Olajavanje

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554
Tračarenje -
ili ogovaranje, olajavanje, klevetanje, pa i žvaljenje.


Ogovaranje je čest način razgovora (IN)
ali je u većini slučajeva bezopasan.
Cilj žvaljenja može da bude i povećanje ugleda,da osobi koja ogovara da na značaju i privuče pažnju.

Ukoliko se trač koristi kao osveta ili pretnja ima svrhu da omalovaži, zaplaši ili podstakne na nasilje
( na nacionalnoj, seksualnoj ili već nekoj drugoj osnovi. )

Ogovaranja-i-tra%C4%8Devi-1.jpg


Osobama koje ogovaraju život je dosadan.
Tako da im je prioritet tuđi život i sve što se dešava u tom životu drugog.
Razlog toga je :
nisko samopoštovanje, nezadovoljstvo samim sobom
i nespremnost da učine bilo šta što bi njihov život učinilo boljim.
Dalje pominjem dramljenje i privlačenje pažnje na sebe.



Istraživanja su pokazala da su traču sklonije ženske osobe.
(to se objašnjava time što trač predstavlja posredan oblik agresivnosti)
Muške osobe radije posežu za direktnijim oblicima agresije.
Iz ovog razloga se ja više družim sa muškarcima.


Ogovarate li ?
Volite li da olajavate?
Šta mislite o "lajavcima"?
 
Da,jako ruzna osobina.I licno za mene je prilicno teska uvreda da neko implicira da to radim.Ja moja misljenja i vidjenja ljudi iznesem tamo gde oni mogu da vide.Mogu da im obrazlozim zasto ako im nesto nije jasno ali da iza ledjanesto radim neeee.Previse sam brljav za to
 
Jako ružna osobina
Odlika primitivnih i nedovoljno ostvarenih ljudi !

Оговарање за заправо потпомогло еволутивни развој мајмуна у хомо сапиенса.
Да није било трачарења како је шта неко урадио, никад не би постали људи од нас!
И где шта има да се једе...
Једини је проблем је кад је злонамерно!
И јако ретко слушам хвалоспевна олајавања...баш ретко, осим ако се пословођа не олајава.

Gossiping human evolution

https://www.google.com/search?q=gos...UKEwic0sPAqMD8AhXGs6QKHWdYAiIQ0pQJKAB6BAgBEAI
 
Оговарање за заправо потпомогло еволутивни развој мајмуна у хомо сапиенса.
Да није било трачарења како је шта неко урадио, никад не би постали људи од нас!
И где шта има да се једе...
Једини је проблем је кад је злонамерно!
И јако ретко слушам хвалоспевна олајавања...баш ретко, осим ако се пословођа не олајава.

Gossiping human evolution

https://www.google.com/search?q=gos...UKEwic0sPAqMD8AhXGs6QKHWdYAiIQ0pQJKAB6BAgBEAI
:fdlan:
radije ću ostati majmun !
 
Poslednja izmena:
Оговарање за заправо потпомогло еволутивни развој мајмуна у хомо сапиенса.
Да није било трачарења како је шта неко урадио, никад не би постали људи од нас!
И где шта има да се једе...
Једини је проблем је кад је злонамерно!
И јако ретко слушам хвалоспевна олајавања...баш ретко, осим ако се пословођа не олајава.

Gossiping human evolution

https://www.google.com/search?q=gos...UKEwic0sPAqMD8AhXGs6QKHWdYAiIQ0pQJKAB6BAgBEAI
То није трачарење, то је просто пренос информација. Претеча интернета. 😁
Трачарење је кад неко на једном крају села кине, а они на другом крају села у пар сати облаче црнину за сахрану том неком што је кинуо.
 
Ne ogovaraju i sve navedeno bas rade to oni postigli nesto u zivotu, oni koji su postali uticajni i koji imaju moc, bas oni koji se osecaju ostvareno, i koji su previse sigurni u sebe uzdignutog ega, koji previse vole sebe zele da se uzdizu time jos vise stavljajuci sebe kao neku visu rasu, na neku visoku lestvicu...

Ogovaraju i ismevaju, kao da gledaju velikog brata ili neki realiti stavljaju sebe kao neku elitu.Jos omalovažavaju i i sole pamet kako i sta, sad ih je pun ku... na drustvenim mrezama drobe kako se zaradjuju pare glume neke gurue lajf kucheve, drobe o vezama i đali milion stvari...
 
Ja sam imao najboljeg druga, vise je postigao u zivotu od mene i nikad nisam bio zavidan i ljubomoran niti sam mu se mesao u njegov ljubavni zivot i tako godinama dok nije poceo nedavno da on meni da zavidi i bude ljubomoran na moj jedan uspeh san koji sam cekao citav zivot da bi se srusio.
Sve sto sam uspeo i postigo nije mi bilo nista toliko bitno i vazno kao ovo.

Sirio se svojim parama pred moje devojke, nudio sebe njenoj drugarici, pricao okolo kad mogu ja moze i on da ima strankinju pa cak to rekao pred mene, i to jos uvek radi sada stavljajuci moju vrednost nisko i mislim da mu je potajno drago sto mi je propala veza zbog finansijskih problema i stalno me pita kako sam jel se cujem s njom i onda posle pricha kako se on dopisuje sa njenom drugaricom i hvali se, a pritom ima devojku i to joj radi iza ledja da bi si dokazivao nesto utrkivao.Prica kako ga devojka postuje i sve ali mu smeta sto ima problem oko pokretljivoti zgloba u ruci...

Posle svega ovog nista mu nisam ni hteo reci samo sam se distancirao i stavio ga u kategoriju obicnih prijatelja i poznanika kojima ne treba verovati...

Jel sam dobro postupio?
Da li takav covek zaslužuje da budemo najbolji drugovi ili ne?

Vise nemam najboljeg druga, zavrsio sam s tim iluzijama...
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao najboljeg druga, vise je postigao u zivotu od mene i nikad nisam bio zavidan i ljubomoran niti sam mu se mesao u njegov ljubavni zivot i tako godinama dok nije poceo nedavno da on meni da zavidi i bude ljubomoran na moj jedan uspeh san koji sam cekao citav zivot da bi se srusio.
Sve sto sam uspeo i postigo nije mi bilo nista toliko bitno i vazno kao ovo.

Sirio se svojim parama pred moje devojke, nudio sebe njenoj drugarici, pricao okolo kad mogu ja moze i on da ima strankinju pa cak to rekao pred mene, i to jos uvek radi sada stavljajuci moju vrednost nisko i mislim da mu je potajno drago sto mi je propala veza zbog finansijskih problema i stalno me pita kako sam jel se cujem s njom i onda posle pricha kako se on dopisuje sa njenom drugaricom i hvali se, a pritom ima devojku i to joj radi iza ledja da bi si dokazivao nesto utrkivao.Prica kako ga devojka postuje i sve ali mu smeta sto ima problem oko pokretljivoti zgloba u ruci...

Posle svega ovog nista mu nisam ni hteo reci samo sam se distancirao i stavio ga u kategoriju obicnih prijatelja i poznanika kojima ne treba verovati...

Jel sam dobro postupio?
Da li takav covek zaslužuje da budemo najbolji drugovi ili ne?

Vise nemam najboljeg druga, zavrsio sam s tim iluzijama...
Dobro si postupio.
 
Tračarenje -
ili ogovaranje, olajavanje, klevetanje, pa i žvaljenje.


Ogovaranje je čest način razgovora (IN)
ali je u većini slučajeva bezopasan.
Cilj žvaljenja može da bude i povećanje ugleda,da osobi koja ogovara da na značaju i privuče pažnju.

Ukoliko se trač koristi kao osveta ili pretnja ima svrhu da omalovaži, zaplaši ili podstakne na nasilje
( na nacionalnoj, seksualnoj ili već nekoj drugoj osnovi. )

Ogovaranja-i-tra%C4%8Devi-1.jpg


Osobama koje ogovaraju život je dosadan.
Tako da im je prioritet tuđi život i sve što se dešava u tom životu drugog.
Razlog toga je :
nisko samopoštovanje, nezadovoljstvo samim sobom
i nespremnost da učine bilo šta što bi njihov život učinilo boljim.
Dalje pominjem dramljenje i privlačenje pažnje na sebe.



Istraživanja su pokazala da su traču sklonije ženske osobe.
(to se objašnjava time što trač predstavlja posredan oblik agresivnosti)
Muške osobe radije posežu za direktnijim oblicima agresije.
Iz ovog razloga se ja više družim sa muškarcima.


Ogovarate li ?
Volite li da olajavate?
Šta mislite o "lajavcima"?
Nemam ni snage ni želje za to.
Besmisleno je.
 

Back
Top