Odgoj djece

Dionys

Iskusan
Poruka
5.109
Kad bismo bili pametni, gledali bi smo da imamo seksualni odnos sa osobom sa kojom bismo smjeli i htjeli da imamo djecu. Jer dobiti dijete sa osobom sa kojom se ne slazemo je gore od neke polne bolesti. To je i dosadno i bolno za one koji karakter cijene vise od izgleda. Znaci, ova tema nije za one koji vjeruju u svoje "gene", nego vise u moc odgoja, tradicije i nasledjivanja i znanja i moci itd.

Npr. najsrecnija egzistencija bi za mene bila kad bi covjek mogao da kroz sledecih 50 generacija odgaja iskljucivo vojna lica visokog ranga. Ili sto bi Nietzsche rekao "Muskarac treba da bude odgajan za rat ... sve ostalo je ludost". Jer iskreno receno, tamo gdje nema rata i opasnosti, tamo obicno zavlada nasrtljivi individualizam i vise niko nikog ne slusa, ljudi se otudje jedni od drugih do imbecilnosti, zavlada neka drskost i pobuna, pa bi svako nastojanje da se formira neko drustvo ili prijateljstvo zavrsilo uzaludno. Prijateljstva su jaca, bolja i dublja medju ljudima koje spaja veliki avanturizam ili opasnost, a posto na tako nesto pravo posjeduju iskljucivo vojna lica, to je bolje odmah spremiti dijete za takvo drustvo. Najzad lica visokog ranga ne pate ni od nedostatka dustvenih priznanja, a i kod boljih djevojaka bi trebali imati prednost u odnosu na druge likove.

E sad, pitanje za one koji dijele ovo misljenje, a jos nemaju djece bilo bi: na koji nacin bi ste htjeli da odgajate svoju djecu?

Jer oni koji ne razmisljaju o tome prije nego sto legnu s nekim u krevet vjerovatno zive uzasno bolnim i dosadnim zivotom punim strijepnje koji ih izbezumljuje.
 
Poslednja izmena:
pa u nekoj favali
smiley1277.gif
 
To sto ti pricas se zove gusenje menjalacke i kriticke svesti u najranijem dobu radi stvaranja pokornog i nekriticnog "gradjanina" bezopasnog za vladajuci poredak.
Al ovo nije filozofija,vec porodicni podforum,tako da si omasio...
 
ne znam u kom smislu se ne slazemo..mozemo biti totalno razliciti i podeliti odgoj deteta prema svojim mogucnostima to jes iskustvu..ali samo da pogledamo oko sebe i pre nekoliko decenija ne vidim sta su ti ljudi imali toliko zajednickog..i to vaspitanje i ne razmisljanje..ne vaganje i procenjivanje po nebitnim stavkama je i radjalo normalniju decu u odnosu na danas
 
Poslednja izmena:
Mnogi ljudi su rodjeni nepromisljeno, nepromisljeno zive, nepromisljeno umiru.

Ono sto ja smatram najboljim za sebe, logicno je da to isto zelim i svom djetetu. Htjeti nesto drugo svom djetetu je neprijateljstvo. Uopste ne ulazim u to da svi treba da zele isto sebi ili svojoj djeci, sto ja zelim sebi. Ima tu medju nama mozda i invalida, pa nije logicno da raspolazu istim iskustvom kao i ja.

Dakle, ne bi trebalo da se skrece tema, nego ako ko ima zelju da u njoj ucestvuje, da onda to i uradi.
 
Kad bismo bili pametni, gledali bi smo da imamo seksualni odnos sa osobom sa kojom bismo smjeli i htjeli da imamo djecu. Jer dobiti dijete sa osobom sa kojom se ne slazemo je gore od neke polne bolesti. To je i dosadno i bolno za one koji karakter cijene vise od izgleda. Znaci, ova tema nije za one koji vjeruju u svoje "gene", nego vise u moc odgoja, tradicije i nasledjivanja i znanja i moci itd.

Npr. najsrecnija egzistencija bi za mene bila kad bi covjek mogao da kroz sledecih 50 generacija odgaja iskljucivo vojna lica visokog ranga. Ili sto bi Nietzsche rekao "Muskarac treba da bude odgajan za rat ... sve ostalo je ludost". Jer iskreno receno, tamo gdje nema rata i opasnosti, tamo obicno zavlada nasrtljivi individualizam i vise niko nikog ne slusa, ljudi se otudje jedni od drugih do imbecilnosti, zavlada neka drskost i pobuna, pa bi svako nastojanje da se formira neko drustvo ili prijateljstvo zavrsilo uzaludno. Prijateljstva su jaca, bolja i dublja medju ljudima koje spaja veliki avanturizam ili opasnost, a posto na tako nesto pravo posjeduju iskljucivo vojna lica, to je bolje odmah spremiti dijete za takvo drustvo. Najzad lica visokog ranga ne pate ni od nedostatka dustvenih priznanja, a i kod boljih djevojaka bi trebali imati prednost u odnosu na druge likove.

E sad, pitanje za one koji dijele ovo misljenje, a jos nemaju djece bilo bi: na koji nacin bi ste htjeli da odgajate svoju djecu?

Jer oni koji ne razmisljaju o tome prije nego sto legnu s nekim u krevet vjerovatno zive uzasno bolnim i dosadnim zivotom punim strijepnje koji ih izbezumljuje.

Ne razmisljam o tome, niti zivim zivotom punim strepnje
 
Kad bismo bili pametni, gledali bi smo da imamo seksualni odnos sa osobom sa kojom bismo smjeli i htjeli da imamo djecu. Jer dobiti dijete sa osobom sa kojom se ne slazemo je gore od neke polne bolesti. To je i dosadno i bolno za one koji karakter cijene vise od izgleda. Znaci, ova tema nije za one koji vjeruju u svoje "gene", nego vise u moc odgoja, tradicije i nasledjivanja i znanja i moci itd.

Npr. najsrecnija egzistencija bi za mene bila kad bi covjek mogao da kroz sledecih 50 generacija odgaja iskljucivo vojna lica visokog ranga. Ili sto bi Nietzsche rekao "Muskarac treba da bude odgajan za rat ... sve ostalo je ludost". Jer iskreno receno, tamo gdje nema rata i opasnosti, tamo obicno zavlada nasrtljivi individualizam i vise niko nikog ne slusa, ljudi se otudje jedni od drugih do imbecilnosti, zavlada neka drskost i pobuna, pa bi svako nastojanje da se formira neko drustvo ili prijateljstvo zavrsilo uzaludno. Prijateljstva su jaca, bolja i dublja medju ljudima koje spaja veliki avanturizam ili opasnost, a posto na tako nesto pravo posjeduju iskljucivo vojna lica, to je bolje odmah spremiti dijete za takvo drustvo. Najzad lica visokog ranga ne pate ni od nedostatka dustvenih priznanja, a i kod boljih djevojaka bi trebali imati prednost u odnosu na druge likove.

E sad, pitanje za one koji dijele ovo misljenje, a jos nemaju djece bilo bi: na koji nacin bi ste htjeli da odgajate svoju djecu?

Jer oni koji ne razmisljaju o tome prije nego sto legnu s nekim u krevet vjerovatno zive uzasno bolnim i dosadnim zivotom punim strijepnje koji ih izbezumljuje.

U startu - nismo pametni... :roll:
50 generacija vojnih lica?! :eek: Mozda si se samo lose izrazio.
"Tamo gde nema rata..." ljudi su otudjeni, a u nevidjenoj ljubavi kad su u "opasnosti"??? :eek: Tako je bilo (i jos je) na pr. u Bosni, ubise se od ljubavi za vreme rata (kao i sada). :roll:
"Lica visokog ranga sa drustvenim prizanjima" - napred, imate prednost!!! ostali "likovi" - stoj!!!! :eek:

Mnogo toga tebi nije jasno.
Ovo o cemu ti pricas odmah mi je zalicilo na janjicare i ni na sta drugo.
 
Verujem u moć odgoja, inače imam dete, malo, čije je odgajanje na samom početku, pa mislim da mogu da odgovorim na temu, tj dam svoje mišljenje. Način na koji želim da odgajam svoje dete bi bio u nekom da tako nazovem "sportskom duhu". Što bi značilo ukratko - rad, red, disciplina, volja. U smislu - da se znaju neka pravila i red, da se zna šta može a šta ne i zbog čega ne, da se nauči trudu i zalaganju za nešto, kao i prihvatanju poraza, da se nauči uspehu ali i neuspehu, da se nauči šta su fer play ali i oni drugi igrači, da uvek postoje neki ciljevi kojima se teži da bi bio bolji, i da povrh svega uvek postoje oni verni "navijači" koji su tu da bodre i pruže podršku... Naravno, ovo je uopšteno, neki stil odgajanja deteta, po meni najzdraviji, dakle ne u bukvalnom smislu vezano za sport. Mada, i u bukvalnom smislu, zašto ne?
 
Verujem u moć odgoja, inače imam dete, malo, čije je odgajanje na samom početku, pa mislim da mogu da odgovorim na temu, tj dam svoje mišljenje. Način na koji želim da odgajam svoje dete bi bio u nekom da tako nazovem "sportskom duhu". Što bi značilo ukratko - rad, red, disciplina, volja. U smislu - da se znaju neka pravila i red, da se zna šta može a šta ne i zbog čega ne, da se nauči trudu i zalaganju za nešto, kao i prihvatanju poraza, da se nauči uspehu ali i neuspehu, da se nauči šta su fer play ali i oni drugi igrači, da uvek postoje neki ciljevi kojima se teži da bi bio bolji, i da povrh svega uvek postoje oni verni "navijači" koji su tu da bodre i pruže podršku... Naravno, ovo je uopšteno, neki stil odgajanja deteta, po meni najzdraviji, dakle ne u bukvalnom smislu vezano za sport. Mada, i u bukvalnom smislu, zašto ne?
da samo bih dodao skromnost
 
Što bi značilo ukratko - rad, red, disciplina, volja. U smislu - da se znaju neka pravila i red, da se zna šta može a šta ne i zbog čega ne, da se nauči trudu i zalaganju za nešto, kao i prihvatanju poraza, da se nauči uspehu ali i neuspehu, da se nauči šta su fer play ali i oni drugi igrači, da uvek postoje neki ciljevi kojima se teži da bi bio bolji, i da povrh svega uvek postoje oni verni "navijači" koji su tu da bodre i pruže podršku...

Sa ovim se potpuno slažem. Jedino što bih dodala jeste da deci nikada ne treba pružiti apsolutno sve što požele, čak ni kada možemo da im to pružimo. Tako će naučiti da ne mogu imati apsolutno sve što požele u životu i neće postati razmažena derištad naviknuta da uvek dobiju sve što požele.
 
da samo bih dodao skromnost
Tako je, dodala bih i ja :)

Sa ovim se potpuno slažem. Jedino što bih dodala jeste da deci nikada ne treba pružiti apsolutno sve što požele, čak ni kada možemo da im to pružimo. Tako će naučiti da ne mogu imati apsolutno sve što požele u životu i neće postati razmažena derištad naviknuta da uvek dobiju sve što požele.
Slažem se :)
 
Kad bismo bili pametni, gledali bi smo da imamo seksualni odnos sa osobom sa kojom bismo smjeli i htjeli da imamo djecu. Jer dobiti dijete sa osobom sa kojom se ne slazemo je gore od neke polne bolesti. To je i dosadno i bolno za one koji karakter cijene vise od izgleda. Znaci, ova tema nije za one koji vjeruju u svoje "gene", nego vise u moc odgoja, tradicije i nasledjivanja i znanja i moci itd.

Npr. najsrecnija egzistencija bi za mene bila kad bi covjek mogao da kroz sledecih 50 generacija odgaja iskljucivo vojna lica visokog ranga. Ili sto bi Nietzsche rekao "Muskarac treba da bude odgajan za rat ... sve ostalo je ludost". Jer iskreno receno, tamo gdje nema rata i opasnosti, tamo obicno zavlada nasrtljivi individualizam i vise niko nikog ne slusa, ljudi se otudje jedni od drugih do imbecilnosti, zavlada neka drskost i pobuna, pa bi svako nastojanje da se formira neko drustvo ili prijateljstvo zavrsilo uzaludno. Prijateljstva su jaca, bolja i dublja medju ljudima koje spaja veliki avanturizam ili opasnost, a posto na tako nesto pravo posjeduju iskljucivo vojna lica, to je bolje odmah spremiti dijete za takvo drustvo. Najzad lica visokog ranga ne pate ni od nedostatka dustvenih priznanja, a i kod boljih djevojaka bi trebali imati prednost u odnosu na druge likove.

E sad, pitanje za one koji dijele ovo misljenje, a jos nemaju djece bilo bi: na koji nacin bi ste htjeli da odgajate svoju djecu?

Jer oni koji ne razmisljaju o tome prije nego sto legnu s nekim u krevet vjerovatno zive uzasno bolnim i dosadnim zivotom punim strijepnje koji ih izbezumljuje.
Božemesakloni, ovde se deca tretiraju kao neka polna bolest, neka kolateralna šteta, slučajni nusproizvod seksa...:roll:

Zar ne bi, mesto ''strepnje koja izbezumljuje'' bilo pametnije koristiti kontracepciju i planirati porodicu onda KADA hoćeš i SA KIM hoćeš???

Što se odgoja tiče, ako svi budu vojna lica - KO će da proizvodi hranu, oružje i druge potrepštine, da leči, vaspitava, popravlja stvari, vodi administraciju, trguje...???
 
Poslednja izmena:
Sa ovim se potpuno slažem. Jedino što bih dodala jeste da deci nikada ne treba pružiti apsolutno sve što požele, čak ni kada možemo da im to pružimo. Tako će naučiti da ne mogu imati apsolutno sve što požele u životu i neće postati razmažena derištad naviknuta da uvek dobiju sve što požele.
Сестро слатка сасвим се слажем са смислом твог поста, само...размахни мало тај речник!
 
Ja sam već pisala na ovu temu.
Želela sam da imam decu, ali sam odlučila da ću ih ili imati sa odgovarajućim partnerom ili ih neću imati uopšte.
Odgovarajući partner je muškarac kome bih poverila svoj život, a to znači i svoju tj.našu decu.
To je čovek koji je inteligentan, sposoban, vredan, častan, pošten, ali ne naivan, čvrstih moralnih načela, koji iznad svega ceni porodicu i porodične vrednosti, ima jednake poglede na svet i ljude kao ja i na neki način je predvidiv, tj.nije hirovit. Takav čovek će biti najbolji uzor našoj deci jer želim da nam deca budu kao on tj.kao ja.
Za takvog čoveka sam se udala, igrom slučaja imamo dečake i ja sa zadovoljstvom gledam kako sa divljenjem gledaju svog oca i žele da se poistovete sa njim. Mislim da sam učinila sve što je u mojoj moći. Dalje mi preostaje da budemo tim koji će zajedno izvesti tu decu na pravi put i učiniti ih srećnim ljudima koji će naći svoje mesto pod suncem.
Ne želim ni da budu vojnici ni da budu hipici. Nešto između će biti sasvim ok.
 
Ja sam već pisala na ovu temu.
Želela sam da imam decu, ali sam odlučila da ću ih ili imati sa odgovarajućim partnerom ili ih neću imati uopšte.
Odgovarajući partner je muškarac kome bih poverila svoj život, a to znači i svoju tj.našu decu.
To je čovek koji je inteligentan, sposoban, vredan, častan, pošten, ali ne naivan, čvrstih moralnih načela, koji iznad svega ceni porodicu i porodične vrednosti, ima jednake poglede na svet i ljude kao ja i na neki način je predvidiv, tj.nije hirovit. Takav čovek će biti najbolji uzor našoj deci jer želim da nam deca budu kao on tj.kao ja.
Za takvog čoveka sam se udala, igrom slučaja imamo dečake i ja sa zadovoljstvom gledam kako sa divljenjem gledaju svog oca i žele da se poistovete sa njim. Mislim da sam učinila sve što je u mojoj moći. Dalje mi preostaje da budemo tim koji će zajedno izvesti tu decu na pravi put i učiniti ih srećnim ljudima koji će naći svoje mesto pod suncem.
Ne želim ni da budu vojnici ni da budu hipici. Nešto između će biti sasvim ok.

http://forum.krstarica.com/showthre...iz-prinude?p=22613023&viewfull=1#post22613023
 
Muskarce teba odgojiti ko olovne vojnike uvek spremne za rat a zena treba da vojniku vida rane ko kosovka devojka i samo zato treba da se vaspitava, dakle ko negovateljica i bolnicarka, seksa ne sme da bude pre braka a u braku treba seks da bude samo u cilju stvaranja novog olovnog vojnika.
 
Poslednja izmena:
Kad bismo bili pametni, gledali bi smo da imamo seksualni odnos sa osobom sa kojom bismo smjeli i htjeli da imamo djecu. Jer dobiti dijete sa osobom sa kojom se ne slazemo je gore od neke polne bolesti. To je i dosadno i bolno za one koji karakter cijene vise od izgleda. Znaci, ova tema nije za one koji vjeruju u svoje "gene", nego vise u moc odgoja, tradicije i nasledjivanja i znanja i moci itd.

Npr. najsrecnija egzistencija bi za mene bila kad bi covjek mogao da kroz sledecih 50 generacija odgaja iskljucivo vojna lica visokog ranga. Ili sto bi Nietzsche rekao "Muskarac treba da bude odgajan za rat ... sve ostalo je ludost". Jer iskreno receno, tamo gdje nema rata i opasnosti, tamo obicno zavlada nasrtljivi individualizam i vise niko nikog ne slusa, ljudi se otudje jedni od drugih do imbecilnosti, zavlada neka drskost i pobuna, pa bi svako nastojanje da se formira neko drustvo ili prijateljstvo zavrsilo uzaludno. Prijateljstva su jaca, bolja i dublja medju ljudima koje spaja veliki avanturizam ili opasnost, a posto na tako nesto pravo posjeduju iskljucivo vojna lica, to je bolje odmah spremiti dijete za takvo drustvo. Najzad lica visokog ranga ne pate ni od nedostatka dustvenih priznanja, a i kod boljih djevojaka bi trebali imati prednost u odnosu na druge likove.

E sad, pitanje za one koji dijele ovo misljenje, a jos nemaju djece bilo bi: na koji nacin bi ste htjeli da odgajate svoju djecu?

Jer oni koji ne razmisljaju o tome prije nego sto legnu s nekim u krevet vjerovatno zive uzasno bolnim i dosadnim zivotom punim strijepnje koji ih izbezumljuje.

Vojna lica visokog ranga? :think: Nema rata bez prašinara, jel, a ako bismo svi odgajali decu da budu v. lica v. ranga, ko bi bio prašinar? Ko bi ratovao?
A ko bi proizvodio oružje, orudje, i ostale igračkice potrebne za rat? A ko bi lečio ranjene? A ko bi projektovao i izgradio ono što igračkice poruše?
I tako dalje...

Sad isčitah ponovo... treba da ratujemo stalno da bismo imali jača, bolja i dublja prijateljstva? I da bi naši sinovi imali društvena priznanja i prednost kod boljih devojaka? Jooooj :sad2:

Kao odgovor na pitanje - ne delimo mišljenje, a i imam decu, što me po tvojoj postavci apsolutno diskvalifikuje kao diskutanta. :bye:
 
Ovo je bilo na ljisu, ali je moderatorka mudro prebacila na dom i porodicu, tako da sad ne mozes diskutovati sa mladjim ljudima.

Sto se tice prasinara, uvijek se nadje jedan idiot-roditelj koji unutar porodice regrutuje i prasinare, bez obzira sto onaj drugi regrutuje generale.
 
Ovo je bilo na ljisu, ali je moderatorka mudro prebacila na dom i porodicu, tako da sad ne mozes diskutovati sa mladjim ljudima.

Sto se tice prasinara, uvijek se nadje jedan idiot-roditelj koji unutar porodice regrutuje i prasinare, bez obzira sto onaj drugi regrutuje generale.


Ali, čekaj malo, zar generali mogu ratovati medjusobno, i komandovati i baviti se logistikom i nositi pušku? I u bukvalnom i u prenesenom značenju? Džabe generali bez prašinara, bilo i biće.

A može se i ovde diskutovati sa mladjim ljudima, ima nas. To što neko ima decu, ne znači da je mator kao biblija. Osim toga, zašto a priori misliš da nema starijih koji možda dele tvoje mišljenje? Videh i onu drugu tvoju temu na ljis-u, al ne videh da i medju mladjima imaš puno istomišljenika... :think:
 
Ovo je bilo na ljisu, ali je moderatorka mudro prebacila na dom i porodicu, tako da sad ne mozes diskutovati sa mladjim ljudima.

Sto se tice prasinara, uvijek se nadje jedan idiot-roditelj koji unutar porodice regrutuje i prasinare, bez obzira sto onaj drugi regrutuje generale.

Kako to roditelj regrutuje decu???

Misliš li da svako može i treba da bude general?
 
Zivot je volja za moc, tako da su sva pitanja u vezi hijerarhija suvisna.

Tamo na ljisu sam htio da vidim da li ima neko ko moze da dovede ljubav u vezu sa potomstvom. Ispada da ko god ljubav i seks dovodi u vezu sa potomstvom, taj je katolik, fanatik, pop, ruzan, ... Ispada da samo oni koji se mlate naprazno su otkrili Ameriku.
 
Zivot je volja za moc, tako da su sva pitanja u vezi hijerarhija suvisna.

Tamo na ljisu sam htio da vidim da li ima neko ko moze da dovede ljubav u vezu sa potomstvom. Ispada da ko god ljubav i seks dovodi u vezu sa potomstvom, taj je katolik, fanatik, pop, ruzan, ... Ispada da samo oni koji se mlate naprazno su otkrili Ameriku.

U uvodnom postu ti nisi doveo ljubav u vezu sa potomstvom, nego si potomstvo predstavio kao neki neželjeni a nužni nusproizvod seksa...
 

Back
Top