Numerologija - broj 2

Broj 2-povezan sa mesecom( uran)

Broj dva je prvi parni broj i zenski je princip. Pocetak zla, broj kojim prestaje jedinstvo i pocinje dualitet, broj nesloge i rata u sebi samom a i sa drugima. Broj koji oznacava preciznost ali i njezinu suprotnost. On predstavlja zivot koji se ostvaruje vecnim delovanjem i kretanjem, on je Misao koja sadrzi ekstreme - dan i noc, pozitivno i negativno, i pomocu njih odrzava ravnotezu. Broj dva simbolizuje Veliku Majku Zemlju i Vrhovnu Materiju.

Broj dva je Razaranje i Smrt i Tama i Katastrofa i Senovit svet...

"Diplomatican", "uravnotezen", "miroljubiv", "ljubazan"... samo su neke od brojnih osobina koje pripadaju "ljudima broja 2". Zato sto su preosetljivi, lako ih je raniti i uvrediti, sto je sve u vezi cinjenice da su ovi ljudi introvertni, stidljivi i uzdrzani u otkrivanju svojih osecanja. Neretko, puni su obzira i spremnosti da shvate druge. Cesto ih gone jaka osecanja, koja uglavnom skrivaju. Ovi ljudi su zaljubljive prirode i naglasene strasti. Sarm im je pojacan cinjenicom da su povuceni i rezervisani.

Dvojke su osetljive, suzdrzane i kreativne osobe pune maste, te se cesto medju njima mogu naci sjajni muzicari i slikari. Ovo su osobe koje vole da su po strani a kao saradnici su veoma vredni i skromni. Duboko su intuitivni, duhoviti, sarmantni i cesto poseduju okultne moci.

Ovo su mirne, takticne i pomirljive osobe koje mrze nesuglasice i bes, vole lepotu, harmoniju i red, a umeju da se prilagode okolnostima i zbivanjima sa izuzetnom lakocom i neodoljivim sarmom. Promenljivog su raspolozenja, cesto izuzetno melanholicni, depresivni i to u situacijama kada ih plase imaginarne strepnje. Nenamerna gruba rec ili ostar pogled ce ih raniti i zatvoriti u prebacujuce cutanje.

Ovo su uglavnom ljubazne osobe, prijatne naravi, ali, kao i mesec imaju svoju mracnu stranu koja ih ponekad cini isuvise posesivnim, netolerantnim preterano kritickim prema svemu sto ih okruzuje. Stidljivi su i ne vole da donose odluke, a cesto menjaju misljenje. Kada pogrese dugo i duboko pate i imaju osecaj prenaglasene krivice.

U braku su nezni, privrzeni partneri kojima treba stalna podrska i uverenje da su voljeni. Uvek spremni na kompromise, vole udoban i lep zivot, dobri su i tolerantni roditelji, pazljivo rukuju sa novcem i nikada ne trose iznad svojih mogucnosti.

Broj dva simblizuje dvojnost, musko i zensko, negativno i pozitivno...
 
:)))) taj f.
nego nema veze i da nadjem dalje, o5 ista prica...
dva razlicita datuma rodjenja (razliciti znakovi) da imaju iste osobine i karakteristike koji predstavlja taj broj...malo je piglu, al ajde.
 
BROJ 2

Broj 2 ima simbolizam Meseca. To su ženski atributi Sunca, iz jedinog razloga što, iako su ljudi broja 1 i ljudi broja 2 sasvim suprotni u svojim karakteristikama, njihove vibracije su harmonične i daju dobre kombinacije.

Ljudi broja 2 su po prirodi blagi, maštoviti, umetnički nastrojeni i romantični. Kao i ljudi broja 1, oni su inventivni, ali nisu energični u iznošenju svojih ideja. Njihovi kvaliteti su više na mentalnom nego na fizičkom planu i oni su retko kada fizički jaki kao oni koji su rođeni pod brojem 1.

Ljudi broja 2 su oni koji su rođeni 2., 11., 20. ili 29. bilo kojeg meseca, ali su njihove osobine najizraženije ako su rođeni između 20. juna i 27. jula u periodu koji se naziva ‘Kuća Meseca‘. Ja sam dodao još sedam dana na vrh koji je 20. jula.

Osobe broja 2 i osobe broja 1 vibriraju zajedno, a u manjem stepenu i sa osobama broja 7, kao što su oni koji su rođeni 7., 16. ili 25. bilo kojeg meseca.

Osobe broja 2 trebalo bi da nastoje da svoje najvažnije planove i ideje iznose onih dana koji vibriraju njihovim brojem, dakle 2., 11., 20. ili 29. bilo kojeg meseca, a naročito u periodu od 2. juna do 27. jula.

‘Srećni’ dani u nedelji za ljude broja 2 su nedelja, ponedeljak i petak (razlog zašto je petak povoljan je taj što njime vlada Venera), a naročito ako je, kao što je slučaj i sa ljudima broja 1, to datum s njihovim brojem 2., 11., 20. ili 29. a zatim ako su datumi u skladu s njihovim brojevima zamenama – 1, 4 i 7 odnosno 1., 4., 7., 10., 13., 16., 19., 22., 25., 28. ili 31.

Glavne mane kojih treba da se čuvaju su – uznemirenost i nervoza, nedostatak kontinuiteta u svojim planovima i idejama i nedovoljno poverenje u sebe. Skloni su da budu preterano osetljivi i veoma lako postaju utučeni i melanholični ako nisu u srećnom okruženju.

‘Srećne’ boje, koje bi trebalo da nose su sve nijanse zelenog, od najtamnije do najsvetlije, kao i krem i belo a da izbegavaju što više mogu sve tamne boje naročito crnu, purpurnu i tamno crvenu.

‘Srećno’ drago kamenje i nakit su biseri, mesečev kamen, bledo zeleno kamenje i trebalo bi da sobom uvek nose komad žada, a ako je moguće da ga nose na goloj koži.
 
pa ne znam za tebe, ali evo skuvao sam kafitzu
46.gif
 
To je broj zenstvenosti koji neretko poseduju i muskarci: ljubaznost,takt, dobrocudnost, blagost temperamenta, zaljubljivost, sklonost harmonicnom porodicnom zivotu, itd. Muskarci Dvoje ipak nisu ni slabici, ni mekusci, niti prekomerno raznezene osobe,zbog toga su dvojke cesto profesionalni vojnici, policajci, piloti,...Takvi muskarci, medjutim, obicno teze podredjenim ali vaznim - polozajima.Povucena priroda licnosti Dvojke utice na to da on ili ona bude bolji kao sledbenik nego kao vodja.To,naravno,nikako ne znaci da dvojke nisu sposobne da budu dobre vodje,ali da bi to bile,moraju prevazici prirodu bojazljivosti i izboriti se za taj polozaj.Slabosti Dvojke mogu se izraziti u njihovoj sklonosti da uvek "sviraju drugu violinu" nikako "prvu".Dvojke cesto i bezrazlozno zele da ostave utisak kako nisu egoisti i s toga se cesto povlace u pozadinu,mada zasluzuju da budu u prvim redovima.Bojazljivost Dvojki se moze razviti do neslucenih granica.TAKVE OSOBE POPRIMAJU LAZNU REPUTACIJU DA SU SKLONE LAZIMA I PREVARAMA.

Koji ste numeroloski broj to moze da se izracuna tako sto saberete sve cifre vaseg rodjenja i svedete na jednocifren broj.Na primer 15.06.1979.=1+5+6+1+9+7+9=38 3+8=11 1+1=2
 
Fixa:
i pazi sad, ti si dva i blizanac si; a dva sam i ja, a bik sam. i kako sad verujes u to da je nama zajednicko to sto predstavlja neki broj 2. el moze neko da me ubedi, pojasni ili sta god?

Zavisi,ako su neke od ovih osobina numeroloskog broja dva potvrdjene odnosno pojavljuju se i u tvojoj natalnoj karti onda su te osobine naglasene kod tebe.Ono sto ti se vise puta ponavlja u svim horoskopima i slicno jos,u numerologiji,i sto god :-D jos,to je tacno.To si ti.Meni se poklapaju neke stvari u svim horoskopima,to sam ja,a tebi se poklapaju neke druge stvari u svim tvojim racunanjima i horoskopima.Svi su razliciti,ovo je samo jedan mali delic svih horoskopa i numeroloskih prognoza koje bi trebalo da procitas pa tek onda da sklopis svoju sliku,ne mozes sa nekim da se uporedjujes samo na osnovu ovoga,tu se mozda moze naci nesto malo po cemu smo slicne.Razumes li?
 
2 – DVA

Prava ste umetnička duša. Stvoreni za ljubav, za davanje i deljenje. Uvek više težite unutrasnjem nego spoljasnjem. Ako nemate ljubavi osećate da nemate ništa. Ali retke su osobe rođene u ovom znaku koje nemaju ljubavi. Vaša unutrašnjost je toliko privlačna da će retko ko ostati hladan. Možete osvojiti koga god poželite.
 

Back
Top