Odštete za učešće u ratu 1999 , vaše mišljenje?

kapetanmark

Buduća legenda
Banovan
Poruka
35.823
Autrska tema

Gospodo svedoci ste svih proteklih godina o borbi desetina hiljada tzv "boraca" ljudi koji behu u rezervnom sastavu svoje matične države Srbije (što je dužnost svakog vojno sposobnog muškarca od tada 18 do 55 god...)

Vidimo kako su navrli mnogi razjapljenih usta i guz.ice da uzmu toboz svoje pošteno zaradjene pare, kao odstetu?

n>eki su bil i i isplaćeni a neki ne pa su onda i ostali navrnuli toboz obespravljeni...




Ti koj isu dobili dobise ogromne svote za danasnje prilike...

E sad...

činjenice o ratu 1999, doduše rat je vodjen i 1998 i to onaj veći nego 1999 , što se tiče sukoba sa šiptarrskim teroristima koji su celu 1998 napadali policijske ispostave i srpska sela...

1998 je najvise ucestvovala iskljucivo policija i svaka im cast...

1999 zbog napada nato snaga krenulo je poziv u rezervni sastav što je normalna stvar...

U FILMOVIMA DOKUMENTARNIM O KOŠARAMA I PAŠTRIKU 1999 VIDELI SM ODA NA KOŠARAMA NAJVIŠE RATOVALA MLADA VOJSKA , VOJNI ROK, UZ PO KOJEG DOBROVOLJCA IZ REZERVNOG SASTAVA... DA SU ŠIPCI ZNALI DA IH IMA NEŠTO PREKO 200 ODAVNO BI IH NAPALI I SMLATILI, TO SMO ČULI I PO IZJAVAM UČESNIKA NA KOŠARAMA U TOM FILMU...

E SAD...

preko 50 000 alavih guz.ica trazi isplatu i blamira srbiju , jer toboz zasluzuje odstetu...

te silne desetine hiljada mobilisanih boraca mnogi bjehu u pozaidni na kosovu i meothiji, ka srbiji a mnogi i van kosova u srbiji i vojvodini...

sad ce neko reci svako ej ucesnik i ratovo je ako je bio i u vojvodini a bio je pvo... niej su svi ibli pvo...


prdjeli su sirom srbije u toj rezervi daleko od šiptara i plaćenika u njihovim redovima od bojnog polja i bitke na prvoj liniji...

ali hoce pare!!!!


to su ti srbijanci!!!

u tome je OGROMNA RAZLIKA IZEMDJU SRBA OVDE I ONIH PRKEO DRINE JER SU ONI VEKOVIMA KRVARILI GACE U KANDZAMA PAŠA I USTAŠA NA PRVOJ LINIJI...


pogledati filmove o kosarama o pastriku pa zakljuciti...

tamo ne bi ni blizu tih 50 - 10o hiljada toboz boraca koj isada traze odstetu!!!


po meni sram ih bilo mnoge...
 
da nisu videli sta su od zemlje napravili oni koji metak nisu drzaliu ruci, nego su umesto vojnog roka zavrsili ubrzani kurs od 15 dana, verovatno niko ne bi ni trazio
a ovako, neko je ratni hohstlaper dokopao se vlasti i pokrao zemlju, a neko je iskrvario na tom ratistu, porodica mu je ostala bez egzistencije - i nista

ako smo patriote, onda smo patriote ili svi ili smo svi placenici i sve sto radimo radimo zbog novca
 
Усклади терминологију.

Не ради се о одштети, већ о дневницама.

Србија званично није објавила ратно стање (није била у рату) тако да свако ко је био мобилисан имао је право на днавницу као накнаду за изгубљену плату. Тако је по закону.

Ово се не односи на добровољце, и на бомбардовање када смо били у ратном стању.

Сада, смањи доживљај, и држи се прикладног речника.
 
Hmm... priča se da su i mnogi Srbi titovku rado zamenili nekim drugim simbolima! :super:

Ево ти из прве руке.

1992. сам добио ратни позив и одазвао се.
Припрему за ратиште смо имали у Бубањ потоку,
али смо у Зуце ишли и у тамошњој касарни
нам је неки пуковник ЈНА поделио нове ознаке за титовке.

Скинули смо петокраке и ушили југословенску заставу са ЈА (југословенска војска).
Побунио сам се, али ми је пуковник рекао да је то наређење
и то је то !
 
Какве црне дневнице. То бре коњским уларом преко гузице и послати у радни логор на три месеца ! Ђе се може борба за своју земљу наплаћивати ! Друго......капетан марк.....нису то Србијанци у географском смислу.......премда јесу из Србије......то су ти више "Грађани Србије" ! Дакле ГРАЂАНИ а не Срби. А можеш их звати и "Политичким Србијанцима" а не географским. Такви ће и мајци да наплате бензин јер су је одвели код лекара да прими инекцију.
 
Какве црне дневнице. То бре коњским уларом преко гузице и послати у радни логор на три месеца ! Ђе се може борба за своју земљу наплаћивати ! Друго......капетан марк.....нису то Србијанци у географском смислу.......премда јесу из Србије......то су ти више "Грађани Србије" ! Дакле ГРАЂАНИ а не Срби. А можеш их звати и "Политичким Србијанцима" а не географским. Такви ће и мајци да наплате бензин јер су је одвели код лекара да прими инекцију.

...

Ko je inekciju platio???
 
Какве црне дневнице.
...
Ђе се може борба за своју земљу наплаћивати !

Е и ово морам да објасним !

Ја сам 1992. био приватник
и потпуно се слажем да је ружно наплаћивати ратовање за своју земљу,
међутим !

Људи који су дошли из државних установа по аутоматизму
од својих државних предузећа наплаћују дневнице,
недужни, јадни, шмрц ... нису они тражили ...

Е кад то видиш,
кажеш,
па идем и ја да наплатим !

У војном одсеку те чудно гледају,
али ништа зато !
Ставиш дуп е на образ,
сетиш се да их ти плаћаш
и да те уплатнице сваког месеца видиш
опет за разлику од "фирмираних"
за које све то обавља нека обрачунска служба ...
 
Е и ово морам да објасним !

Ја сам 1992. био приватник
и потпуно се слажем да је ружно наплаћивати ратовање за своју земљу,
међутим !

Људи који су дошли из државних установа по аутоматизму
од својих државних предузећа наплаћују дневнице,
недужни, јадни, шмрц ... нису они тражили ...

Е кад то видиш,
кажеш,
па идем и ја да наплатим !

У војном одсеку те чудно гледају,
али ништа зато !
Ставиш дуп е на образ,
сетиш се да их ти плаћаш
и да те уплатнице сваког месеца видиш
опет за разлику од "фирмираних"
за које све то обавља нека обрачунска служба ...
Čuo sam za slučaj da je privatnik otišao na front, ali nije obavio neku birokratsku foru oko mirovanja, stavljanja firme na led ili tako nešto! Kada se vratio nakon par godina, skoro završio na robiji jer se nakupila hrpa dugova na ime raznih davanja, zateznih kamata, sudskih troškova itd! :super:
 
kosovo je brnaila policija 1988 i 1999 uz vojsku na redovnom sluzenju rroka i njihove oficire koji behu tamo, a vi ostal iste obicne prdonje prevaranti
Meni se čini zgodana ova teorija: Verovatnost da ćeš 99-e da pogineš od NATO bombe je bila ista na bilo kojem delu Srbije! Znači, i Kosovo!
Nacrtano za mentalno uskraćene: Isteruješ srpsku vojsku i policiju sa Kosova, a gađaš patkice na severu Bačke u Palićkom jezeru!? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 

Back
Top