Oglasna tabla za antikvitete

Evo nekoliko fotki igle - konđuše, koju sam nedavno nabavio, pre nego sam je stručno očistio. Obično datiraju s kraja XVIII do polovine XIX-og veka i rađene su (jedino ?!) u Pirotu. Izrađena je od srebrnog lima sa aplikacijama i srebrne žice (tanje šipke). U šupljinu na vrhu tzv. bikonične glave umetao se smotuljak pamuka natopljen u neki biljni miris, obično ružin. Poz.
igla 001.jpg
igla 003.jpg
igla 002.jpg
 
ja sam kolekcionar bajoneta .Zašto mislite da brojevi nisu u redu zaštio tvrdite tako.Recite javno.Ukoliko su brojevi falcifikat kako je moguće da je tip pečata brojeva orginal.Brojevi su ukucani iz ruke i zato postoji greška u dupliranju ništa čudno.Kanija može kontra procesom da se otarasi nikla ili hroma Znam čoveka ko to radi.Sve to može da smanji cenu noža za 50 pa i 100e a znate dobro koja je cena M24čk Nemojte grešno kritikovati ovaj predivan komad ukoliko niste ozbiljni kupci.OVAJ NOŽ VREDI MNOGO VIŠE OD POČETNE CENE I TVRDIM DA ĆE NAĆI KUPCA;A ŽAO MI JE ŠTO TO NEĆU BITI JA .,jer nemam dovoljno novca za ovaj prelepi nož HVALA NA ODGOVORIMA koje očekujem drage kolege Aza prodavca savet:OVO SE BRATE NE PRODAJE VEĆ OSTAVLJA U NASLEĐE I AMANET NA SPOMEN ONIH ŠTO GA NOSIŠE,A SVI SU VELIKI SLAVNI JER BRANIŠE NAŠEG KRALJA I SRPSTVO:bye::bye:
 
Da dodam i to da je jurišni bataljon pod Paloševićevom komandom branio aerodrom u Bjieljini od nemačkog desanta,i da se prvi priključio generalu Mihajloviću i postao njegov zamenik.Svi prvoborci JVUO su nosili nož M24ČK:Kalabić,Keserović,Palošervić,i mnogi drugi heroji znani i neznani FOTOGRAFIJE SVEDOČE.Oni što tvrde da nije tako,krivo im je što njihova vojska nije imala lepši nož od M24ČK:rotf:
 
Zbog selidbe u inostranstvo prdajem par midjusa od cistog zlata tezi ne 10 grama iz perioda VI i VII vek. Posedujem i Sertifikat za njih!!!
par nausnica od Zlata tezine 10 grama.Prestavljaju poznati tip nausnica sa tzv,kuglastim priveskom koje su najcesce nalazene u grobovima nekropola AVARSKOG vremena sirom Karpatskog basena. Na Alki kruznog preseka pored glave kugle suplje livene postoje jos tri manje kuglice koje su optocene sitnim granulama.Tip nausnica je VIZATIJSKOG POREKLA,poreklom Vizantijkih pradionica koje su radile za potrebe VARVARA te su tako nalazeneu njihovoj svojini.Njihovo hriscansko poreklo dokazuje i par traka optocenim granulama krstoliko rasporedjenih kao i brojni kalupi za livanje privezaka oblika polukugle,u vizantijskim nalazistima.Dotira se u kraj VI i VII veka i prestavlja nesumljive ARHEOLOSKE i IStorijske vrednosti.
 

Back
Top