Obrazovan covek u sukobu sa verom

Baldwin IV

Aktivan član
Poruka
1.982
Nesto se razmisljam Isusovih reci da ce carstvo nebesko naslediti oni koji su kao deca. Deca su nevina, neiskvarena i manjka im znanje. Kako starimo, usvajamo sve vise znanja o zivotu sto cini da imamo puno predrasuda, da smo skloni osudjivanju drugih i ono najbitnije, tesko je verovati.

Sta se desilo u Edenskom vrtu kada su Adam i Eva jeli plod sa drveta znanja? Desio se njihov pad jer vise nisu bili nevini kao deca, stideli su se svojih nagih tela.

Da li se covek moze vratiti u stanje nevinosti ili je to nemoguca misija?
 
Може у још боље стање него до у невиности... у светост...

Кад је могуће више, разумеш и за мање...

Иначе реч не-вин, значи буквално без-крив (винован значи крив), безкривице, кривљења, и то се постиже тако што се исправљаш...

Прво од ума почнеш исправак, па воља, па емоције, тај је редослед... Онда полако после исправке долази и Бог да се осени светошћу, иако ју је тешко бити свестан, ако ниси скроз у себи и увек...
 
jevrejske bajke i kada bolje razmislim stvarno su nekako izabrani ne znam samo od koga budući da taj njihov nebeski đedo definitino ne postoji da šire svoje nebuloze koje su mnogi ljudi eto tako olako prihvatili,pričajuća zmija,goreći zbun itd itd.izabran narod po meri ovaca to je to
''Бајку'' је архангел Гаврило испричо Мојсију...

Дакле нема групе и руље која ''измишља'', већ искључиво један чика који слуша на врху планине који пости 40 дана и пише по диктату... и један арханђел који му диктира...

Писо сам због других
 
''Бајку'' је архангел Гаврило испричо Мојсију...

Дакле нема групе и руље која ''измишља'', већ искључиво један чика који слуша на врху планине који пости 40 дана и пише по диктату... и један арханђел који му диктира...

Писо сам због других
Svi ti pustinjski proroci iz bronzanog doba su veoma sumnjivi jer uvek se njima neko javlja kad nema svedoka tj.keve mi javio mi se arhangel a i nebeski đedo veruj mi na reč a vi verujući propagirate poziciju veruj na reč tako piše u knjizi koja mi se dopada,neviđeno tanko žalim slučaj
 
Nesto se razmisljam Isusovih reci da ce carstvo nebesko naslediti oni koji su kao deca. Deca su nevina, neiskvarena i manjka im znanje. Kako starimo, usvajamo sve vise znanja o zivotu sto cini da imamo puno predrasuda, da smo skloni osudjivanju drugih i ono najbitnije, tesko je verovati.

Sta se desilo u Edenskom vrtu kada su Adam i Eva jeli plod sa drveta znanja? Desio se njihov pad jer vise nisu bili nevini kao deca, stideli su se svojih nagih tela.

Da li se covek moze vratiti u stanje nevinosti ili je to nemoguca misija?

Deca su pokvarena, zlobna i lukava.

Svi ti pustinjski proroci iz bronzanog doba su veoma sumnjivi jer uvek se njima neko javlja kad nema svedoka tj.keve mi javio mi se arhangel a i nebeski đedo veruj mi na reč a vi verujući propagirate poziciju veruj na reč tako piše u knjizi koja mi se dopada,neviđeno tanko žalim slučaj

pa zato se i zove VERA a samo ko ima VERU spašće se!
tj if for next petlja...iliti vrzino kolo!
da, Mojsije se popeo na goru, i baš tada pričao sa žbunom, kad nikoga nije bilo okolo...itd...,

jevrejske bajke i kada bolje razmislim stvarno su nekako izabrani ne znam samo od koga budući da taj njihov nebeski đedo definitino ne postoji da šire svoje nebuloze koje su mnogi ljudi eto tako olako prihvatili,pričajuća zmija,goreći zbun itd itd.izabran narod po meri ovaca to je to

hrišćanstvo je smišljleno da bude religija ROBOVA rimskog carstva
budi dobar rob, ne buni se, i biće ti sve potaman! ALI KAD UMREŠ!
zasada ti je ovako...ali zato poooosleee! e to nema da brigaš!
samo se strpi do tada!
 
Svi ti pustinjski proroci iz bronzanog doba su veoma sumnjivi jer uvek se njima neko javlja kad nema svedoka
Па ниси чито тебра... Чекала га руља доле 40 дана... Кад су видели да га нема дуго, ајд да баханалишу мало и остале Египатске обичаје да упразне...

Дакле, било 600 000 сведока који га чекали да им каже где ће и куд ће у сред пустиње, и шта то каже Бог кога су молили да им се више не јавља директно него посреднички...

То је исто занимљива прича, кад им се Бог свима директно јавио, камари од 600К, премрли су од страха и молили Мојсија да им он Буде посредник


tj.keve mi javio mi se arhangel a i nebeski đedo veruj mi na reč a vi verujući propagirate poziciju veruj na reč tako piše u knjizi koja mi se dopada,neviđeno tanko žalim slučaj
Остатак нема потребе за коментар, да си чито библију тј. СЗ знао би и за јављање без Мојсија и за Молбу да Мојсије слуша страшан Глас па да им јави...
 
pa zato se i zove VERA a samo ko ima VERU spašće se!
tj if for next petlja...iliti vrzino kolo!
da, Mojsije se popeo na goru, i baš tada pričao sa žbunom, kad nikoga nije bilo okolo...itd...,
Па није било близу около никог, али је около а мало даље на дна планине у долини чеко буљук избеглица из Египта... Пошто су громови и муње мало плашили људе, потрудили су се да буду што даље одатле, али не предалеко, да не изгину без Мојсија који их је држо у животу у пустињи 40 година...

Замисли тих 40 година, толико људи да живи у песку... е ту мора вера, а ово остало су факти
 
Па није било близу около никог, али је около а мало даље на дна планине у долини чеко буљук избеглица из Египта... Пошто су громови и муње мало плашили људе, потрудили су се да буду што даље одатле, али не предалеко, да не изгину без Мојсија који их је држо у животу у пустињи 40 година...

Замисли тих 40 година, толико људи да живи у песку... е ту мора вера, а ово остало су факти

pa da vera da te LEVITI neće saseći na spavanju ako se ne moliš mojsijevom bogu nego teletu.
vrhunska vera!

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Левити
 
pa da vera da te LEVITI neće saseći na spavanju ako se ne moliš mojsijevom bogu nego teletu.
vrhunska vera!

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Левити
Опусти се, сад је Нови завет... Христос Бог је разобличијо те кољаче и банду, јер га ништа нису слушали, ко и свака руља... ретки си били период кад су били на висини задатка, да не малтретирају друге, већ гледају своја посла...

Шта ћеш, дивљи народ...
 
Nesto se razmisljam Isusovih reci da ce carstvo nebesko naslediti oni koji su kao deca. Deca su nevina, neiskvarena i manjka im znanje. Kako starimo, usvajamo sve vise znanja o zivotu sto cini da imamo puno predrasuda, da smo skloni osudjivanju drugih i ono najbitnije, tesko je verovati.

Sta se desilo u Edenskom vrtu kada su Adam i Eva jeli plod sa drveta znanja? Desio se njihov pad jer vise nisu bili nevini kao deca, stideli su se svojih nagih tela.

Da li se covek moze vratiti u stanje nevinosti ili je to nemoguca misija?
Obrazovanje nema veze sa čistotom duše.
 
Nesto se razmisljam Isusovih reci da ce carstvo nebesko naslediti oni koji su kao deca. Deca su nevina, neiskvarena i manjka im znanje. Kako starimo, usvajamo sve vise znanja o zivotu sto cini da imamo puno predrasuda, da smo skloni osudjivanju drugih i ono najbitnije, tesko je verovati.

Sta se desilo u Edenskom vrtu kada su Adam i Eva jeli plod sa drveta znanja? Desio se njihov pad jer vise nisu bili nevini kao deca, stideli su se svojih nagih tela.

Da li se covek moze vratiti u stanje nevinosti ili je to nemoguca misija?
zapazio sam te ja ranije...

solidno postavljena tema, ali bi se moglo krenuti u vise pravaca:
  1. moj adamovski je da je drvo bilo saznanja DOBRA I ZLA
  2. generano za zene se pitalo jel su nevine, i dokazivalo
Obrazovanje nema veze sa čistotom duše.
kako nema, a obraz? mozda edukacija nema? radi se, ponavljam, o drvetu saznanja dobra i zla
 
Sta se desilo u Edenskom vrtu kada su Adam i Eva jeli plod sa drveta znanja?
desilo se posrednistvo:
adamu je bog direktno rekao, pa je on preneo evi
То је исто занимљива прича, кад им се Бог свима директно јавио, камари од 600К, премрли су од страха и молили Мојсија да им он Буде посредник
da. to je vrhunac posrednikovanja, da informacija putuje, da postoji posrednik medij
 
hrišćanstvo je smišljleno da bude religija ROBOVA rimskog carstva
budi dobar rob, ne buni se, i biće ti sve potaman! ALI KAD UMREŠ!
zasada ti je ovako...ali zato poooosleee! e to nema da brigaš!
samo se strpi do tada!
Ovo je meni, takodje, palo na pamet. Poredio sam druge, politeisticke religije sa hriscanstvom, islamom i sve one cine coveka zivim. Ne osudjuju ga, ne plase ga.

Sam koncept Hriscanstva bukvalno deluje robovlasnicki i to ne samo za period Rima, vec i danas. Drzava vas tuce, lopovi podkradaju, losi ljudi nanose zlo ali vi savite glavu i izdrzite.

S druge strane, svet je pun nepravde. Ljudima kradu decu, sil##u ih, prodaju ljudske organe, zene drogiraju i salju u prostituciju i kada ce ti ljudi platiti za naneseno zlo? Gde je Bozanska pravda?
 
druge, politeisticke religije sa hriscanstvom, islamom i sve one cine coveka zivim. Ne osudjuju ga, ne plase ga.
Kao da si površno čitao?

Sam koncept Hriscanstva bukvalno deluje robovlasnicki i to ne samo za period Rima, vec i danas. Drzava vas tuce, lopovi podkradaju, losi ljudi nanose zlo ali vi savite glavu i izdrzite.
Kad bi svi pobrojani bili hrišćani, bilo bi toga manje. Savijanje glave je nebuloza neupućenih.
S druge strane, svet je pun nepravde. Ljudima kradu decu, sil##u ih, prodaju ljudske organe, zene drogiraju i salju u prostituciju i kada ce ti ljudi platiti za naneseno zlo? Gde je Bozanska pravda?
Gde treba.
 

Back
Top