Orianthi "First Time Blues"

VanderGraaf

Primećen član
Poruka
885
Pisuci o Joe Bonamassa u donjoj temi, evo ga u novom izdanju i u njegovom elementu ali u drugacijem drustvu. Ovoga puta kao gost u pesmi sa novog albuma fenomenalne gitaristkinje Orianthi. Moram da priznam da Orianthi mnogo vise pratim nego Bonamasu, i ova nova pesma joj je jedna od najboljih koje sam cuo. Ne znam da li joj je ceo album u ovom zanru, ali ako jeste definitivno cu ga nabaviti.

or.jpg

Ova prva pesma koju je objavila sa novog albuma a u kojoj svira Bonamasa je tesko orijentisana ka bluzu, iako se njen solo i Dzo-ov solo dosta razlikuju. Bonamasin solo je vise rezervisan i bluzi dok njen sadrzi mnogo brze deonice. Bonamasa se u videu pojavljuje tek od 3-eg minuta. Ako volite bluz, (ili Orianthi), ovo se definitivno treba poslusati.

 
Svidja mi se, ali...
Oseća joj se da ne može da izbaci kantri iz sebe. Asocira me na ove naše pilunarodnjake koji ne mogu a da negde ne ubace triler (zavijanje) u pevanju.
Rif je više rokerski nego bluzerski a to je opet osobina kantrija koji sve više napreduje u Americi
PRS je mnogo lepši u standardnom izdanjeu nego sa telom strata. Ne volim tako ukrašenio fingerboard
 

Back
Top