Opet stao gas

Znači gas ne plaćamo Rusima, to me zanima? Onda je druga stvar.

U svakom slučaju, i jedni i drugi treba da obeštete sve zemlje koje su imale problema povodom ove situacije, a onda oni sami da isteraju na videlo ko je kriv i taj neka fasuje. Ekonomski, naravno.
 
Laci, koliko god izgledalo da Rusija može kako hoće (jeste da je Ukrajina tu odradila lep poslić), treba prihvatiti da ni Rusi i pored veoma važnog energenta ne mogu da se igraju tako. Razlog: sa kontra strane su takođe jaki igrači (EU prenstveno, pa onda i ostale evropske zemlje) i može biti ekonomskih problema za sve.
Da se razumemo, ja nikako ne bih voleo da nas bilo ko ucenjuje pa ni Rusija. Moje poslednje dve decenije života progutale su ucene i destrukcija zapada na čelu s Amerikom, i zato u ovom momentu nemam simpatija za njih. Ima tu i našeg inata i qr*enja ali je jasno ko je naš direktni neprijatelj.
Dakle u okruženju u kojem živimo, od njih ništa dobro ne očekujem - tako kaže iskustvo. Da bi se naše stanje promenilo potrebno je da imamo "saveznika" (politčkog, ekonomskog) koji će napraviti milje u kojem će nas dokazani neprijatelji bar ostaviti na miru. To je, ovako, generalno gledište koje je put nekog našeg spasa iz ove stagnacije i lošeg života.

Naravno na globalnom nivou, poraženi komunizam i SSSR nije dugo "ležao na zemlji". Opet se uspostavlja određena ravnoteža, a gas-situaccija kao i mnogo drugih stvari je borba divova u kojoj mi možemo da navijamo računajući šta bi nam bilo više od koristi.

Koliko je to ružno što Rusi ispadaju nepouzdani u isporuci gasa, što nam je hladno, dok ih Ukrajina potkrada i što su sad moćni da "stave tačku" na mnoga poniženja ?

Kako to izgleda u odnosu na kampanju u ravnanju Srbije, Avganistana, Iraka? Da ne spominjem brojke mrtvih u samo ove tri akcije pri plemenitom naturanju demokratije u ove zemlje ...

Kad Rusi počnu nas da ucenjuju pljuvaću i njih. Za sada ih vidim kao naš jedini posredni izlaz ...
 
Laci, razumem ja tvoj stav, nego se meni čini da dok se oni nadgornjavaju, stavljaju tačke i uopšte vežbaju interpunkciju, mi (čitaj gologuzija) ispraštamo.
Nešto mi se ne da da navijam kad mi je hladno...smrzle mi se šape bre, jedva kucam :)
 
Uh... Ok, hajde ovako. Jednom kada je neko poželeo da gas dobijamo (kupujemo) od Rusije, otišao je tamo i dogovorio se s nekim oko isporuke. Da li je tada nešto potpisano ili je bilo ''keve mi, pa ja sam Rus, neću vas ja uraditi'' varijante? I s kim je potpisano da mi dobijamo gas, kome plaćamo gas?

...tebi jomini treba crtati - zamisli da si kupio Kasperskog i dobio pravo da ga svaki dan updejtujes ... e onda ti drzava ukine internet i ti ces kao da tuzis prodavca programa zato sto sa njim sad mozes u djubre
...i taj ugovor ne podrazumeva isporuku gasa preko satelita...uostalom uvek se moze desiti da negde dodje do zastoja iz ko zna kojih razloga i to se podrazumeva....ovi bre kradu i to je svima jasno...jel mislis da bi bilo koja drzava drugacije postupila...uostalom niko gas ne placa unapred...a ako se ovo normalizuje izmedju ukrajine i rusije neka se ti nezadovoljni kupci obrate nekom drugom snabdevacu ako mogu
 
Ne znam da li su i oni dobra opcija. Bagra je to poput ovih drugih. Sad što mi lično nismo imali nekih istorijskih problema s njima, druga je priča. Zamisli da je Staljin poživeo još par godina, pa bili smo mi target s početka 50-ih. Tito balansirao (čak verujem da je to i najbolja varijanta obzirom na naš geografski položaj). Onda Čehoslovačku spopadoše... Isti su, samo da su jaku vojno i ekonomski.
I zato ne mogu da stanem na stranu ni jednih ni drugih, mogu samo da se nadam da bi maaaalo bolje bilo da se okrenemo zapadu.
 
...tebo jomini treba crtati - zamisli da si kupio Kasperskog i dobio pravo da ga svaki dan updejtujes ... e onda ti drzava ukine internet i ti ces kao da tuzis prodavca programa zato sto sa njim sad mozes u djubre
Da, dobar primer... Ali stoji ukoliko se ispostavi da su Ukrajinci zabrljali.
Ne znam, nisam pametan po pitanju stava oko svega ovoga...
 
Ma da, muljati sa svima i biti dobar sa svima... To je politika. Mora se dati ''malo guze'' Rusima, malo Amerima, malo EU... Onda kad damo, onda kažemo sad smo zaslužili malo ovo, malo ono...
I eto... I dok nam daju sredstva da se razvijamo, mi sve više možemo da se ogradimo od onih besmislenijih davanja, a da tražimo sve više...
 
Da, dobar primer... Ali stoji ukoliko se ispostavi da su Ukrajinci zabrljali.
Ne znam, nisam pametan po pitanju stava oko svega ovoga...
S kim imamo ugovor taj je odgovoran. Baš me briga za Ukrajince, ili gas ili masna odšteta, a ako to nije ubačeno u ugovor onda za gušu ove naše što su potpisali štetan ugovor.
 
...ko nam je to smestio...mislim madjare kao posrednike...pored svih tranzita da placamo i posrednika koji nema svoj gas?

pa demokrate z:D

ko sto rekoh postavljen je bio faks sa srbijagas-a na onoj temi gde sve lepo pise crno na belo. u tom faksu nas madjari obavestavaju da kao nasi dobavljaci nece moci da nam od tog trenutka vise isporucuju gas.
 
pa demokrate z:D

ko sto rekoh postavljen je bio faks sa srbijagas-a na onoj temi gde sve lepo pise crno na belo. u tom faksu nas madjari obavestavaju da kao nasi dobavljaci nece moci da nam od tog trenutka vise isporucuju gas.

...znaci tako bitange jedne od dobavljaca... ne postuju ugovore... sad cemo mi njih da tuzimo :)

...a cene...jesu cene fiksne ...ova kriza tu nista ne menja...onda za nas nema problema ...sad mi lakse :)
 
Ово је можда последњи покушај да се и овако смањена Русија баци скроз на колена.

Ми треба да препознамо то и да одлучимо да ли ћемо помоћи америма и још некима
па погурати да пад буде бржи или ћемо стати уз Русију.

Ова вест испод, ме потсећа да је нешто слично на сцени:

"Beograd - Čedomir Jovanović, šef poslaničke grupe Liberalno-demokratske partije, najavio je juče na konferenciji za novinare da će ta stranka zatražiti od Vlade Srbije da na prvoj sednici počne sa utvrđivanjem štete nastale zbog obustave isporuke gasa, kao i pokretanje postupka protiv ruskog Gasproma."

Па, паљење руске заставе у Крагујевцу...

Ако Русија добије ову битку (гас је овде само повод)...добићемо је и ми!

Ово је моје мишљење, а оно је проистекло из једне просте истине:
РУСИ нас никада нису бомбардовали, нису нам никада уводили
санкције, нису нам никада освајали наше територије,...а
ове друге земље, да их не набрајам ????
 
Poslednja izmena:
...pusti cedu manipulatora i njegovu epp politiku :)

Ма, да је само Чеда у питању,..са њим се може лако,
не питај ме само како z:lol:

Ma to B92 sprovodi prljavu propagandu ! z:D

Опет ти,
идеш са теме на тему и исто понављаш.
Хајд` ....има ли нешто ново?
 

Back
Top