Kafana Objektno Orijentisani Pub

nebitan je gabarit ucenja
poenta je da izuzetno brzo vetri iz glave kad se ne radi.... ako si nesto presla i konkretno neke komande recimo nisi radila mesec dana, neces se setiti, moraces opet da uzmes knjigu i procitas.
ja i dan danas imam "puskice" za neke stvari.

takodje zavisi i kako ucis
teoriju ili praksu
drugim recima.
sad su jako moderna ucenja na praktican nacin..imas sajt i onda ga korak po korak prave i uce te stvari koje se nalaze na tom sajtu..
ali pola drugih stvari ne spomenu jer za taj sajt nisu potrebne.
zato bolje kreni temeljno..teorija i komande pa tek onda konkretizovanja.

i evo ti jedan simple zadacic za verzbanje., :D
napravi stranu u kojoj ces imati prostor za unos dva broja i dugme koje ce sabrati ta dva broja :D
da te vidimo :D
ali da ne googlas kako se radi nego na osnovu stecenog znanja do sad :kez:
kad lupis glavom u zid i skapiras da ne znas to da uradis onda ces mozda i razumetio sta ti pricam od pocetak price.
kako je nebitno koliko ucis?
Nije isto uciti 1 sat i 6 sati.


Ne znam sta cu od projekata, drugih mi ne treba.
Medjutim ako imas nesto kreativno kucaj. Ovo nije zabavno.
 
kako je nebitno koliko ucis?
Nije isto uciti 1 sat i 6 sati.


Ne znam sta cu od projekata, drugih mi ne treba.
Medjutim ako imas nesto kreativno kucaj. Ovo nije zabavno.
ne znam sta podrazumevas pod projektom?
sajt koji se kreira putem uputstava korak po korak?

i znam da nije zabavno, programiranej je cesto dosadan i frustrirajuci posao..dao sam ti zadacic..probaj da ga uradis :D

a ucis koliko imas vremna i snage jer pretpostavljam da radis svoj redovan posao.
 
ne znam sta podrazumevas pod projektom?
sajt koji se kreira putem uputstava korak po korak?

i znam da nije zabavno, programiranej je cesto dosadan i frustrirajuci posao..dao sam ti zadacic..probaj da ga uradis :D

a ucis koliko imas vremna i snage jer pretpostavljam da radis svoj redovan posao.
daje nam zadatke i nemamo upustva- gledas stranicu i sam je napravis a sad vidim da su u JS neki konverter, cash registrer,.....(ne izgleda uzbudljivo...ali dobro)

Ja ne ucim ovo da bih radila kao programerka, to sam vec rekla.

Ja sam sad na odmoru dve nedelje i ne idem nigde.....
 
daje nam zadatke i nemamo upustva- gledas stranicu i sam je napravis a sad vidim da su u JS neki konverter, cash registrer,.....(ne izgleda uzbudljivo...ali dobro)

Ja ne ucim ovo da bih radila kao programerka, to sam vec rekla.

Ja sam sad na odmoru dve nedelje i ne idem nigde.....
Ja sam na odmoru 3 nedelje i isto ucim. :lol: Koji smo mi likovi. :hahaha:
 
Danasnji trud. Ovo je napravljeno u WorkPress-u u orginalu,a ja sam se malo namucio da ovo kreiram donekle. Mislim da bih bio ovo u stanju da napravim da lici na orginal, ali bez funkcionalnosti pravog sajta, ovo je cisto imitacija da bih vezbao css. Zvuci da je lagano, ali sam se preznojio da ovo uradim, ima mnogo sitnih detalja i detaljcica.

Da neko ne zna postoji li neki pravilnik kako da naziva div elemente jer sam se prilicno izgubio u svojim nazivima kad sam dosao do sredisnjeg dela. U jednom delu koda imam klase center-left-top-left. :lol: U prevodu centralni deo sajta, leva strana, gornji deo, levi odeljak. Brt ne znam kako da nazovem drugacije, sva sam normalna imena ispucao.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-07-19 200314.png
    Screenshot 2022-07-19 200314.png
    370 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot 2022-07-19 200343.png
    Screenshot 2022-07-19 200343.png
    372,1 KB · Pregleda: 11
Jel vam se nekada desilo da zelite sve da naucite, pocnete i onda naglo izgubite motivaciju i nista ne privedete kraju?

- Python presao OOP (dogurao na codewars do kata 5)
- Html i Css savladao - zesce me ovo smaralo. Cak sam i editovao sajtove i templejte.
- Cisco presao ICND1, kad je doslo OSPF,BGP, RIP u ICND2 batalio.
- Azure fundamentals - presao 80% kursa i batalio.
- Linux presao malo i smorio se
- MCSA - presao DHCP, DNS, AD, RRAS, stampaci, share folderi, bekap, cmd sve savladao u realnosti i lab-u i batalio. Ovo sam cak najdalje usavrsio, za win klijent sam doktor.

Ja ne znam sta nije samnom u redu.
Nista, it je strasno dosadan a svi se nesto pale na to
Sledeca stavka za smaranje - javascript
 
Meni to nije bas najjasnije sta je devops? Kao koder i sys admin u jednom? Msm sto placati dva radnika kad mozes da nateras da jedan covek radi sve u firmi, a das mu jednu platu.
Devops znaci development+operations ranije se to zvalo job contol. Devops uzimaju kod koji su napisali programeri i vrse deployment za razvoj, analitiku ili final production. Znaci oni su izmedju programera i system administratora (treba da poznaju oba posla donekle)
 
To je meni stvaralo problem da sam batalio front end, nista me ne slusa. Lako je ovako kad radis primere da sve nastimujes, ali kad dodje integracija, bukvalno svaki element vodi svoju politiku. Mnogo sam se nervirao oko toga. Najvise me mucilo pozicioniranje elemenata. Nece da me slusaju elementi. z:D
I taman napravis da sve lepo radi u jednom browseru otvoris drugi a ono nista ne lici na ono sto si taman fino namestio

Ili slucajno smanjis prozor a ono se sve razleti

:dash:
 

Back
Top