Quantcast

Odgovorite jednom ateisti

• Začetnik teme krokodilche
  • Datum pokretanja

Komshinica

Primećen član
Poruka
723
freewill:
Komshinica:
Izvini što ti prvo ne poželeh dobrodošlicu, vidim da je humani Freewill to prvi uradio skroz u svom stilu. :lol: A i upozorio te je dobro. Što kaže i njegov nick, svako svojom slobodnom voljom ovde stupa i nastupa.
Pozdrav svim dobrim ljudima, noćobdijama i onima koji spavaju snom pravednika i onima koji ne mogu i svim sapatnicima ovog sveta, bili vernici ili nevernici, svi smo pred Bogom isti.A sada, laku noć i s Bogom. :lol:
Kukuuuu, cuvaj mi se komsinice draga, za ovo zadnje reci sto napisa, znas li sta te sutra ceka(kakvi komentari :roll: )?
Neka te dobri Bog cuva, draga moja komsinice! :wink:
Ma, šta komentari! Mogu ja to. A i Bog će me čuvati (valjda).
Laku noć i neka i tebe čuva uvek.

freewill

Zainteresovan član
Poruka
497
Dell Boy:
Zahvaljujem se svima na dobrodoslici... Citao sam teme iz raznih oblasti na ovom forumu, ali me je jedino oblast Religije naterala da se registrujem i odgovorim...

Gledacete vi mene cesto, to vam obecavam... :wink:
Vazi, i jos samo ovo pre nego li odem na pocinak, pozdravi mi Rodnija!
Laku noc, prijatelji, neka vas Bog obaspe svojom mioscu i podari vam lepe snove :wink:

Gost
Komshinica:
krokodilche:
verovatno bi ih skrivao zato sto mu ne odgovara ono sto u njima pise.

Nisam ja kao prvo vrsni poznavalac, ja sam samo nabrojao stetu koja je napravljena u ime hriscanstva, od strane crkve naravno.A nisam se odrekao, nikada nisam ni verovao u tako nesto.

A inace cu uvek pre da verujem u fiziku, matematiku, hemiju i u evoluciju, nego o u to da je neka uzvisena sila rekla, neka bude svetlosti.
Mislim sve je to lepo, cela ta prica, zanimljiva je kao i starogrcka mitologija, ali nista vise od toga. Ako znam kako je nastala vasiona, kako se stvarala iz sekunde u sekundu, pre cu da verujem cinjenicama nego lepo zamisljenim bajkama.
Da li znaš kako je nastajala iz sekunde u sekundu i da nije možda to što nam nauka plasira da kao zna, samo lepo zamišljena bajka? Ako nema o tome dokaza (mislim na čvrste dokaze) već u to samo veruješ, onda je to tvoja religija takođe.
Pozdrav. :lol:
Pa dokaz je svuda oko tebe, najobicniji vodonik i helijum, iz cega je sve nastalo, matematicki proracunato i dokazano. Prvi put cujem da je nauka bajka...ovo je po principu napad je najbolja odbrana.
Pre cu u to da verujem nego u neku ocerupanu knjigu koja ko zna kada je napisana, i da li je uopste napisana tada kada se tvrdi da jeste. A ako za nesto ne postoji dokaz, onda je to dokaz postojanja boga. Da postoji, mnooogo odvratnih stvari se ne bi dogodilo na ovom svetu. Vi ste verovatno i od onih koji ne veruju da smo nastali od covekolikih majmuna koji su potekli iz afrike, i to je dokazano dnk analizom i fosilnim ostacima. Pretpostavljam da je i tako cvrst materijalni dokaz bajka...

T

tstesa

Gost
Dragi Krokodilche, time sti decidirano kazes da si ateista, malo dovodis u sumnju te svoje reci...Nista nije tako energicno receno, osim kad ti se u nesto pojavi sumnja- pa je cvrstim stavom pokusas odagnati..Pokusaj da shvatis vremena, jedno u kome se sve objasnjavalo verom, jedno naukom i jedno izmedju. Svako ucenje ima svoje vreme i mesto i nista nije bas ni sasvim crno ni sasvim belo.Ja recimo, cvrsto verujem u nauku,njome se bavim , ali verujem i u ono drugo sto cesto ne moze nauka objasniti...Jer sam se kroz zivot toga poprilicno nagledala. Puno te pozdravljam u nadi da cemo se jos popricati. Pozdrav drustvancetu. :wink: :wink:

Komshinica

Primećen član
Poruka
723
Anonymous:
Komshinica:
krokodilche:
verovatno bi ih skrivao zato sto mu ne odgovara ono sto u njima pise.

Nisam ja kao prvo vrsni poznavalac, ja sam samo nabrojao stetu koja je napravljena u ime hriscanstva, od strane crkve naravno.A nisam se odrekao, nikada nisam ni verovao u tako nesto.

A inace cu uvek pre da verujem u fiziku, matematiku, hemiju i u evoluciju, nego o u to da je neka uzvisena sila rekla, neka bude svetlosti.
Mislim sve je to lepo, cela ta prica, zanimljiva je kao i starogrcka mitologija, ali nista vise od toga. Ako znam kako je nastala vasiona, kako se stvarala iz sekunde u sekundu, pre cu da verujem cinjenicama nego lepo zamisljenim bajkama.
Da li znaš kako je nastajala iz sekunde u sekundu i da nije možda to što nam nauka plasira da kao zna, samo lepo zamišljena bajka? Ako nema o tome dokaza (mislim na čvrste dokaze) već u to samo veruješ, onda je to tvoja religija takođe.
Pa dokaz je svuda oko tebe, najobicniji vodonik i helijum, iz cega je sve nastalo, matematicki proracunato i dokazano. Prvi put cujem da je nauka bajka...ovo je po principu napad je najbolja odbrana.
Pre cu u to da verujem nego u neku ocerupanu knjigu koja ko zna kada je napisana, i da li je uopste napisana tada kada se tvrdi da jeste. A ako za nesto ne postoji dokaz, onda je to dokaz postojanja boga. Da postoji, mnooogo odvratnih stvari se ne bi dogodilo na ovom svetu. Vi ste verovatno i od onih koji ne veruju da smo nastali od covekolikih majmuna koji su potekli iz afrike, i to je dokazano dnk analizom i fosilnim ostacima. Pretpostavljam da je i tako cvrst materijalni dokaz bajka...
:roll: :oops: :wink: :lol:

Komshinica

Primećen član
Poruka
723
tstesa:
Dragi Krokodilche, time sti decidirano kazes da si ateista, malo dovodis u sumnju te svoje reci...Nista nije tako energicno receno, osim kad ti se u nesto pojavi sumnja- pa je cvrstim stavom pokusas odagnati..Pokusaj da shvatis vremena, jedno u kome se sve objasnjavalo verom, jedno naukom i jedno izmedju. Svako ucenje ima svoje vreme i mesto i nista nije bas ni sasvim crno ni sasvim belo.Ja recimo, cvrsto verujem u nauku,njome se bavim , ali verujem i u ono drugo sto cesto ne moze nauka objasniti...Jer sam se kroz zivot toga poprilicno nagledala. Puno te pozdravljam u nadi da cemo se jos popricati. Pozdrav drustvancetu. :wink: :wink:
Tsetso, :wink: :lol:

T

tsetsa

Gost
Komshinica:
tstesa:
Tsetso, :wink: :lol:
Hello Komshinice, vidim da si tu... Ja sam se vec malko umorila i izgubila volju, vidim da tebi volja za diskusijama ne nedostaje...Mozda je to sto se ja konektujem prepodne, jer su mi poslovne obaveze popodne , pa diskutujem sama sa sobom. Ili cu malo da pauziram... Pozdravljam te i zelim sve najbolje. :wink: :wink:

Gost
krokodilche:
Ovome bih dodao jedan naziv teme na ovom forumu "da li se filozofiranjem udaljavamo od vere"
Ovo je tipican primer toga sta crkva predstavlja. Filozofiranjem, tacnije sagledavanjem i proveravanjem svojih stavova o zivotu, sredini, drustvu, covek sam sebi otvara vidike i uci se da razmislja svojom glavom. A to je upravo ono u cemu te vera ogranicava. Dakle, tema je dobro napisana, da, filozofiranjem se udaljavamo od crkve, i hvala filozofiji na tome.
а ѕар ти не можеш једноставно да будеш атеиста без да се удаљаваш од вере? јер, шта то значи кад се ти удаљаваш? да ли те угрожава, твоје видике, туђа вера или твоја недовољна удаљеност?

freewill

Zainteresovan član
Poruka
497
Anonymous:
krokodilche:
Ovome bih dodao jedan naziv teme na ovom forumu "da li se filozofiranjem udaljavamo od vere"
Ovo je tipican primer toga sta crkva predstavlja. Filozofiranjem, tacnije sagledavanjem i proveravanjem svojih stavova o zivotu, sredini, drustvu, covek sam sebi otvara vidike i uci se da razmislja svojom glavom. A to je upravo ono u cemu te vera ogranicava. Dakle, tema je dobro napisana, da, filozofiranjem se udaljavamo od crkve, i hvala filozofiji na tome.
а ѕар ти не можеш једноставно да будеш атеиста без да се удаљаваш од вере? јер, шта то значи кад се ти удаљаваш? да ли те угрожава, твоје видике, туђа вера или твоја недовољна удаљеност?
:lol: 8) :lol:
pet+ za pitanje
pOzDrAv! :wink:

Gost
krokodilche:
Jesam ateista, i nisam dosao da bi bilo kome nametao svoju volju, samo zelim da uputim na neke cinjenice.
Prvo. Da li je u ime hriscanstva (a jeste, rimljani su prvi) spaljena Aleksandrijska biblioteka, u kojoj je bilo pola miliona zapisa o narodima pre takozvanog "nastanka sveta"
Drugo, zaista verujete da sest hiljada godina p.n.e. ovde nije bilo nicega?
Trece, sta cemo sa gomilom genija, istinskih genija, koji su pobijeni, obeseni, spaljeni, zarad te iste vere, kako bi crkva mogla da narod i dalje drzi u neznanju.Pocev od Arhimedovih zapisa do Galileja i ostalih mislilaca i naucnika.
Cetvrto, zasto se i dan danas osporavaju sva naucna otkrica, sve ideje i dokazi, jos uvek u ime necega sto je neobrazovane ljude drzalo u strahu, da bi se njima lakse vladalo.
Peto i konacno, nebulozno je da kada narod nema sta da jede, ovde se grade crkva pored crkve. Sve mi lici na onu scenu, brod tone, a ljudi umesto da se spasavaju, klece i mole se bogu. Koliko stotina, hiljada godina ce trebati da se ljudi oslobode sujeverja, praznoverja, dogmi i ortodoksnog razmisljanja i krenuti da veruje u sebe, a ne u nesto fiktivno.To ce biti jedino prosvetljenje coveka, nista drugo.

p.s. Ovde govorim o svim verama uopsteno, jer vecina je nastala iz jedne iste.
један блицкриг
1. ех ти римљани шта су све радили, срам их било, али ми нисмо римокатолици
2. јок ја
3. па то ти је римска инквиѕиција, спаљивање вештица и слично, а у новијој историји имаш "пацовске канале" и сл.
4. па не баш сва, неке научнике оспоравају неки други научници, а ове неки трећи, итд. на другој страни у веронауци је сама наука инкорпорирана,
Држање у страху је метода неких секти, а братоњубље и уопште човекољубље је Христова наука.
5. питање је приоритета,
Црква се бори против сујеверја и празноверја,
постоје догме, а постоје и божански догмати,
просветљење јесте садашњост, а говорити да ће нешто бити просветљење је одраз непросветљеног.
Веровање у себе је услов веровања у Бога, али ето ти си управо зато атеиста, јер још увек не верујеш ни у самога себе, па како ћеш онда имати вере за нешто преко властите мере. Фикција? Па фикцију су измислили филозофи.

Gost
Krokodilche,
Procitaj Zenona Kosidovskog, preporucujem "price evandjelista". To je jedini teoreticar kome cak ni mocna organizacija kao sto je katolicka crkva nemoze apsolutno nista! Covek secira Bibliju na najmanje delove, i dokazujekoji delovi su ubaceni, cak i kada! Sjajna stvar!
Ja sam knjigu procitala, i ono sto je najlepse, nije me poljuljala u veri, samo mi je pomogla da shvatim kako i crkvu, ipak, vode samo ljudi i kako ni oni nisu nista bolji (cak su i gori) od nas obicnih kojima tako revnosno popuju. U svkom slucaju, pokusaj da je nabavis.
Ostala poznata dela Kosidovskog su i Biblijske legende (o Starom Zavetu) i Kad je Sunce bilo bog. Dobro naucno stivo. Preporucujem.

Komshinica

Primećen član
Poruka
723
Anonymous:
:oops: Tek sam sad shvatila da sam "ne moze" napisala zajedno :oops: Kakav blam :lol:
Ma kakav blam, šta ti je? Ovde svi brzo misle, brzo pišu, jedva i sama ponekad pročitam šta sam pisala. Dobro se i ovoliko razumemo. Evo, ja večeras samo šetam po diskusijama i nadam se da se neću u neku "uloviti", pa zato tebe neobavezno tešim. Ne zameri.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.