Openhajmer predvodi trku za Oskare sa 13 nominacija

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Oskari_401x620.jpg


Trinaest nominacija za Oskare pokupio je „Openhajmer“, biografski spektakl Kristofera Nolana, a prati ga drama „Jadna stvorenja“ sa 11nominacija
„Ubice pod cvetnim mesecom“ odneo je 10 nominacija, uključujući i rekordnu desetu za Martina Skorsezea. Letnji blokbaster „Barbi“ nominovan je osam puta.

Sa čak 13 nominacija, Nolanovom filmu o ocu atomske bombe bila je potrebna još samo jedna da se izjednači sa rekorderima – Titanikom, Sve o Evi i La La lendom.

Dodela Oskara ove godine biće održana 10. marta (11. ujutru u Srbiji).

U glavnoj kategoriji za najbolji film nominovani su:

- Američka fikcija,
- Anatomija pada,
-Barbi,
-The Holdovers,
-Ubice pod cvetnim mesecom,
-Maestro,
-Openhajmer,
-Prošli životi,
-Jadna stvorenja
- Zona interesa.

Novi rekord postavljen je u nominacijama za režiju – Martin Skorseze ih sada ima čak 10. Osim njega, nominovani su i Žastin Trit (Anatomija pada), Kristofer Nolan (Openhajmer), Jorgos Lantimos (Jadna stvorenja) i Džonatan Glejzer (Zona interesa).

Za najbolju glumicu nominovane su Anet Bening (Nyad), Lili Gledston (Ubice pod cvetnim mesecom), Sandra Haler (Anatomija pada), Keri Maligan (Maestro) i Ema Stoun (Jadna stvorenja). Pomalo iznenađujuće je izostala nominacija za Margo Robi (Barbi).

Bredli Kuper (Maestro) i Kilijan Marfi (Openhajmer) predvode nominovane za najboljeg glumca, a zajedno sa njima u trci su Kolman Domingo (Rustin), Pol Džijamati (The Holdovers) i Džefri Rajt (Američka fikcija).

U konkurenciji za najbolju sporednu glumicu su Emili Blant (Openhajmer), Danijel Bruks (Ljubičasta boja), America Ferera (Barbi), Džodi Foster (Nyad) i Davin Džoj Randolf (The Holdovers).

Za najboljeg sporednog glumca nominovani su Sterling Kej Braun (Američka fikcija), Robert de Niro (Ubice pod cvetnim mesecom), Robert Dauni Džunior (Openhajmer), Rajan Gosling (Barbi) i Mark Rafalo (Jadna stvorenja).

Nagradi Američke filmske akademije za najbolji scenario konkurišu Anatomija pada, The Holdovers, Maestro, Maj decembar i Prošli životi.

Za najbolju muziku u trci su Američka fikcija, Indijana Džons i artefakt sudbine, Ubice pod cvetnim mesecom, Openhajmer i Jadna stvorenja.
(rts)
 
nisam ga gledo nit cu ga gledati..a logicno svaki film koji velica ameriku vezano za vanjsku politiku ce dobiti oskara..poput glupih filmova argo, the hurt locker..umjesto da to bude genocidni film killers of the flower moon koji se desio na tlu amerike, logicno da ce gurat atomsku bombu... kako su ameri jedini zasluzni sa spasavanje planete..jos u pricu ubacis jevreja i eto oskara.. ako je poenta filma da se ukine razvoj nuklearnih bombi, opet je promasena prica..
 
openhajmer me solidno smorio, mogao je biti zipovan jedno 30%

Ja ne verujem da ću ga gledati, imao sam jaku nameru ali me je odbio onoliki hajp i ono debilno poredjenje sa 'Barbi' u bioskopima. Ne volim to kad se rulja okupi oko nečeg i izvodi neke glupave igrarije, tu me je taj film odbio, mada nikad se ne zna. Možda kad skroz splasne hajp, kad prodje vreme... očekujem da je dobar film, ipak je to Nolan, mada moguće je da je precenjen. Šta znam.
 
Ja ne verujem da ću ga gledati, imao sam jaku nameru ali me je odbio onoliki hajp i ono debilno poredjenje sa 'Barbi' u bioskopima. Ne volim to kad se rulja okupi oko nečeg i izvodi neke glupave igrarije, tu me je taj film odbio, mada nikad se ne zna. Možda kad skroz splasne hajp, kad prodje vreme... očekujem da je dobar film, ipak je to Nolan, mada moguće je da je precenjen. Šta znam.
Tu je negde, đene-đene.;)
 

Back
Top