Odbranu kursa 80 dinara za 1 euro Srbija platila prosle godine sa 8 milijardi dolara

covek ti je samo dao primer nego si ti glup da shvatis.

mozda ne proizvodimo televizore al proizvodimo recimo ulje, sampone, automobilske gume, sapune i jos mnogo toga. zbog vestackog kursa ti domaci proizvodi su skupi i ne mogu da se izvezu u inostranstvo jer su nekonkurentni sa cenom, plus i na domacem trzistu ih uvozni proizvodi unistavaju jer se prodaju bolje nego nasi, samim tim kad ne prodaje svoje proizvode nasa fabrika je prinudjena da odpusta svoje radnike, zatvara kapacitete i samim tim mi kao narod zivimo gore i pored kursa od 80 dinara za 1 euro jer narod nema posao a kad nema posla nema ni plate/para

Slepcu jedan nepismeni. Ne kaze se oDpusta svoje radnike,nego oTpusta.
 
Slepcu jedan nepismeni. Ne kaze se oDpusta svoje radnike,nego oTpusta.

vidim od svega sto sam napisao u tom postu jedino ti smeta sto sam mesto T stavio D . to samo pokazuje da ti nemas nikakvih argumenata i da si sve u svemu jedna neobrazovana i nepismena seljacina cija je jedina uloga na ovom forumu da vredja one koji su pametniji i obrazovaniji od tebe.
 
covek ti je samo dao primer nego si ti glup da shvatis.

mozda ne proizvodimo televizore al proizvodimo recimo ulje, sampone, automobilske gume, sapune i jos mnogo toga. zbog vestackog kursa ti domaci proizvodi su skupi i ne mogu da se izvezu u inostranstvo jer su nekonkurentni sa cenom, plus i na domacem trzistu ih uvozni proizvodi unistavaju jer se prodaju bolje nego nasi, samim tim kad ne prodaje svoje proizvode nasa fabrika je prinudjena da odpusta svoje radnike, zatvara kapacitete i samim tim mi kao narod zivimo gore i pored kursa od 80 dinara za 1 euro jer narod nema posao a kad nema posla nema ni plate/para

Da da da, i ja sam cuo, udarili su katanac na Tigar, Merimu i sve uljare, otpustili radnike i sad su svi na birou.

Aj ne mlati, srece ti....:dash:
 
PA kome je bitno sta se narodu desava, ako cuti....?

A jak dinar odgovara onima koji znaju do kada je jak....
Jer na duze sigurno ce doci do sloma kursa dinara.....
Ali ako se uzme da je vecina firmi privatizovana na aukcijama po uslovima 1+6 godina , gde su ljudi od banke uzeli samo ono sto su trebali da uplate prve godine , znaci sedminu iznosa to znaci da ce se jak dinar forsirati bar dok ne istekne tih 7 godina , jer ti domaci vlasnici okrecu domace pare, ne izvoze nista i ne odgovara im jaci evro....imaju fiksne ili rastuce dinarske prihode i normalno je da im odgovara jak dinar i izolovan dinar....Njihove obaveze ostaju niske, jevtino kupuju evre, nemaju nepotrebnih transakcija....

Ima jos jedna nelogicnost , a to je pad vrednosti berze , a jacanje dinara....mada nista manja od rasta cene nafte u eurima , a opadanje kursa dolara.....
 
vidim od svega sto sam napisao u tom postu jedino ti smeta sto sam mesto T stavio D . to samo pokazuje da ti nemas nikakvih argumenata i da si sve u svemu jedna neobrazovana i nepismena seljacina cija je jedina uloga na ovom forumu da vredja one koji su pametniji i obrazovaniji od tebe.

Postujem pametnije i obrazovanije od sebe. Uvek. A tebe ne postujem ni malo.
To ti sve govori.
A to sto imas mnogo rodjaka koji su pravnici ( to su tvoje reci),ne znaci da si i ti obrazovan.
Mada mozes da napises doktorski rad " kako jesti .ovna po ceo dan ",jer tu imas ogromno iskustvo.
 
vidim od svega sto sam napisao u tom postu jedino ti smeta sto sam mesto T stavio D . to samo pokazuje da ti nemas nikakvih argumenata i da si sve u svemu jedna neobrazovana i nepismena seljacina cija je jedina uloga na ovom forumu da vredja one koji su pametniji i obrazovaniji od tebe.

I pazi jedno slovo moze mnogo da znaci.
Znas li slucaj kada vuku stize pismo od crvenkape u kome pise:
Vuce ,trebao si da me pojeDes.
U potpisu: trudna crvenkapa
 
Da resimo diskusiju.
Dozivecemo argentinski scenario za 2-3 godine, do tada ce demokrate da pljackaju, a onda kad dodje do sloma, promenice se vlast, pa ce DSS i SRS sa svojim prepametnim mehanizatorima, tehnicarima za radne odnose, turistickim vodicima da nas izvuku iz bule, i da dokazu da su sve vreme bili u pravu.:mrgreen::mrgreen:

,,,,,,,zaboravio si ISTAKNUTE estradne umetnike.......i sportske trenere......a sve pod dirigentskom palicom VKV grobara, koji je izjavio da je taj posao :"posteno radio, i veoma voleo":hahaha:
 

Back
Top