam veliku kolekciju knjiga o origamiju.
 

Back
Top