Olaksanje menstrualnih tegoba?!

nikad nisam imala neke preterano jake bolove,ali ono sto je meni pomoglo za to je sto sam aktivno pocela da se rekreiram i radim vezbe.da li zbog ojacanih misica stomaka i ledja ili cega vec sve to dodje i prodje a i da jedva osetim.

e da ranije jos kad sam tek bila dobila imala sam u par navrata jace bolove i mama mi dala neki lek bas za te probleme,ne mogu da se setim imena i nista mi nije pomogo :roll: a ni brufen. jedino je kafetin delovao.ali ovo gore mi je dugorocnije i zdravije resenje ipak :neutral:
 
Virak ili vrkuta, ima ga u svim radnjama zdrave hrane, izuzetna travka kao što djura reče za sve ženske probleme. Kažu da kad bi svaka žena pila svakodnevno po jednu šolju ovog čaja 2/3 ginekoloških operacija ne bi bilo potrebno raditi. Od njega se i mršavi i prolaze glavobolje. Na žalost baš zbog mršavljenja ga nikada nisam koristila.
Nikada nisam imala bolne cikluse a jako sam mršava, znači nije ni ta teorija tačna.
Vitex agnus castus iliti kod nas cefanorm, fantastična stvar protiv bolnih ciklusa i izraženog PMS-a-
 
sve to dolazi iz glave - kad mi je to rekla zena ginekolog, kod koje su me svakog meseca odnosili da mi napise nalog za injekciju brufena, mrzela sam je ko nemca.

posle dvadeset pet god iskustva - shvatila sam da je u pravu.

jedini je problem sto sebe treba dovesti u fizicku i mentalnu kondiciju, pa biti u stanju da kontrolises sopstveno telo.

sve gore napisano moze, a ne mora da pomogne..na sve to bi dodala jos termofor sa toplom vodom..

jedino sto sigurno eliminise menstrualne tegobe je trudnoca..

pa ti rade sad vidi koliko volis svoju devojku..
 
sve to dolazi iz glave - kad mi je to rekla zena ginekolog
Ma kako da ne! Evo ja ću prva da ti demantujem da nije tačno. Izrazito bolna menstruacija može da ukazuje i na endometriozu i jedan je od glavnih simptoma iste. A ako endometrioza dolazi iz glave onda sve žene što boluju od iste pate od preteranog razmišljanja. :lol:

bug.gif
 
Ma kako da ne! Evo ja ću prva da ti demantujem da nije tačno. Izrazito bolna menstruacija može da ukazuje i na endometriozu i jedan je od glavnih simptoma iste. A ako endometrioza dolazi iz glave onda sve žene što boluju od iste pate od preteranog razmišljanja. :lol:

bug.gif



pa o tome i pricam;-)

naravno da se odnosi samo na ``zdrave`` zene koje nemaju nikakvih zdravstvenih problema..
npr. kod mene je problem rigidan grlic materice koji se jako tesko otvara..zbog istog sam imala problem i na porodjaju..
 
1. Odprilike dve nedelje pred menstruaciju pocnite da pijete magnezijum (on smanjuje grceve materice - koji izazivaju bolove)
2.Oko dve ned. pred ocekivanu mesntruaciju nemojte jesti slanu, slatku i drugu pikantnu hranu, kao ni piti gazirane sokove, alkohol i sve sto izaziva nadutost i zadrzavanje vode u telu. Dakle - obicna voda - negazirana...
3. Nekoliko dana pred menstruaciju pocni da uzimas neki lek protiv bolova (rapten K, diklofen, brufen - moze takodje)
4. Pocni da vezbas. Vezbanjem se poboljsava cirkulacija, sto dovodi do bolje prokrvljenosti materice (izmedju ostalog)
5. Ukoliko ni posle nekoliko meseci nema rezultata mozda ces piti tablete za kontracepciju. Posto one imaju mnogo nezeljenih efekata - ukoliko dodjes u situaciju da ih moras piti - dobro procitaj uputstvo i pazi na sebe - dok ih uzimas..( U smislu da obratis paznju na pritisak, oticanje nogu i sl.)
 
uh sine, virak.
ja sam mislila da se super razumem u čajeve i trave a za njega nisam čula.
evo gugulam..
Alchemilla vulgaris, Gospin plašt, virak, lava, lavska noga, rosanica, rosnik, plahtica, obièna vrkuta, navadna plahtica.
nikad čula, al ga hvale na sva usta.. jel zna neko gde to ima da se kupi u bg?
 
Ma kako da ne! Evo ja ću prva da ti demantujem da nije tačno. Izrazito bolna menstruacija može da ukazuje i na endometriozu i jedan je od glavnih simptoma iste. A ako endometrioza dolazi iz glave onda sve žene što boluju od iste pate od preteranog razmišljanja. :lol:

bug.gif

hm,imala sam endometriozu i da to je jedan od simtoma,ali ono sto je interesantno jeste da je i meni ginekolog rekao da ona nastaje od stresa,tacnije od onog sto je u glavi :S i zbunjena sam tim odgovorom i danas koliko i tada...:|
p.s.a da sam sklona preteranom razmisljanju-jesam :lol:
 
hm,imala sam endometriozu i da to je jedan od simtoma,ali ono sto je interesantno jeste da je i meni ginekolog rekao da ona nastaje od stresa,tacnije od onog sto je u glavi :S i zbunjena sam tim odgovorom i danas koliko i tada...:|
p.s.a da sam sklona preteranom razmisljanju-jesam :lol:

Nije endometrioza jedini uzrok. Moze biti i cista, losa cirkulacija, prehlada, visak muskog hormona testosterona....
U vecini slucajeva je ipak to samo grcenje materice koja pokusava da zbaci tu sluzokozu...
Ali ako su bolovi mnogo jaki i redovni - prvo kod lekara...Mada ce ti oni odmah dati kontracept.tablete, koje su, ipak, lekovi...A kao sto znamo svaki lek ima pokoji nezeljeni efekat...Ipak ako se mora - mora se...
I kad dobijes menstruaciju lagano vezbaj. Setaj, vozi bicikl ili radi lagane vezbice. Ne moras prvog ili drugog dana - cim se vratis u normalu...Ali nikako na silu - ako ti ne prija...Vremenom ces tacno znati...
 

Back
Top