ODRZANO SVETSKO PRVENSTVO U VATERPOLU !

Eto,zavrsilo se i to Svetsko prvenstvo u vaterpolu.Hrvatski "decki" su postali prvaci sveta,Srpska momcad,uspela

da "zaradi" bronzu. I ...muk.Nema cestinjanja komsijama Hrvatima.U nasoj dnevnoj stampi,niko ne pominje,taj

zaisra planetarni uspeh,koji su Hrvatski sportisti,sasvim zasluzeno,postali prvaci sveta.Ekipe su uglavnom,skoro

izjednacene po vrednosti.Prvaci sveta,mogli su da postanu i Madjari,Crnogorci,Srbijanci...Nije to u pitanju,koliko

ko vredi,vec sta je ko uspeo,da izbori za svoju zemlju.Hrvatski sportisti su to uspeli,za svoju zemlju. I...zasto im

ni,ne bi prijateljski cestitali.Zasto ih bratski ne vi izljubili,i rekli:Bravo! Svaka vam cast,na osvojenom trofeju.

Ovako.Ponasamo se kao nezreli ljudi.Ljudi puni zavisti i zlobe.Sportisti nasi,cute.Rukovdstvo vaterpolo Saveza,

cuti.Nigde ne videh,javne cestitke Hrvatima.Nasa stampa,nasi mediji....zavera cutanja.!Da li je to lepo? Da li je

to evropsko ponasanje,koje mi tako necivilizovano pokazujemo.Pa sport i politika,ne treba da idu ruku pod ruku.

Nazalost.Kod nas idu.Evo,ovom prilikom.ja u svoje licno ime CSTITAM HRVATSKIM DECKIMA,ZASlUZENO

OSVOJENO PRVO MESTO U VATERPOLU U SVETU!!!:bye::bye::heart:
 
Lorde , hrvati mi nisu braća , nit ikad to mogu biti.....naravno ni crnogorci , pa ni bilo koji narod , entitet , nacija ili pleme.....

....pametnom , časnom , poštenom i čovekoljubivom mogu biti braća od oca i majke , ili samo do jednog roditelja....no , kod političkih muljator a , parazit a , lenšinara , crnja , alkos , klošar a , lopina i razbojnika i sl. bratstvo se utvrđuje po ništačkim kriterijumima a ne po krvnoj liniji.....

......čestitke su izostalo , jer to bratsvo ne počivana na krvnoj DNG liniji , već na ništvilu bratimljenja !.....

.....ja nisam plemenski zanešenjak , pa tako nisam ni sportski ljubitelj , no , uprkos svemu pozdravljam ovaj uspeh hrvatskog tima , pa sledstveno tome preponosan sam sa uspehom naše reperezentacije.......veliki su to rezultati , nema šta !
 
Casni moj Prijatelju Loncar.Ocigledno je,da je neko "pobrkao loncice". Bratstvo po krvi,ili bliski krvni rodjaci,pretstavljaju jednu familiju.Ali postoje
bratski narodi.ne naravno,u bukvalnom smislu.Mi nemamo blizi bratski narod.od Hrvata.jer smo vezani po dve i vise linija.Prvo,pedeset godina,ziveli smo u istoj zemlji,Jugoaslaviji.Drugo,granicimo se sa njima,sa Hrvatskom.Ti verovatno znas,kao i ja uostalom,da je komsija,blizi od svakog roda.
I napokon,istu smo sisu sisali,i pre Drugog svetskog rata,u onoj,Kraljevini Jugoslaviji,kao i posle tog rata,u Republici Jugoslaviji.Ako i malo verujes
u Hriscansko Ucenje,onda treba da znas,da su nama,svi ljudi braca.Ne po krvi naravno,vec po Veri.Ako se ti toga odrices,onda je to druga stvar,
i ti onda imas pravo,da mrzis i Hrvate i Muslimane ,i Hinduiste,i Protestante,kao i jevreje i...sve ostale,koje nije Srpska majka,Srpskom SISOM
zadojila.Ali...dragi moj Prijatelju,ako je to sa tobom,zaista tako,onda sam jako tuzan,sto sam mislio,da poznajem (virtuelno) jednog mnogo dobrog
coveka.Voleo bih,da tako i dalje mislim.!!!
 

Back
Top