Operacija - lubenica

Lule

Poznat
Poruka
7.442
Danas prolazi ulicom kamion s lubenicama. Prodaje ih seljak iz Srema, a pomažu mu devojčica i dečak.
Izađem da kupim i čujem komšijinog gosta kako se pogađa: prodavac prodaje po 100 din/kg, gost mu traži da spusti cenu, a ovaj neće. Komšija gost pristane da kupi i hoće da plati i svom domaćinu (mom komšiji) još jednu i opet traži popust ali se prodavac i dalje pravi lud. Onda su digli frku kao da li je to stvarno 9,5 kg, nešto im je ta mala a teža od prve, ne smeta njima cena ali neće da ih neko vara. Sremac kaže izmerite slobodno i zainatio se neće da im spusti cenu. :mrgreen:
Jel ovo ok po vama, šta mislite?
Ja sam tražila do 6 kila, a devojčica dohvati neku od 7,5. Tata kaže nema veze, može za 600 🤷‍♀️ i dečak mi je donese u kuću.

Nego, tema je ono što ide posle - procedura obrade lubenice.
Ja je kao prvo i prvo operem sunđerom u sudoperi, stavim na poslužavnik, otfikarim kalote i presečem na pola.
Polovinu isečem na isečke, odeljem koru, povadim koštice sa strane koje mogu da se dohvate i takve skoro spremne isečke poređam opet u poluloptu, stavim u okruglu činiju i u friz.
Drugu polovinu okrenem ravnom površinom na poslužavnik i ništa dalje ne pipam, i nju u friz da čeka na obradu kad se pojede prva polovina.

Kakva je vaša procedura oko lubenice?

Kako ih birate, da li ste dobar poznavlac?

operem je prvo u sudoperi praškom za sudove
presečem na pola
jednu polovinu isečem na kriške a onda svaku krišku odvojim od kore i isečem u trouglove koje sve stavim u neku posudu i odatle jedem.
Drugu polovinu tipično pokrijem celofanom i ostavim za kasnije

operem je prvo u sudoperi praškom za sudove
presečem na pola
jednu polovinu isečem na kriške a onda svaku krišku odvojim od kore i isečem u trouglove koje sve stavim u neku posudu i odatle jedem.
Drugu polovinu tipično pokrijem celofanom i ostavim za kasnije
Skoro isto kao ja. Samo što ne sečem trouglove jer iscuri više vode i osuši se.
osuši se mnogo kad odmah isečete na trouglove... kako vam ne smeta to
Ja ne isečem na trouglove, samo odvojim od kore. Ostaju celi zarubljeni isečci.

Kako može da štrči
Ništa mi nije jasno
1719181715484.png

Danas prolazi ulicom kamion s lubenicama. Prodaje ih seljak iz Srema, a pomažu mu devojčica i dečak.
Izađem da kupim i čujem komšijinog gosta kako se pogađa: prodavac prodaje po 100 din/kg, gost mu traži da spusti cenu, a ovaj neće. Komšija gost pristane da kupi i hoće da plati i svom domaćinu (mom komšiji) još jednu i opet traži popust ali se prodavac i dalje pravi lud. Onda su digli frku kao da li je to stvarno 9,5 kg, nešto im je ta mala a teža od prve, ne smeta njima cena ali neće da ih neko vara. Sremac kaže izmerite slobodno i zainatio se neće da im spusti cenu. :mrgreen:
Jel ovo ok po vama, šta mislite?
Mislimo da je sremac procenio da je tip drrkadžija i nije hteo da mu spušta cenu zbog njegove negativne energije. Tebi je dao popust i bez da si tražila, čak ti je doneo kući. Osetio je tvoju pozitivnu energiju i pokazao da je dobar čovek.

Mislimo da je sremac procenio da je tip drrkadžija i nije hteo da mu spušta cenu zbog njegove negativne energije. Tebi je dao popust i bez da si tražila, čak ti je doneo kući. Osetio je tvoju pozitivnu energiju i pokazao da je dobar čovek.
Ma samo sam rekla - meni neku do 6 kila. Dečak ju je doneo. I ja mu dala još 100 dindži. Ništa od popusta. :mrgreen:

Back