Kafana Objektno Orijentisani Pub

Meni se cini da malo ljudi ima kapacitet da objasni na jednostavan nacin..i ovaj predavac se pogubi u objasnjavanju (nekad zbrza i vidim i komentare da se ljudi zale) cak i kad je nesto tipa sabiranje dva broja....ja gledam 5 minuta klip i ne verujem, nista mi nije jasno........

jasnije mi je kad ja to sve u glavi nacrtam i povezem i kad se prave analogije......

I muka me uhvati kad vidim da svaki fakin video pocinje sa hello world....Da li je moguce da niko bas nema neku kreativniju ideju.....

Isto me nervira kad za primer uzme nesto sa cim ne mogu da se povezem niti na jednom nivou i ne vidim mogucnost primene.

Ali drzi mi paznju....
C su napisali negde 70tih godina. Osim K&R knjige koja je programmers classic sve ostale knjige iz c-a su bile manje vise klonovi originala i to je tako bilo (osim super zanimljive mailing liste o c-u u kojoj su ljudi pitqli sve i svasta dok se jednog dana admin liste posle neke duge pauze oglasio i rekao cinimi se da vise ne postoji neodgovoreno pitanje iz c-a) i onda jedno 20 godina kasnije pojavi se lik i kaze jbt sve knige iz c su krajnje dosadne i iste i napise fenomenalnu knjigu potpuno razlicitu koja se zove C for 21st century.

Tacno je kursevi su dosadni jer prate klise kako se nesto predaje i to vrlo brzo dosadi
 
C++ je tezak...nisam siguran da ima puno programera koji ga znaju.
Pre bih rekao da je iskomplikovan raznim implementacijama doduse ruku na srce ovo je svet gde vlada garbage collector a gotovo niko ne razume kako se koristi memorija jer su svi moderni jezici high level. Esad ko sto rece onaj lik nije da volimo da pisemo igrice u c++ al nekako nemamo alternativu. Zapoceo on neki novi jezik specijalno za igrice ali ne vidim da to neko trazi ali zato trazi c++
 
I taman napravis da sve lepo radi u jednom browseru otvoris drugi a ono nista ne lici na ono sto si taman fino namestio

Ili slucajno smanjis prozor a ono se sve razleti

:dash:

Iako sam radio stvari ovih dana u frond endu od juce brain.exe has stopped working, bukvalno sam sve zivo zaboravio. Odjednom nista vise ne znam da implementiram, koncepti su laki za shvatiti, ali sama integracija svega u jednu celinu je pain. Nista nije lepo objasnjeno, vec je samo povrsno predjeno i kao to je to. Evo ti pa se hebi, misli da znas nesto a veze sa mozgom nemas.
 
Iako sam radio stvari ovih dana u frond endu od juce brain.exe has stopped working, bukvalno sam sve zivo zaboravio. Odjednom nista vise ne znam da implementiram, koncepti su laki za shvatiti, ali sama integracija svega u jednu celinu je pain. Nista nije lepo objasnjeno, vec je samo povrsno predjeno i kao to je to. Evo ti pa se hebi, misli da znas nesto a veze sa mozgom nemas.
loop: { practice; monitor/observation; refactoring }
 
ionako je najvecom vecinom programiranje zapravo proceduralno samo su nijanse u tome kako se procedura poziva i da li postoji mehanizam vracanja rezultata iz procedure.

to je posledica naseg razmisljanja i osecaja kontrole
Objektno mozes i u asembleru i u C-u, ali je kod OO jezika mehanizam implementacije prikriven. Recimo COM je objavljena MS implementacija
vtable-a MS C++ kompajlera i moze da se implementira i u C-u i asembleru, samo sto je zadnja knjiga kako se to radi out of print jos od 2000 godine :P
 
1665065272479.png
 

Back
Top