ONI U SRBIJI ZARAĐUJU 7.000 EVRA MESEČNO

Povećano interesovanje građana Srbije za rad u Nemačkoj
http://rs.n1info.com/journalist14/Beta-
Za posao u Nemačkoj ove godine prijavilo se 360 medicinskih sestara i tehničara, opšteg i pedijatrijskog smera, preko projekta "Triple Win" koji zajednički sprovode Nemačka organizacija za medjunarodnu saradnju GIZ i Nacionalna služba za zapošljavanje Srbije, saopšteno je danas.

To je skoro 100 kandidata više u odnosu na prethodnu godinu, kada se prijavilo 275 medicinskih sestara i tehničara, opšteg i pedijatrijskog smera. Sledeći konkurs za posao u Nemačkoj preko projekta "Triple Win" biće objavljen početkom decembra, dok je selekcija kandidata planirana za početak naredne godine.

"Triple Win" je jedini projekat koji je rezultat medjudržavnog dogovora Srbije i Nemačke, i isključivo posreduje u zapošljavanju medicinskih sestara i tehničara. Kandidati ne plaćaju nikakve nadoknade za posredovanje, niti projekat ostvaruje profit u Srbiji, jer sve troškove projekta snose nemački poslodavci.

Prijavljivanje za učešće na projektu je isključivo preko Nacionalne službe za zapošljavanje, koja je, pored evidentiranja svih prijava, takođe zadužena za proveru da li ugovor o radu, koji je ponuđen kandidatima, ispunjava sve pravne uslove prema zakonu Srbije.

Svi poslodavci su u obavezi da potpisivanjem ugovora garantuju zaključivanje radnog odnosa državljana Srbije u Nemačkoj pod istim uslovima kao i za osobe koje već rade u Nemačkoj. Projekat "Triple Win" osim u Srbiji posluje i u Bosni i Hercegovini i na Filipinima.

:bravo: :bravo: :bravo:
 
Znaci Vucic vrhovni komandant oruzanih snaga, vojno nesposoban dakle bez iskustva
Ministar Vulin, Ministar odbrane, vojno nesposoban dakle bez iskustva
Gasa Keramicar, instaliro wc skoljke i tus kabine, na celu BIA. Ne znam da je taj iskusan u bilo cemu, jer ni fakultet nema. Obican KV radnik.

Zakljucak, radna mesta u sistemu bezbednosti popunjena, iskustvo 0.0

Ojha.

Da samo znaš ko vodi vojsku u CH takođe nije služila vojsku. Nekadašnji predsednik Wili bio je bravar ali je uspešno vodio državu.
Mnogo se kitite nekim diplomama a ne vrede ni lule duvana.
 
Pomahnitali trolovi na ovu temu....
Nisu samo zavarivaci dobro placeni, placen je svaki dobar zanatlija i strucnjak, ostalo ne bi placao niko da ih drzava ne prima nikakve i u raspalom stanju " da primaju platu" i da botuju za njih po Srbiji.
Naravno da kada takve placas, nema radnih mesta za dobre radnike i strucnjake.
Inace , privatne i strane firme takve ljude jedva cekaju da se rese losih kadrova.
 
Pomahnitali trolovi na ovu temu....
Nisu samo zavarivaci dobro placeni, placen je svaki dobar zanatlija i strucnjak, ostalo ne bi placao niko da ih drzava ne prima nikakve i u raspalom stanju " da primaju platu" i da botuju za njih po Srbiji.
Naravno da kada takve placas, nema radnih mesta za dobre radnike i strucnjake.
Inace , privatne i strane firme takve ljude jedva cekaju da se rese losih kadrova.

Apsolutno tačno.
 
Apsolutno tačno.
78651307_10217515145368138_796344703988531200_o.jpg
 
ja radim kod privatnika bez bilo kojih atesta za 4.5 evra.

ono laganica, niko te ne tera. kad mi je potyreban pomocnik imam ga. ugl solo

posao mi je na 5 kuca od moje pa mi ok.
inace mi nudili nekoliko njih posao. sa ili bez atesta.

u inostranstvu je to mnogo bolje placenije. stim da polazes ateste koji nisu nista posebno.

bivsi kolega ima oko 3400 u belgiji, sa normalnim radim vremenom .
inace smatram da je waaaaay to overrated posao :zper:
 
Franak kao da je penzioner sa malom penzijom, pise nedosledno , radi narucene teme, pise kao sendvicar koji veze sa vezom nema, samo da opravda dnevnicu.
A ovamo prica da je u CH......pa ko koga tu , ono ovo....
Zar je CH penzija toliko mala da covek mora da cini stetu za pare i to kolike su to pare?
Znam kolegu, profa bio, koji je za 2 godine pljuvanja i rada kao demokratski bot dobio troiposoban stan, i tako obezbedio porodicu, a i primanja u raznim upravnim odborima...

I dan danas visi po upravnim odborima, a nema sposobnosti za to....ali je pravi tip predsednik mesne zajednice, taj tip, ko zna znace o cemu pricam...
A pre transformacije je bio stvarno klasika prosecan profa srednjoskolske ustanove..
 

Back
Top