one question for you, who live with yankees!!

cak ne znam ni dal sam dobro rek'o :)
nego sam ja cuo od par ljudi s kojima sam isao u osnovnu/srednju, oni bili mnogo losi djaci kod nas ovde, a kad su otisli u severnu ameriku, postadose jedni od najboljih. U cemu je problem, jel su skole tamo zaista lakse, ili te taj duh kapitalizma tera da grabis kolko god mozes?
 
Jeste, ja sam najbolji primer kako neko od D- (2- u Srbiji) stigne do A (5 u Srbiji) ucenika.
Razlog? Pa jeste lakse, ali ovde su i nastavnici bolji. Svaki nastavnik je uvek dostupan i pre i posle casova, postoje mesta gde mozes ici traziti pomoc ako ne razumes... To je jedan od razloga. Drugi razlog je ocenjivanje. Ovde sve ide na procente. Znaci cak i da dobijes 59% na testu (sto je F ili 1 na nasem) to nije veliki problem jer je vec 60% D ili 2 na nasem. Uz to, tokom polugodista dobijas toliko ocena da jedna mala ocena ne pravi nikakvu razliku. Kod nas, iz geografije na primer, pita te 2 puta u polugodistu i na osnovu toga dobijes ocenu. Ovde nema pitanja, ali imas testove, pa projekte, pa domaci i slicno i na kraju imas do 20-25 ocena ukupno, tako da jedna losa ocena na testu ne znaci mnogo. Ja retko kada prodjem test, jer ne ucim, ali zato sve ostalo uradim super i opet na kraju imam najmanje C (3) ili B (4).

Tako se prolazi u high schoolu (srednja skola) dok college (fakultet) je vec malo drugaciji. Tu se ima manje ocena i uglavnom se sve gleda na testove i projekte.
 
ja mrzim kad ocenjuju sa procentima!! neki moji profesori su tako ocenjivali, i zbog toga sam i dobijala losija ocene, nego sto sam trebala da imam!! npr. na testu hemije sam imala 95% i dobila 4 (pitaj nju, a ne mene!!) e, sta kazes sad!!!!
plus amerikancu su gluplji, tako da skole moraju da budu lakse!!! e dokaz za to je bush!!!! jer kako bi inace takav glupak uspeo da bude predsednik!!!! ey, to je sve logika!!! :D
 
68Charger440:
Pa zgodnije su nase, tu nema dileme, ali to ne znaci da su Amerikanke lose, daleko od toga. To samo znaci da nase devojke izgledaju lepse od Amerikanki.

Ali nije sve u izgledu ....


daj ne seri mi o izgledu!!! amerikanke ionako ne znaju srpski, tako da ne moras da ih branis s "izgledom" ;) izvini, sto sam bezobrazna,...alli jednostavno ne mogu da stanem!!! hehehe...
 
sienna:
daj ne seri mi o izgledu!!! amerikanke ionako ne znaju srpski, tako da ne moras da ih branis s "izgledom" ;) izvini, sto sam bezobrazna,...alli jednostavno ne mogu da stanem!!! hehehe...

Ma zar je vazno dali znaju srpski ili ne.A da izgledaju dobro, izgledaju sigurno.

icon10.gif


mustangchick21cn.jpg
 
Evo mene ponovo (vi sto hocete da me zenite hihihi :) )... e da Chargeru: jel ti ovo devojka, moram priznati da nije losa - moje objektivno zensko misljenje ;) ... jos 1 pitanje ako nisam previse indiskretna: kako ste ti i tvoja porodica 1999 otisli u USA? Mislim sa kojim tacno vrstama viza?? Bas me zanima...nekako su svi u tom periodu odlazili, cini mi se lakse nego sada, mada nisam sigurna. Bas sam gledala te sajtove (uscis, state dep. itd.)...i nije uopste lako "nastaniti se" u USA... da li mozda neko zna i koliko otprilike novca treba da dokazes da imas na raspolaganju za turisticku vizu? Pozzz :)
 
Nisam ja te srece da bude to moja devojka. Svidela mi se slika, posebno auto (ja imam isto auto samo sto je crvene boje), pa ajde da postavim.

Nacin na kako sam ja dosao ... Pa mi smo ziveli u Beogradu i bili smo izbeglice iz Hrvatske od kada je Krajina pala. Postojao je tada neki program za izbeglice i moji su aplicirali. Malo po malo, jedan po jedan razgovor, na kraju finalni razgovor sa Amerikancima i eto odosmo mi. Cela procedura je trajala preko 2 godine.
 
stvarno, koja kinta je potrebna?

@dodge : zezao sam se za strebanje, u stvari mi je drago sto si dokazao da je nas covek pametniji od onih tamo kauboja

Da li je moguce da ti ovamo kad budes dolazio povezes neki mustang sa euro3 motorom ( to kod nas znaci da je godiste beyond 2000) i da ga uvezes i prodas meni? Koliko je tamo polovan mustang, koliko bi sve to kostalo?
 
Garwor:
stvarno, koja kinta je potrebna?

@dodge : zezao sam se za strebanje, u stvari mi je drago sto si dokazao da je nas covek pametniji od onih tamo kauboja

Da li je moguce da ti ovamo kad budes dolazio povezes neki mustang sa euro3 motorom ( to kod nas znaci da je godiste beyond 2000) i da ga uvezes i prodas meni? Koliko je tamo polovan mustang, koliko bi sve to kostalo?

Koja kinta za sta je potrebna?

Pa evo polovan Mustang, moj na primer, 2000 godiste sa 36,000 milja kosta oko $8,000. Prevoz do Srbije mozda $1,000, a papiri ... to neznam.
 
Garwor:
stvarno, koja kinta je potrebna?

@dodge : zezao sam se za strebanje, u stvari mi je drago sto si dokazao da je nas covek pametniji od onih tamo kauboja

Da li je moguce da ti ovamo kad budes dolazio povezes neki mustang sa euro3 motorom ( to kod nas znaci da je godiste beyond 2000) i da ga uvezes i prodas meni? Koliko je tamo polovan mustang, koliko bi sve to kostalo?

ey, charger, ako mozes, onda donesi i taj auto meni!! i sta sam htela jos.... :mrgreen: ok?

i jesi li ti ikad na faksu??? ili samo provodis vreme na komp????
 
sienna:
ma, necu da te razocaram, zato cu ti reci, da je to bio "kompliment"!!! reci cu ti to posto nemas devojku!!! :mrgreen:
i jel to jaguar bre???? i majkemi sto si uzeo crveni???? ko neki *****!!! mogao si neku drugu boju!!! ;-) dobro ajd necu vise da te smaram s time!!!
a za devojku: ima lepo lice, ali ima bezveze noge! sta ces....

Nije Jaguar, u pitanju je Ford Mustang. Crvena boja mi se najvise svidja a i nisam imao izbora - auto sam dobio novo za 16-sti rodjendan od roditelja.

Devojka sa slike ima super ukus za auta, a ima i onaj buntovnicki imidz koji se meni neverovatno svidja.
 

Back
Top