one question for you, who live with yankees!!

Associate degree je 2 godine zavrsen college. Bachelor degree je 4 godine zavrsen college.
Nisam nesto odusevljen sa business, ali nisam imao izbora. Prvo sam isao na 2-godine-college (tj. za associate degree) u networking. Kad sam to zavrsio i kad sam hteo da se prebacim na 4-godine-college (tj. za bachelor degree) jedini nacin da prebacim sve te casove sa prvog college je bio da uzmem business. Za sada ide nekako, mada je dosta tezak. Kompjuteri su bili dosta laksi.

Amerikanci naravno primete da nisam Amerikanac jer pricam sa akcentom dok kod mog brata nemozes reci da je stranac jer prica bas bez akcenta (ali zato srpski slabo prica).
 
ne nego, leo se provedi u las vegasu, sta god radio!!

ovaj, jutros smo ja i moja mama diskutovali da li je zivot u americi u nekim stvarima jeftiniji.
moja mama misli da ako si vredan i radis 24h dnevno onda mozes sebi lakse da priustis luksuz, npr. kuca, 2 auta, super uredaji, da platis osiguranja itd.
e sad ja ne znam sta da kazem!!
sta vi mislite? jel tako doista?
 
To sad zavisi. Ovde je skola sve, onaj ko ima zavrsen college moze da zivi lepo, onaj ko radi po fabrikama za $8/sat jedva sastavlja kraj sa krajem.
Mi (moja familija) zivimo odlicno, ali najvise zato sto mi je cale kamiondzija i zaradjuje poprilicno. Zahvaljujuci njegovom poslu mi imamo potpuno sredjenu kucu (koju planiramo prodati sledece leto i kupiti vecu), imamo 4 auta + caletov kamion, ja idem na college koji kosta cak $25,000 godisnje, idemo u Srbiju cesto. Keva takodje je sad upisala college (iako ima poprilicno lak i dobro placen posao) i za par godina bice medicinska sestra, a to je odlicno placen posao (pocetna $25 po satu) i dosta trazen.
Ali ima i onih gde muz i zena rade u fabrikama za $8/sat i to je taman dovoljno da se plate racunu. Znaci mozes imati lepo sredjen stan i dva malo starija auta, ali zato nemas $$$ za otici na odmor, pa kad ti deca krenu u skolu ...
 
da, ali kad pomislis, ovde u evropri, cak i u nemackoj, je skoro nemoguce to sebi i famili da pruistis sve sto vi imate!! roditelji ti trebaju da budu sef bolnice ili top-advokati da bi mogli to sve da plate!!
dobro, ajd necemo vise o ekonmiji, muka mi je od toga!!! :oops:
nego....sta da jos da te pitam.... jesi li upoznao vec neku poznatu licnost?? ;-)
 
Upoznao Ne. Video uzivo Da. Chuck Norrisa sam video u Utah kad sam isao gledati trke na Great Salt Lake. Arnold Schwarzeneggera sam video iz daljine u Sun Valley, Idaho, on tamo vikendicu ima. Sa Divcem i Stojakovicem sam se rukovao za vreme jedne utakmice kad je nasa reprezentacija dolazila ovde, isto tako sa Andrew Bogut (kosarkas Milwaukee-a i prvi pick sa NBA drafta).
 
Pod "faks" predpostavljam da mislis na college s obzirom da jedino na college idem.

Moje ocene u high schoolu (srednjoj skoli) su bile katastrofalne jer u pocetku nisam znao jezik i da budem iskren nisam nikad ni ucio, uvek sam nalazio nesto drugo da radim. Tako je bilo prve 3 godine dok nisam dosao u Wisconsin. E onda sam poceo malo ozbiljnije da ucim i isplatilo se jer su me primili na college koji traje 2 godine. Kad sam to zavrsio (stvarno sa super ocenama, prosek mi je bio 3.96 od mogucih 4.00 zadnji semestar, a ukupno za obe godine 3.70 od mogucih 4.00) onda sam se prebacio na college od 4 godine na koji i dan danas idem. Malo je preskup ($25,000 godisnje + knjige, gorivo jer svaki dan vozim ...), ali eto dobio sam $8,000 godisnje od njih zbog ocena, malo financial aid, malo sam pozajmio od banke.
 

Back
Top