Odoše kola!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.802

Ovo ako uradite u saobraćaju 2 puta za 10 minuta, ode vozilo: Desiće se i usled preticanja kolone pod pratnjom​


Na snagu je stupila nova mera porpisana Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima, na osnovu koje se oduzimaju vozila, do sada je 8 vozača ostalo zbog njih, a jedan od prekršaja koji može da dovede do toga da vlasnici ostanu bez četvorotočkaša jeste da prođu na crveno najmanje dva puta u roku od 10 minuta.

Pored ovog prekršaja, kako je objavio MUP na Instagram stranici, ova mera može da se primeni i ako se pretiče kolona vozila od najmanje 3 preko pune linije, zatim ako se upravlja vozilom u naselju brzinom koja je za više od 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, odnosno 80 van naselja.
Takođe, vozila se oduzimaju i za upravljanje vozilom sa više od 1,2 promila alkohola u organizmu, ukoliko neko vozi bez vozačke, i ukoliko neko odbije da se podvrgne utvrđivanju prisustva alkohola i psihoaktivnih suspstanci u krvi.
Mera će biti primenjena i ako se:
- Upravlja vozilom sa vreme trajanja mere isključenja vozača iz saobraćaja
- Upravlja motornim vozilom odnosno tramvajem za vreme trajanja zaštitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom
- Upravlja se vozilom u zoni uspšorenog saobraćaja brzinom koja je više od 50 kilometara veća od dozvoljene
- Upravljanje vozilom u zoni 30 u zoni škole brzinom koja je za više od 60 kiloematra veća od dozvoljene
- Upravljanje vozilom noću na neosvetljenom delu puta bez uključenog svetla za osvetljenje puta ili prednjeg pozicionog svetla
- Nezaustavljanje vozila ispred pešačkog prelaza na kome se nalazi najmanje jedan pešak, a semaforom ili znakom je prolaz za vozila zabranjen
- Napuštanje mesta saobraćajne nezgode i neobaveštavanje policije o nezgodi, u slučaju saobraćajne nezgode u kojoj je neko lice dobilo telesne povrede odnosno poginulo, ili je nastala velika materijalna šteta
- Prevoz deteta mlađeg od 12 godina na mestu vozača
- Preticanje kolone vozila pred pratnjom
- Nepropuštanje vozila pod pratnjom
- Prevoz deteta mlađeg od 12 godina na mestu koje nije predviđeno za sedenje
- Prevoz dete na lakom električnom vozilu na auto- putu ili moto-putu
- Vrši obuka vozača za vreme zabrane upravljanja vozilom
- Nezaustavlja vozilo u kom se vozi dete mlađe od 12 godina ili vozila u kojima se vrši prevoz putnika pred prelaz puta preko železničke pruge ukoliko je uređaj za zatvaranje saobraćaja spušten ili počeo da se spušta.
https://www.telegraf.rs/vesti/srbij...ice-se-i-usled-preticanja-kolone-pod-pratnjom

Da li to uzimaju zauvek ili vrate posle nekog vremena?
 

Ovo ako uradite u saobraćaju 2 puta za 10 minuta, ode vozilo: Desiće se i usled preticanja kolone pod pratnjom​


Na snagu je stupila nova mera porpisana Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima, na osnovu koje se oduzimaju vozila, do sada je 8 vozača ostalo zbog njih, a jedan od prekršaja koji može da dovede do toga da vlasnici ostanu bez četvorotočkaša jeste da prođu na crveno najmanje dva puta u roku od 10 minuta.

Pored ovog prekršaja, kako je objavio MUP na Instagram stranici, ova mera može da se primeni i ako se pretiče kolona vozila od najmanje 3 preko pune linije, zatim ako se upravlja vozilom u naselju brzinom koja je za više od 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, odnosno 80 van naselja.
Takođe, vozila se oduzimaju i za upravljanje vozilom sa više od 1,2 promila alkohola u organizmu, ukoliko neko vozi bez vozačke, i ukoliko neko odbije da se podvrgne utvrđivanju prisustva alkohola i psihoaktivnih suspstanci u krvi.
Mera će biti primenjena i ako se:
- Upravlja vozilom sa vreme trajanja mere isključenja vozača iz saobraćaja
- Upravlja motornim vozilom odnosno tramvajem za vreme trajanja zaštitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom
- Upravlja se vozilom u zoni uspšorenog saobraćaja brzinom koja je više od 50 kilometara veća od dozvoljene
- Upravljanje vozilom u zoni 30 u zoni škole brzinom koja je za više od 60 kiloematra veća od dozvoljene
- Upravljanje vozilom noću na neosvetljenom delu puta bez uključenog svetla za osvetljenje puta ili prednjeg pozicionog svetla
- Nezaustavljanje vozila ispred pešačkog prelaza na kome se nalazi najmanje jedan pešak, a semaforom ili znakom je prolaz za vozila zabranjen
- Napuštanje mesta saobraćajne nezgode i neobaveštavanje policije o nezgodi, u slučaju saobraćajne nezgode u kojoj je neko lice dobilo telesne povrede odnosno poginulo, ili je nastala velika materijalna šteta
- Prevoz deteta mlađeg od 12 godina na mestu vozača
- Preticanje kolone vozila pred pratnjom
- Nepropuštanje vozila pod pratnjom
- Prevoz deteta mlađeg od 12 godina na mestu koje nije predviđeno za sedenje
- Prevoz dete na lakom električnom vozilu na auto- putu ili moto-putu
- Vrši obuka vozača za vreme zabrane upravljanja vozilom
- Nezaustavlja vozilo u kom se vozi dete mlađe od 12 godina ili vozila u kojima se vrši prevoz putnika pred prelaz puta preko železničke pruge ukoliko je uređaj za zatvaranje saobraćaja spušten ili počeo da se spušta.
https://www.telegraf.rs/vesti/srbij...ice-se-i-usled-preticanja-kolone-pod-pratnjom

Da li to uzimaju zauvek ili vrate posle nekog vremena?
Ne umes da citas? Pise privremeno do okoncanja sudskog postupka.
 
Паде ми на памет једна "нуспојава"... Пошто суђења код нас умеју да трају у року од "деда почео, а унуци се добро држе"... Да ће интерес силеџија у саобраћају (а како их другачије назвати? ) бити да сва судска процедура прође што пре, да би им и казна истекла раније.

Претпостављам да се неће превише бунити, тј. да ће лако признатати кривицу... А и све више се снима камерама - од снимка се не може побећи.

Питам се... ако некоме одузму ауто у власништву, па буде ухваћен са другим (туђим), а прекршај је надлежан за одузимање четвороточкаша... :think:
Можда се успут буде коначно решило питање вожње на овлашћење (или чак без њега). Хајде за фирму... али овако, не видим смисао. Или буди "потпуни" власник или немој ни да држиш волан.
 

Ovo ako uradite u saobraćaju 2 puta za 10 minuta, ode vozilo: Desiće se i usled preticanja kolone pod pratnjom​


Na snagu je stupila nova mera porpisana Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima, na osnovu koje se oduzimaju vozila, do sada je 8 vozača ostalo zbog njih, a jedan od prekršaja koji može da dovede do toga da vlasnici ostanu bez četvorotočkaša jeste da prođu na crveno najmanje dva puta u roku od 10 minuta.

Pored ovog prekršaja, kako je objavio MUP na Instagram stranici, ova mera može da se primeni i ako se pretiče kolona vozila od najmanje 3 preko pune linije, zatim ako se upravlja vozilom u naselju brzinom koja je za više od 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, odnosno 80 van naselja.
Takođe, vozila se oduzimaju i za upravljanje vozilom sa više od 1,2 promila alkohola u organizmu, ukoliko neko vozi bez vozačke, i ukoliko neko odbije da se podvrgne utvrđivanju prisustva alkohola i psihoaktivnih suspstanci u krvi.
Mera će biti primenjena i ako se:
- Upravlja vozilom sa vreme trajanja mere isključenja vozača iz saobraćaja
- Upravlja motornim vozilom odnosno tramvajem za vreme trajanja zaštitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom
- Upravlja se vozilom u zoni uspšorenog saobraćaja brzinom koja je više od 50 kilometara veća od dozvoljene
- Upravljanje vozilom u zoni 30 u zoni škole brzinom koja je za više od 60 kiloematra veća od dozvoljene
- Upravljanje vozilom noću na neosvetljenom delu puta bez uključenog svetla za osvetljenje puta ili prednjeg pozicionog svetla
- Nezaustavljanje vozila ispred pešačkog prelaza na kome se nalazi najmanje jedan pešak, a semaforom ili znakom je prolaz za vozila zabranjen
- Napuštanje mesta saobraćajne nezgode i neobaveštavanje policije o nezgodi, u slučaju saobraćajne nezgode u kojoj je neko lice dobilo telesne povrede odnosno poginulo, ili je nastala velika materijalna šteta
- Prevoz deteta mlađeg od 12 godina na mestu vozača
- Preticanje kolone vozila pred pratnjom
- Nepropuštanje vozila pod pratnjom
- Prevoz deteta mlađeg od 12 godina na mestu koje nije predviđeno za sedenje
- Prevoz dete na lakom električnom vozilu na auto- putu ili moto-putu
- Vrši obuka vozača za vreme zabrane upravljanja vozilom
- Nezaustavlja vozilo u kom se vozi dete mlađe od 12 godina ili vozila u kojima se vrši prevoz putnika pred prelaz puta preko železničke pruge ukoliko je uređaj za zatvaranje saobraćaja spušten ili počeo da se spušta.
https://www.telegraf.rs/vesti/srbij...ice-se-i-usled-preticanja-kolone-pod-pratnjom

Da li to uzimaju zauvek ili vrate posle nekog vremena?
A ovi sto se voze nasmrkani i gaze ljude po trotoarima i pesackim prelazima?
 
A znas ata je najace kad kazu kaznama i klepanjem ce da urede drustvo da se opamete i postuju pravila saobracaja,pa da ih pitam nesto,kako vi znate koliko je ljudi kaznjeno i za sta,ono ici ce reklama na tvu,moras da budes obavesten nekako pa ces da se smiris a
 
Паде ми на памет једна "нуспојава"... Пошто суђења код нас умеју да трају у року од "деда почео, а унуци се добро држе"... Да ће интерес силеџија у саобраћају (а како их другачије назвати? ) бити да сва судска процедура прође што пре, да би им и казна истекла раније.

Претпостављам да се неће превише бунити, тј. да ће лако признатати кривицу... А и све више се снима камерама - од снимка се не може побећи.

Питам се... ако некоме одузму ауто у власништву, па буде ухваћен са другим (туђим), а прекршај је надлежан за одузимање четвороточкаша... :think:
Можда се успут буде коначно решило питање вожње на овлашћење (или чак без њега). Хајде за фирму... али овако, не видим смисао. Или буди "потпуни" власник или немој ни да држиш волан.
A kako ce rentacar doduzmu
 
Паде ми на памет једна "нуспојава"... Пошто суђења код нас умеју да трају у року од "деда почео, а унуци се добро држе"... Да ће интерес силеџија у саобраћају (а како их другачије назвати? ) бити да сва судска процедура прође што пре, да би им и казна истекла раније.
Tu postoji rok zastare, čini mi se dve godine, tako da ne može večno da traje.
 
Паде ми на памет једна "нуспојава"... Пошто суђења код нас умеју да трају у року од "деда почео, а унуци се добро држе"... Да ће интерес силеџија у саобраћају (а како их другачије назвати? ) бити да сва судска процедура прође што пре, да би им и казна истекла раније.

Претпостављам да се неће превише бунити, тј. да ће лако признатати кривицу... А и све више се снима камерама - од снимка се не може побећи.

Питам се... ако некоме одузму ауто у власништву, па буде ухваћен са другим (туђим), а прекршај је надлежан за одузимање четвороточкаша... :think:
Можда се успут буде коначно решило питање вожње на овлашћење (или чак без њега). Хајде за фирму... али овако, не видим смисао. Или буди "потпуни" власник или немој ни да држиш волан.
Naravno, to i jeste poenta da ce onaj kome privremeno oduzmu automobil cekati brat-bratu 2 fodine da se zavrsi i da mu vrate njegovo vlasnistvo. Za to vreme ce morati nesto da vozi, pa mu dodje da je finansijski zesce kaznjen ako mora da kupuje nova kola.

I sad se setih moje situacije iz '94-95. Stigne mi poziv iz MUP-a u ul.29.novembra, da se pojavim toga i toga datuma u toliko i toliko sati u kacelariji br.xyz sa saobracajnom dozvolom ali i da dovezem automobil na njihov parking iza zgrade. Hmmm, sumnjivo mi to. Okrenem oca tadasnje devojke, pandura/profesora na Visoj policijskoj u Zemunu i pitam ga za savet, on onako zustro kaze "Niposto ne vozi kola tamo, oduzece ti ih, zato i traze da ih dovezes na parking, kazi da nisi imao benzina da ga dovezes". I objasni mi da panduri tako nadju zrtvu sa malo boljim automobilom, uzmu mu kola zbog necega sto izmisle i onda "proveravaju" tu izmisljotinu sledecih pola godine-godinu dana. A za to vreme privatno voze taj automobil. OK, poslusam ga, pojavim se u 29.novebra, prime me dva inspektora koji izgledaju vise kao tasanji kriminalci ( kozne jakne, kajle, debelih vratova...) nego kao panduri. Popi.zdi jedan od njih zasto nisam dovezao automobil, poce da vice na mene kako sam kriminalac, kako sam prekucao broj na bloku motora ukradenog automobila u Novom Sadu (o glupih li pandura, kako znaju da je ukraden u Novom Sadu ako je prekucan broj, samo na osnovu izvestaja sa tehnickog pregleda) i da ce da me zatvori. OK, kazem im da imam i kupoprodajni ugovor sa firmom Autokomanda (zastupnikom VWa i TAS-a) gde sam 1991 kupio kao novog taj navodno ukradeni automobil, TAS-ov VW Golf II 1.6B, a kazem i da moj tast (nikad mi nije postao tast jer sam se razisao sa njegovom cerkom), profesor na Visoj policijskoj zna gde sam kao sto zna i moj advokat. Inspektor mi se unese u lice deruci se, proverice oni sve to ali doci ce i kuci (pre toga su me pitali gde je automobil) i da ce ga oduzeti dok ne provere. I lupi mi lik zausku, mamicu mu y.e.bem i danas. Uzeli mi saobracajnu dozvolu, hteli da mi uzmu i kupoprodajni ugovor sto im nisam dozvolio na sta je opet siledzija ispi.zdeo. Kad sam dosao kuci, odvezao sam kola u garazu u stricevoj kuci u drugom delu Zemuna da ih dusmani ne obiju i pokupe preko noci. Nisam vozio ta kola sledecih 7-8 meseci, morao sam kupim polovnog yuga da imam sta da vozim, a iz MUP-a nista ne stize. Posle pola godine ja p.op.izdim, pokupim nesudjenog tasta i pravac policijska zgrada u 29.novembra u kanelariju kog bizgova. Bizgovi mi prepoznaju nesudjenog tasta, ooo profo kao je, sta ima... i kazu da su "proverili" moj automobil i da je sve u redu. No nisu mi dali saobracajnu ni bilo kakav drugi papir. Posle mesec-mesec i po stvarno uzmem advokata, srocimo dopis MUP-u, odnesemo na pisarnicu MUP-a i sa kopijom odemo u kancelariju kod bizgova, bez reci prime taj dopis-zahtev za povraca automobila i daju mi na licu mesta saobracajnu, na insistiranje advokata napisu i resenje koje sam dobio postom. Automobil sam i sledecih 2-3 godine oarkirao 2 bloka dalje od zgrade u kojoj sam ziveo.
 
Moj drugar je tada završio fakultet 90tih tako što je učio pored prozora sa pištoljem u ruci i pucao čim se neko mota oko golfa 2.

Drugi drugar je kupio jahtu sa ortakom (imali građevinsku firmu) 2007-8e ako se dobro sećam. Policija im je svake godine u maju plenila jahtu i proveravala do oktobra meseca kada je vrate. I to su radili svake godine i na kraju je prodali.

I sve to u vreme demokratije i kapitalizma koji su ubili đinđića.
 
Za vreme vanrednog stanja kada su roknuli đinđića zaustavi mene policija u koradu. Lik ni da trepne kaže ti si diler droge stanuješ tu i tu, sad si gotov. Rekoh nisam nego studiram. Maltretman satima provere, pretresanje auta. Okrenem par telefona i puste me jedva na kraju. Dakle mogao je mrak da me pojede. Posle se setim to bio neki fizikalac koji je šljakao neko renoviranje. Zapamtio mene i auto.

Samo vam stigne poziv i zaplena pa se ti posle sudi. Kupiš ladu i uživaš.

a2890b36943bd0e02ec7af6c34e25367.jpg
 

Back
Top