odrzavanje svezeg daha

Pa šta ste mislili kada ste prvi put osetili pastu za zube u svojim ustima?
Ne sećate se? Šteta, sigurno je bilo groznije od ulja :D

:lol:
Ne znam zašto ljudi misle da je put lepote i zdravlja lak i spontan. Stvar je u disciplini, navikama... I meni je prvo bilo odvratno, ali sam nastavila, našla sam ulje koje mi najviše odgovara, sada više nemam nikakvih problema, ravno iz kreveta, bez razmišljanja, idem u kuhinju i uzimam ulje :)

ali zato se u mom poljupcu može osetiti samo moja strast
nema hladnog mentola od žvake, nema smrada... samo ja :D
 
...Obzirom da je najveca koncetracija bakterija (koje su, ujedno, i najveci uzrocnici neprijatnog daha) na jeziku, pokusajte da ga pri svakom pranju zuba dobro ocistite cetkicom (nedavno su se i kod nas pojavile cektkice koje imaju specijalno dizajniranu poledjinu u ove svrhe, mada sasvim dobar posao obavljaju i klsicne cetkice)...Ukoliko uspete da operete i deo pri korenu jezika (vodeci racuna da ne izazovete nagon za povracanjem...;)) - tim bolje - ukoliko su zubi uredno odrzavani (bez vecih nesaniranih karijesa), ne postoji neko oboljenje usne duplje ili desni (paradentoza, mikoza...) ili gastroloski problemi (varenje), nakon ovakvog 'tretmana', nema razloga da ne uzdisete na zadnjoj platformi punog autobusa koliko zelite bez bojazni da izazovete laku osamucenost kod vozaca...Srecno...;) :D
 

Back
Top