Odrzavanje ravne ploce sporeta

Imam ja starijeg brata, kad sam imala petnaestak godina, ucio me je da menjam gumu na biciklu...prvo me je naucio da provucem lanac kroz ruke kako posle ne bi razmisljala da li cu se isprljati.
E tako, i ja imam sporet sa ravnom plocom oko kojeg sam se brinula dok ga nisam zagrebala, sad lepo, komotno ga perem, cistim, sve bez stresa da cu ga izgrebati.
 
a kad nesto iskipi, sto treba da se ostruze?:)
pretpostavljam da zica ne sme..
ps. nemoj da je neko reko kako pravim domacicama nikad nista ne iskipi:lol:

Verovatno je prilikom kupovine dobila neku spravu, koja liči na ono čime se ljušti krompir. Bar ja sam dobila. Sa tim bez bojazni može da se struže po ploči, ništa joj neće biti. Provereno. Ja je oribam cifom, izbrišem vlažnom truleks krpom, a kada je samo musava isprskam je nekim sredstvom za pranje prozora, pa izglancam suvom krpom. Blista kao ogledalo.
 
Poslednja izmena:
ja sam na nekoj temi postavljala i sliku svog šporeta sa sve sredstvom za održavanje
tek da se vidi kako je čista:mrgreen:, neizgrebana:mrgreen::mrgreen:a čišćena žicom
dakleM
naprskam je sredstvom za prozore, brefom protiv masnoće i sl šta mi dopadne do ruku obrišem sunđerom, eventualno onom zelenom stranom ako ima nešto malo što neće da se skine isperem sunđer, pa opet tako dva tri puta pa suva krpa...
ali to kad nije mnogo prljavo

kad nešto iskipi (istina retko, samo kad kuvam za pse pa je šerpa prepuna) onda koristim mr Musculo baš za staklokeramičke ploče, to je neka vrsta abraziva, nekad hoće sunđer da skine mrlje, a kad neće onda žica i to ona skoro obična, kupljena u interexu za 30 dinara.

inače, apropo šećera
prvo uključivanje ravne ploče, onako porodično, kuva se kafa i naravno padne šećer...
i ništa
skine se na opisan način
samo čim padne , isključi se ringla, sačeka da ohladi i čisti

važno je samo da se nikad ne uključuje prljava ringla jer je čišćenje tada mnogo teško
 
ne smem da kazem probaj, osim ,,probaj na vlastitu odgovornost" :)

ima ,pomenushe gore ,,kao nozic za krompir", mali skalpel sa drskom i njime pazljiov skine se sve...a kad se izlomi i potrosi za istu namenu se moze kupiti u farbari skalpel za skidanje farbe sa stakla, znaci opet pazljivo. Prethodno natopiti pjenom (malo tecnosti za sudove + Cif ). Postoji technost bash za te ploce ali ne mislim da je Cif gori od njih, jer nisam primetila da je bash toliko osetljiva stvar pa da se mora toliko titrati. Masnoca sa Axel-om (proizvodi SIMCHEM d.o.o. valjda ) ne secam se , ali od par ,,iljada" isprobanih artikala nisam srela nesto tako dobro kao ta zuta technost u spreju. Promena boje ploce , kad pocne da bledi tamo gde je oznachen krug pseudo-ringle - to moze da objasni ko se razume u teKniku. Inace ovo su moja u praksi isprobana iskustva i negde sam zapazila , da u odnosu na skalpel (pazljivo pozicioniran u ruci da skida sredinom, a ne ostrim ivicama ) manje su sanse da se desi shteta , nego kad je u pitanju zica ili ne dao Bog, oni skupi , ali jaki-oshtri sudjeri za pranje sudova.
 
Poslednja izmena:
Ne volim ti ja te novotarije. Ja imam onaj klasicini i ako se ikada bude pokvario opet cu da kupim taj sa ringlama. Mogu da ga grebem do mile volje i ribam i nista mu ne fali. Da titram nad sporetom, pazi da necu... Da l' se ohladio ili nije... Ma pali...

Kakve veze ima i sta moze da desi gore nego ringle leba ti:lol:imas identifikaciju crvenom bojom dal je topla ploca..hladi se i zagreva minimum 10x brze nego standardni sporet..pre ce sa ringle da ti sklizne nego sa ploce..a malo kulture i paznje nije na odmet;)
 
Kakve veze ima i sta moze da desi gore nego ringle leba ti:lol:imas identifikaciju crvenom bojom dal je topla ploca..hladi se i zagreva minimum 10x brze nego standardni sporet..pre ce sa ringle da ti sklizne nego sa ploce..a malo kulture i paznje nije na odmet;)

Ko god od mojih poznanika ima taj famozni sporet sa ravnom plocom ispostavilo se da ne sme da dise oko njega jer ce nesto da mu se desi... Meni na klasicnom sporetu nikada nista nije spalo sa ringle, a ako iskipi mogu odmah da pokupim dok se sve to lepo ne zalepi i umrlja...A da li ce da se zagreje za 5 ili 10 minuta bas me briga. Ne zavisi mi zivot od toga.
 
Ko god od mojih poznanika ima taj famozni sporet sa ravnom plocom ispostavilo se da ne sme da dise oko njega jer ce nesto da mu se desi... Meni na klasicnom sporetu nikada nista nije spalo sa ringle, a ako iskipi mogu odmah da pokupim dok se sve to lepo ne zalepi i umrlja...A da li ce da se zagreje za 5 ili 10 minuta bas me briga. Ne zavisi mi zivot od toga.

Godinama imam sporet sa ravnom plocom i koristim ga kao i svaki drugi sporet...Nikada mi nista nije spalo sa ringle,niti sam ikada cula od nekoga da mu se to desilo.Cistim ga sa Cif-om i zicom....
 

Back
Top