Obavezan vojni rok

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Čekaj, znači sad ja treba da pauziram sa poslom, da mi porodica gladuje četiri meseca dok ja ne odslužim vojni rok?
Da bih na kraju bio poslat u slučaju nekog sranja kao topovsko meso?

Imam 29 godina, nekakvu disciplinu sam stekao u životu, razvio se kao ličnost i svoju ideologiju pacifizma, kojom planiram i
da podučim decu i sad trebam da se obučavam da bih nekom diktatoru i njegovim poltronima čuvao guzicu.

Za'ebi ti to, spakujem ja ženu i decu i palim za inostranstvo.
 
Čekaj, znači sad ja treba da pauziram sa poslom, da mi porodica gladuje četiri meseca dok ja ne odslužim vojni rok?
Da bih na kraju bio poslat u slučaju nekog sranja kao topovsko meso?

Imam 29 godina, nekakvu disciplinu sam stekao u životu, razvio se kao ličnost i svoju ideologiju pacifizma, kojom planiram i
da podučim decu i sad trebam da se obučavam da bih nekom diktatoru i njegovim poltronima čuvao guzicu.

Za'ebi ti to, spakujem ja ženu i decu i palim za inostranstvo.
Prematorio si za vojsku,ako ims 29 godina.
Pali ti za inostranstvo ako ti se pali.
Ako bude nekog sranja od rata niko te nece nista pitati.
Dobit ces svoj stap koji grmi i svoju prvu liniju.
 
Čekaj, znači sad ja treba da pauziram sa poslom, da mi porodica gladuje četiri meseca dok ja ne odslužim vojni rok?
Da bih na kraju bio poslat u slučaju nekog sranja kao topovsko meso?

Imam 29 godina, nekakvu disciplinu sam stekao u životu, razvio se kao ličnost i svoju ideologiju pacifizma, kojom planiram i
da podučim decu i sad trebam da se obučavam da bih nekom diktatoru i njegovim poltronima čuvao guzicu.

Za'ebi ti to, spakujem ja ženu i decu i palim za inostranstvo.
ko ce tebe magarca od 30 godina da zove u vojsku!?
i pre dok je bila obavezna vojska islo se posle sr. skole ili ako si student najkasnije sa 27.
 
1705049402135.png


14 decembar 2018....Blaga reakcija BG na formiranje vojske kosova....

Formiranje vojske Kosova, najavljeno za danasa, službeni Beograd vidi kao kršenje međunarodnih dokumenata i, pozivajući se na Rezoluciju 1244 UN, naglašava da međunarodne mirovne snage na Kosovu (KFOR) moraju spriječiti i razoružati sve albanske postrojbe.


Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić rekao je danas kako je “veoma zabrinut zbog situacije na Kosovu”, ocijenivši da je problem to što Srbiji na Kosovu nameću “dijelom Albanci, a dijelom dio svijeta”. “To mi je noćna mora, to mi je najveća muka, s tim legnem, s tim se budim, a ne spavam mnogo. To mi je najveća muka zato što znam koliko smo se borili da sačuvamo mir i stabilnost”, rekao je večeras Vučić na predizbornom skupu vladajuće Srpske napredne stranke uoči lokalnih izbora u četiri općine 16. studenog.
 
Pogledajte prilog 1480197

14 decembar 2018....Blaga reakcija BG na formiranje vojske kosova....

Formiranje vojske Kosova, najavljeno za danasa, službeni Beograd vidi kao kršenje međunarodnih dokumenata i, pozivajući se na Rezoluciju 1244 UN, naglašava da međunarodne mirovne snage na Kosovu (KFOR) moraju spriječiti i razoružati sve albanske postrojbe.


Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić rekao je danas kako je “veoma zabrinut zbog situacije na Kosovu”, ocijenivši da je problem to što Srbiji na Kosovu nameću “dijelom Albanci, a dijelom dio svijeta”. “To mi je noćna mora, to mi je najveća muka, s tim legnem, s tim se budim, a ne spavam mnogo. To mi je najveća muka zato što znam koliko smo se borili da sačuvamo mir i stabilnost”, rekao je večeras Vučić na predizbornom skupu vladajuće Srpske napredne stranke uoči lokalnih izbora u četiri općine 16. studenog.
Vidi se da ni ovaj nije sluzio vojsku, sem terorizma, nikad se ne salutira bez vojnicke bere na glavi.
 

DO KOJE GODINE SRBI MOGU DA ODLAŽU SLUŽENJE VOJSKE? Evo u kom slučaju vojni rok traje duže i šta ako je regrut u inostranstvu​

Predlog Generalštaba Vojske Srbije da bude vraćen obavezni vojni rok izazvao je veliku podelu na one koji podržavaju ovu ideju i one koji su protiv nje.
Predlog Generalštaba Vojske Srbije je da vojni rok iznosi četiri meseca, a sve u cilju “podizanja odbrambene sposobnosti vojske kroz podmlađivanje i unapređenje popune i obučenosti aktivnog i rezervnog sastava”. Za to vreme bi regruti prošli osnovnu obuku.

Po Ustavu svi građani imaju pravo na prigovor savesti i civilno služenje vojnog roka. Pošto civilno služenje vojnog roka prema zakonu traje za 50 odsto duže od “regularnog”, to znači da bi se vojska civilno služila šest meseci, ako bi redovna trajala četiri meseca.
Vojska Srbije

Ono što mnoge zanima je i do koje godine života je moguće da odlažu služenje vojnog roka.
U Ministarstvu odbrane kažu da se na služenje vojnog roka upućuje regrut koji je ocenjen sposobnim za vojnu službu u kalendarskoj godini kada navršava 19 godina.
- Regrut može biti upućen na služenje vojnog roka do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 27 godina. Odredbom Zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi propisano je da se regrut koji je upisan na fakultet, odnosno drugu visoku školu ili strukovne studije upućuje na služenje vojnog roka kada završi fakultet, odnosno drugu visoku školu ili strukovne studije, ali najkasnije do kraja septembra kalendarske godine u kojoj navršava 27 godina. Regrut je dužan da do kraja novembra tekuće godine teritorijalnom organu dostavi dokaz da je upisan na fakultet odnosno drugu visoku školu ili strukovne studije za svaku školsku godinu - navodi se na sajtu Ministarstva.
Regrut za koga se utvrdi da nije izvršio obaveze propisane ovim zakonom, pa zbog toga nije bio upućen na služenje vojnog roka do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 27 godina, upućuje se na služenje vojnog roka najkasnije do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 30 godina, o čemu rešenje donosi teritorijalni organ.


Mirovnjaci, Vojska Srbije
foto: Ministarstvo odbrane Republike Srbije
- Regrut koji je pravnosnažno osuđen na kaznu maloletničkog zatvora ili bezuslovno na kaznu zatvora zbog krivičnog dela (dok kaznu ne izdrži ili ne bude pušten na uslovni otpust) i regrut prema kome je primenjena vaspitna mera ili mera bezbednosti obaveznog psihijatrijskog lečenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi (dok traje mera koja je primenjena), može se uputiti na služenje vojnog roka po prethodno pribavljenom mišljenju ustanove u kojoj je lečen ili u kojoj je izdržavao kaznu zatvora o njegovom ponašanju tokom izdržavanja kazne ili lečenja najkasnije do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 30 godina. Regrutu koji boravi u inostranstvu duže od šest meseci, izdaje se odobrenje za boravak u inostranstvu ukoliko nema zakonskih smetnji po pitanju vojne obaveze, u trajanju do dve godine, a najkasnije do kraja juna kalendarske godine u kojoj regrut navršava 27 godina - navodi Ministarstvo i dodaje:
- Izuzetno, regrutu se može odobriti produženje privremenog boravka u inostranstvu do kraja kalendarske godine u kojoj navršava 30 godina, ako se radi o njegovom zaposlenju na neodređeno vreme, lečenju, kreditnoj obavezi, obavezi izdržavanja člana porodice završetku master studija ili doktorske disertacujeiti i u drugim sličnim situacijama u inostranstvu. Kroz ostvarivanje prava boravka u inostranstvu ovoj kategorija regruta odlaže obaveza služenja vojnog roka do godine u kojoj navršavaju 30 godina života.
 
Čekaj, znači sad ja treba da pauziram sa poslom, da mi porodica gladuje četiri meseca dok ja ne odslužim vojni rok?
Da bih na kraju bio poslat u slučaju nekog sranja kao topovsko meso?

Imam 29 godina, nekakvu disciplinu sam stekao u životu, razvio se kao ličnost i svoju ideologiju pacifizma, kojom planiram i
da podučim decu i sad trebam da se obučavam da bih nekom diktatoru i njegovim poltronima čuvao guzicu.

Za'ebi ti to, spakujem ja ženu i decu i palim za inostranstvo.
Brate u istoj sam situaciji. Ali vidim da se nesto sprema u svetu, tako da se ja vodim logikom, bolje da znam da koristim oruzine nego posle da me nateraju u rat a ja ne znam ni da drzim pusku
 
Čekaj, znači sad ja treba da pauziram sa poslom, da mi porodica gladuje četiri meseca dok ja ne odslužim vojni rok?
Da bih na kraju bio poslat u slučaju nekog sranja kao topovsko meso?

Imam 29 godina, nekakvu disciplinu sam stekao u životu, razvio se kao ličnost i svoju ideologiju pacifizma, kojom planiram i
da podučim decu i sad trebam da se obučavam da bih nekom diktatoru i njegovim poltronima čuvao guzicu.

Za'ebi ti to, spakujem ja ženu i decu i palim za inostranstvo.
Pa brate sta si susro ne vade ti zub,vojska je skola zivota!
 
aaaaajdeeee....stae frka?? pa malo u armiju.....da gazite prasinu....
za danila u domovinu.....
Bas gledam film iz proslih ratova, jedna oblast u bosni je imala pravilo da kad god krene napad oni odu u zbeg i imaju stopu prezivljavnja daleko visu od svih ostalih prostora u bih..
Znaci uzeli su princip nas rat ne interesuje, to je ginjenje za budale i uspesno preziveli ceo rat sa tom ideologijom....
Palili im sela, rusili kuce, ali su preziveli netaknuti..
Mobilnost i prave vrednosti su za preziuvljaanje, a ostalo je hokstapleraj..
 
Čekaj, znači sad ja treba da pauziram sa poslom, da mi porodica gladuje četiri meseca dok ja ne odslužim vojni rok?
Da bih na kraju bio poslat u slučaju nekog sranja kao topovsko meso?

Imam 29 godina, nekakvu disciplinu sam stekao u životu, razvio se kao ličnost i svoju ideologiju pacifizma, kojom planiram i
da podučim decu i sad trebam da se obučavam da bih nekom diktatoru i njegovim poltronima čuvao guzicu.

Za'ebi ti to, spakujem ja ženu i decu i palim za inostranstvo.
Decu da ostavis da ih malo prebijaju u srednjoj skoli u Srbiji , da budu prave patriote...
 
Odluka o obaveznom vojnom roku će verovatno biti doneta ili neće u junu/julu ako se usvoji ta odluka najkasnije će biti sve završeno u septembru/oktobru i tada će se verovatno pozivi slati mladićima i devojkama od 20 do 30 godine, prvo ide rigorozne zdravstvene provere pa bezbednosne pa tek onda ako je sve ok postajete regruti.
 

Back
Top