Kafana Objektno Orijentisani Pub

Predjes sve brzo, ali posle brzo sve zaboravis. Ja sam tako presao css i html za medelju dana i python sam isto tako brzo zgazio. Sad sam dosta i zaboravio. Negde sam citao da treba jedno mesec dana do tri da cepas css i html pa pola godine js da bi bio top
kako se meri to "pola godine" ili "mesec dana"?

mozes da ucis:
2 sata nedeljno
2 sata dnevno
4 sata dnevno
6 sati dnevno
 
Cim predjes na JS css i html videti neces vise, ako nisi vezbala ovo dzabe. Ja sam presao neki web dev kurs sa udemy, odmah baja ti da da radis neki sajt i odmah predje botstrap, zgazis isto za par dana i js, python i nakon toga ne znas nista da uradis realno. Msm da je ovo spor proces za koji treba vreme, ne moze na silu. Odradi par sajtova pa predji na JS onda. :)
 
Cim predjes na JS css i html videti neces vise, ako nisi vezbala ovo dzabe. Ja sam presao neki web dev kurs sa udemy, odmah baja ti da da radis neki sajt i odmah predje botstrap, zgazis isto za par dana i js, python i nakon toga ne znas nista da uradis realno. Msm da je ovo spor proces za koji treba vreme, ne moze na silu. Odradi par sajtova pa predji na JS onda. :)

nije
ovde uma u nastavku-videh

medjutim ja paralelno zavrsavam one vezbe iz CSS (imam jos jednu stranicu da napravim) i slusam JS,

brzina procesa zavisi od onoga ko uci i koliko vremena posveti

ako kazes 4h dnevno / mesec
to je 2 nedelje ako ucis 8h........
znaci svi ti brojevi i sati ne znace nista..dan ima 24 h
 
Ja znam sve koncepte programiranja do OOP, ne znam tredove, asinhrono programiranje niti znam one algoritme, tu sam poslednji put zapeo sa pythonom.
JS bi mi bio peechkin dim. Salio sam se sa 4 sata dnevno, ali kako zelis. Ako mislis da mozes sve odjednom kul. :ok:
 
Meni se cini da malo ljudi ima kapacitet da objasni na jednostavan nacin..i ovaj predavac se pogubi u objasnjavanju (nekad zbrza i vidim i komentare da se ljudi zale) cak i kad je nesto tipa sabiranje dva broja....ja gledam 5 minuta klip i ne verujem, nista mi nije jasno........

jasnije mi je kad ja to sve u glavi nacrtam i povezem i kad se prave analogije......

I muka me uhvati kad vidim da svaki fakin video pocinje sa hello world....Da li je moguce da niko bas nema neku kreativniju ideju.....

Isto me nervira kad za primer uzme nesto sa cim ne mogu da se povezem niti na jednom nivou i ne vidim mogucnost primene.

Ali drzi mi paznju....
 
tredovi su isto što i asingrono programiranje, samo što se u nekim jezicima to uvelo u vidu ključnih reči i ne govori se da se radi o tredovima
ispod haube... u principu mi malo nelogično to asinhrono jer većina startuje thread pa onda čeka da se ovaj završi čp
 
tredovi su isto što i asingrono programiranje, samo što se u nekim jezicima to uvelo u vidu ključnih reči i ne govori se da se radi o tredovima
ispod haube... u principu mi malo nelogično to asinhrono jer većina startuje thread pa onda čeka da se ovaj završi čp
Nem se ljutis, bilo je to pre par meseci, vec se malo i zaboravilo jer nisam u materiji. :)
Nakon osnova, covek realno nema nekih dalje uputstava ni smernica sta dalje. Ove osnove nisu dovoljne da ti sad krenes dalje sam. To je po meni kljucan problem ovih tutorijala.
 
Ovim sam se danas zezao, spojio sam ono od prosli put, hero deo, deo koji lici na neki web shop i iz zezanja sam pravio klon krstarice. Sve je iz jednog dela.
Fali jos samo footer gde cu da probam da napravim kao na bootstrap sajtovima kao navigaciju sa svim linkovima. Nije u potpunosti responsive, ali kad se suzava automatski prelazi sve jedno ispod drugog zbog flex-wrap property. Sajt je u grid-u, ovaj web shop deo je u block/inline-block elementu, hero i kopija krstarice je u flex-u.
 

Prilozi

  • donji deo.png
    donji deo.png
    462,9 KB · Pregleda: 5
  • gornji deo.png
    gornji deo.png
    483,7 KB · Pregleda: 7
  • klon.png
    klon.png
    238,4 KB · Pregleda: 7
  • spoj.png
    spoj.png
    442,8 KB · Pregleda: 6
  • srednji deo.png
    srednji deo.png
    596,3 KB · Pregleda: 5
Moj plan je da predjem jos jednom css detaljno i da napravim jos 2 sajta ovakva tresh i posle cu da probam da skinem neki free template ili neki sajt i da probam da ga napravim sam. Ma koliko shit izgledao. Onda kad to odradim, onda cu da uzmem JS da ucim. Resicu par kata na codewars da ga dovedem do python lvl-a i nakon toga skidam 50 projekata za JS gde cu da vezbam da napravim slajdere, caroucel i sl i nakon toga msm da sam spreman da pravim neke ozbiljnije sajtove. Eventualno cu da pogledam bootstrap. Nakon par sajtova i portfolija cu da pocnem da apliciram za posao. :)
 
kako se meri to "pola godine" ili "mesec dana"?

mozes da ucis:
2 sata nedeljno
2 sata dnevno
4 sata dnevno
6 sati dnevno
nebitan je gabarit ucenja
poenta je da izuzetno brzo vetri iz glave kad se ne radi.... ako si nesto presla i konkretno neke komande recimo nisi radila mesec dana, neces se setiti, moraces opet da uzmes knjigu i procitas.
ja i dan danas imam "puskice" za neke stvari.

takodje zavisi i kako ucis
teoriju ili praksu
drugim recima.
sad su jako moderna ucenja na praktican nacin..imas sajt i onda ga korak po korak prave i uce te stvari koje se nalaze na tom sajtu..
ali pola drugih stvari ne spomenu jer za taj sajt nisu potrebne.
zato bolje kreni temeljno..teorija i komande pa tek onda konkretizovanja.

i evo ti jedan simple zadacic za verzbanje., :D
napravi stranu u kojoj ces imati prostor za unos dva broja i dugme koje ce sabrati ta dva broja :D
da te vidimo :D
ali da ne googlas kako se radi nego na osnovu stecenog znanja do sad :kez:
kad lupis glavom u zid i skapiras da ne znas to da uradis onda ces mozda i razumetio sta ti pricam od pocetak price.
 

Back
Top