Novi virus H1N1

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle, sami ako vas interesuje guglajte koje su kompanije "u zelenom" danas na pocrvenelim berzama. Jeste, farmaceutske.

Evo sva ova priča me je zainteresovala pa sam nešto pretražila i sad moram da kažem da moj savet za cveklu i šargarepu ne stoji možda uvek, jer u pandemiji 1917/18 su stradali upravo oni sa najjačim imunitetom, jer je "neobično agresivan" virus okretao imuni sistem žrtve protiv sopstvenog tela, (fenomen se na engleskom zove cytokine storms, možda neko sa medicinskim obrazovanjem ovde zna srpski ekvivalent). Tako su najviše stradali mlađi, zdravi muškarci. S obzirom da je priroda virusa bila tako agresivna a ovo se događalo u vreme rata, javile su se teorije zavere o tome da je proizveden veštački, jel, da pogodi baš tu populaciju.

Ovaj sadašnji virus ima kombinovane gene "severnoameričkih svinja, evroazijskih svinja, ptica i ljudi", pa se nekima čini da je malo mnogo da bude slučajno. A protein koji štiti te gene je takav da na njega ljudi praktično nemaju imunitet jer se nikad pre nije pojavio, to je vele suština pandemije.

Evo ovaj tekst je ako ništa drugo interesantan, štivo koje drži pažnju :D, nemam pojma iskreno ko je lik i da li je običan slučaj :D

http://alternative-doctor.com/blog/swine-flu-outbreak-the-truth-is-ugly

Onda, u vezi sa onim incidentom kad eksplodiraju uzorci jutros :) i u vezi sa slučajem Baxter sa kraja prošle godine koji se pominje ovde (kad je navodno ta kompanija pokušala da izazove pandemiju ptičjeg gripa šaljući vakcine koje su ustvari bile doze aktivnog virusa u 18 zemalja, u Češkoj testirali i otkrili, Baxter rekao da je pogrešio).

Ja čvrsto verujem da mediji i farmaceutske kompanije, svako iz svog razloga, a na kraju je profit, ovakve priče prihvate oberučke i fosiraju strah da bi uzeli pare, svako na svoj način.

E sad, ova druga teorija da se hoće uništiti 50% svetske populacije u neviđenom genocidu... ima li neko dokaz bilo koje vrste ili naznaku za to?

Na kraju krajeva, kao veliki fan RE, sve je ovo veoma izbudljivo :D ali čak i da je svaka sumanuta teorija istinita, i ovaj soj virusa neviđeno agresivan, i hara Srbijom, ja bih opet savetovala da budemo racionalni i živimo bez panike i straha, pošto, prosto, ni jedno ni drugo NE POMAŽU :)

Samo ne znam zašto je nekima prihvatljivo da postoji svetska zavera da se istrebi 3 milijarde ljudi, a kažu da je ludilo da je nama postavljen marionetski režim ne bi li zapad sproveo svoje geostrateške interese na Balkanu? :D

E to da mi je znati.
 
Medom protiv svinjske gripe

Prim.dr Josip Lončar, dugogodišnji liječnik obiteljske medicine iz Bjelovara, i Damir Rogulja, predsjednik UP „Pčelinjak“, povodom pojave svinjske gripe, upozoravaju na posebne vrijednosti meda. Svinjska gripa novi je oblik gripe protiv koje nije još proizvedeno cjepivo. Postojeći antivirusni lijekovi Tamilflu (oseltamivir) i Relenza (zanamivir) koje se daje u slučaju oboljenja mogu pomoći u ozdravljenju i smanjivanju simptoma gripe.

Među brojnim svojstvima meda je i antivirusno djelovanje, te se iz tog razloga preporuča kao preventivna mjera i za svinjsku gripu. Kod pravilnog i dostatnog uzimanja kondicionira se organiziram i drastično smanjuje rizik obolijevanja. No, ako čovjek i oboli od svinjske gripe daleko će ju lakše prebroditi i s mnogo manjim posljedicama ako je prethodno redovito i dostatno konzumirao med.

Dnevna količina unesenog meda u organizam trebala bi biti 1g na svaki kg tjelesne težine. Ako jedna velika jušna žlica zahvaća 20 g meda znači da bi čovjek težine od oko 80 kg trebao dnevno uzimati 4 žlice meda. Najbolje ga je uzimati direktno u usta i u ustima držati 5-10 minuta uz stalno mućkanje, te nakon toga ga u malim gutljajima polako progutati. Na ovaj način najvrednije sastavnice meda ulaze ispod jezika direktno u organizam.

Popratna izuzetna pojava takve redovite konzumacije meda je to što plak na zubima nestaje, a eventualni simptomi paradentoze se ublažuju, a ponekad i u cijelosti nestaju. Ukoliko osoba ipak oboli od gripe tada je potrebno uzimati prokuhani med na način da se u 1 litru hladne vode stavi 3-4 jušne žlice meda i kada otopina zakipi još se kuha oko 3 minute. U još vruću otopinu može se staviti i vrećica dvije zelenog čaja za poboljšanje ukusa, a ta kombinacija sinergijski još uspješnije djeluje.

Savjetuje se da treba uzimati med kojeg su proizvele pčele u košnici, a da bi bili sigurni da uzimate upravo takav med najbolje je potražiti svog pčelara i med uzimati od njega. Posebnu vrijednost imaju lokalni medovi stoga što sadrže pelud lokalnog bilja. Pelud u medu je umrtvljena te se redovitom konzumacijom razvija i antialergijska sposobnost t organizma upravo na biljke koje nas okružuju.
(Barkun)
 
Samo ne znam zašto je nekima prihvatljivo da postoji svetska zavera da se istrebi 3 milijarde ljudi, a kažu da je ludilo da je nama postavljen marionetski režim ne bi li zapad sproveo svoje geostrateške interese na Balkanu? :D

E to da mi je znati.


...ono sto su nacisti radili u ww2 sa jevrejima uklonilo je sve granice u pogledu zla koje su ljudska bica spremna da nanesu jedna drugima.... mi ni danas nismo u stanju da takve stvari shvatimo ili da se sa tim pomirimo... to je izvan konteksta ljudskog poimanja...sve sto mozemo je da osecamo uzas ....vecina sa tim ne moze da izadje na kraj i najcesce pred takvim cinjenicama zatvara oci.... poverovace u bilo sta pre nego u tako nesto.... koliko jevreja je odlazilo u gasne komore verujuci nacistima da ih vode na tusiranje, odbijajuci da poveruje da su to zaista gasne komore.... a bilo je toliko dokaza koji su ih na to upucivali... mozda su nesto i mogli uciniti
... a zasto danas ... treba im teritorija i resursi a ne ljudi.... kao mnogo nas je i za 20 godina nece biti ni vode za pice za sve... na svetskom ekonomskom forumu otvoreno govore da stanovnistvo planete mora biti smanjeno za 3/4, na zadnjem zasedanju cak 90%.... ali nista o tome kako to misle postici.... zato ljudi na zapadu demonstriraju i postaju paranoicni a do nas valjda to jos nije doprlo.... ako je njima frka sta mi da radimo
 
Pre godinu dana sam postavio temu o vesti o navodnom virusu tzv. ,,rezistentne tuberkuloze", koja je objavljena, ako se ne varam dan-dva pred protestni miting zbog hapsenja Karadzica.
Vest je, naravno, kroz par dana demantovana i pojeo vuk magarca.

http://forum.krstarica.com/threads/227310

Poenta, kako se npr. savetuje u slucaju epidemije virusa svinjskog gripa jedna od vaznih stavki je izbegavanje javnih skupova i guzve.

Videcemo da li sam u pravu ili ne, ali ja bih rekao da je ovo ista prica samo u visokoj produkciji.

Juce su na B92 telefonski ukljucili nasu turistkinju iz Meksika, koja tvrdi da je za virus cula tek iz telefonskih razgovora sa nasim ljudima.

Pored tolike halabuke oko virusa, ne savetuje se nikakva blokada granica ili ometanje saobracaja, posto se je virus vec ionako brzo prosirio... A?! :-O

Pa kakve su to gluposti?! Kakva je to logika?

O tome sto se sve vrti oko Meksika i vec odavno zategnutom situacijom sa americkim latinosima nema potrebe ni da se prica.

Ali to sto se virus pojavio bas usred globalne ekonomske krize i sto sirom sveta raste nezadovoljstvo zbog sve vece nezaposlenosti i nemastine skoro da sigurno ima veze sa plasenjem ljudi i odvracanjem od javnih protesta.
 
moguć prvi slučaj svinjskog gripa u austriji
Politika - Pre 53 minuta

BEČ - Austrijske zdravstvene vlasti saopštile su da je jedna 28-godišnja Austrijanka koja se vratila iz Meksika "vrlo verovatno" zaražena virusom svinjskog gripa H1N1, dok su prve analize sprovedene na još četiri "sumnjive" osobe pokazale da one nisu zaražene opasnim virusom.

Direktor Univerzitetskog instituta za virusologiju doktor Franc Hajnc izjavio je večeras televizijskoj stanici ORF da su prve analize pokazale da je 28-godišnja žena obolela od svinjskog gripa, ali je dodao da će se to tek nakon dodatnih analiza sa sigurnošću znati.

Ministar zdravlja Alojz Štajger izjavio je ranije da je u Austriji zabeleženo pet slučajeva bolesnika za koje postoji sumnja da su oboleli od svinjskog gripa.

On je dodao da je svih pet bolesnika doputovalo iz Meksika, ali da su tamo "bili zaraženi" u kontaktu sa drugim zaraženim ljudima, a ne u kontaktu sa životinjama.

Dodao je da je svih petoro bolesnika smešteno u karantin.

U međuvremenu je utvrđeno da samo kod jedne osobe postoji opasnost da je zaražena virusom svinjskog gripa.
 
Novi soj virusa tzv. "svinjskog gripa", koji je proteklih dana prouzrokovao veliki broj smrtnih slučajeva u Meksiku i izazvao zabrinutost u celom svetu, predstavlja rezultat veštački proizvedenog patogena koji može dovesti do pandemije - navodi američki "Onlajn džornal" ("Online journal"), koji se poziva na neimenovane eksperte visokog ranga pri UN i Svetskoj zdravstvenoj organizaciji. Ti visoki zvaničnici navode da novi smrtonosni virus A-H1N1, kojeg naučnici do sada nikada nisu videli, ima određene transmisione vektore koji upućuju na zaključak da je virus genetski modifikovan kao biološko ratno oružje, poput uzročnika ebole ili HIV-a. Kao dokaz za tu tvrdnju, neimenovani ekspert UN navodi da među svinjama nema registrovanih slučajeva infekcije virusom A-H1N1, iako je on sa tih životinja prešao na čoveka i nastavio da se širi među ljudima. U tom kontekstu, "Onlajn Džornal" ukazuje da su zapadni Centri za kontrolu i prevenciju bolesti utvrdili da se virus A-H1N1 sastoji od segmenata gena severnoameričkih svinja, virusa ljudskog i ptičijeg gripa, kao i evroazijskog svinjskog gripa. Kako se navodi, zvaničnici SZO su posebno zabrinuti prisustvom dela genetskog materijala virusa ptičijeg gripa H5N1 u virusu A-H1N1, jer bi to moglo značiti da je novi soj veštački generisan kako bi prelazio sa jedne vrste na drugu.
 
БРОЈ ЖРТАВА СВИЊСКОГ ГРИПА У МЕКСИКУ ПОРАСТАО НА 159

СЈУДАД МЕКСИКО – Мексико је саопштио да је од свињског грипа до сада у тој земљи умрло 159 особа, од укупно 2.500 сумњивих случајева обољевања.

Мексички министар здравља Хосе Анхел Кордова изјавио је новинарима да је у овом тренутку 1.300 људи хоспитализовано са симптомима нове врсте грипа, да су неки од њих „озбиљно болесни”, али да је присуство смртоносног вируса Х1Н1 засад потврђено код само 65 особа, пренела је агенција Ројтерс.

Према његовим речима, многе смрти не могу да буду сигурно приписане том вирусу, јер су неке жртве сахрањене или кремиране пре него што је његово присуство могло да буде позитивно утврђено.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v84949
 
10:40
ПРВИ ПОТРВРЂЕН СЛУЧАЈ СВИЊСКОГ ГРИПА У НЕМАЧКОЈ

БЕРЛИН – У Немачкој је забележен први случај свињског грипа. Министарство здравља савезне покрајине Баварска потврдило је да је пацијент који живи у близини Регенсбурга заиста заражен вирусом свињског грипа.

Савезни институт за инфективне болести Роберт Кох установило је појаву свињског грипа а министарство здравља у Минхену најавило је да ће детаље саопштити на конференцији за штампу.

У Баварској се у још два случаја сумња на свињски грип, а претраге су у току и код три пацијента у савезној покрајини Северна Рајна-Вестфалија.

Медији извештавају да је једна млада жена у Хамбургу, која се вратила са пута по Мексику, смештена у болницу и да је већ утврђено да је заражена вирусом типа Х1Н1. Чека се само да данас у подне буду саопштени резултати прецизнијих анализа.

Аеродром у Минхену се, како је саопштено, спрема за слетање првог овонедељног авиона из Мексика.

Летелица која долази из Канкуна са 275 путника биће одвојена на посебан део писте ако се утврди да су у њој путници са симптомима грипа, а они ће бити пребачени у карантинско одељење неке од минхенских болница.

У међувремену је објављено да случајева у којима се сумња на свињски грип има и у Француској, Аустрији, Белгији, Швајцарској и Чилеу. Потврђена су по два случаја у Великој Британији и Шпанији, а пацијенти су изван животне опасности.
 
i naravno, ekskluzivitet na proizvodnju vakcine protiv praseceg gripa ima svajcarska firma sa jevrejskim kapitalom u bekgraundu, NOVARTIS, kazu dobili su genetski kod i trebace im par meseci. inace to isto moze da uradi i institut na Torlaku.
 
i naravno, ekskluzivitet na proizvodnju vakcine protiv praseceg gripa ima svajcarska firma sa jevrejskim kapitalom u bekgraundu, NOVARTIS, kazu dobili su genetski kod i trebace im par meseci. inace to isto moze da uradi i institut na Torlaku.

Kako moze kad sam gledao juce na TV-u da su Torlak unistili i da nisu sposobni za takve stvari...nadaju se samo da ce moci da cuvaju vakcine ako im dozvole :D
 
Zelim da iznesem ostru drugarsku kritiku na racun Trilaterale i Templara koji su ovaj svoj virus pustili s lanca samo u Meksiku umesto da su sproveli inkubacije u svim metropolama na svim kontinentima istovremeno.

Ovakve subjektivne slabosti i propusti u planiranju blate ugled svih tajnih organizacija i hegemonistickih bratstava na svetu.


Oh, kako ti imas prefinjeni smisao za humor...:roll: Svaki put me iznova iznenadis britkoscu svoga uma i smislom za povezivanje stvari i analizu...:roll: Samo, ne bi bilo zgoreg da procitas ponesto usput, sem sto svojim kvazicinicnim komentarima opstruiras teme... http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9590215&postcount=77
Naravno, zavere nema, ni manje ni vise nego 40 vrhunskih mikrobiologa umire pod cudnim okolnostima za manje od 4 godine, sve je to proizvod slucaja, je l' tako? Ili ovo... http://www.rense.com/general66/deadmicro.htm Svi ti naucnici su umrli prirodnom smrcu, zar ne?
 
Pre godinu dana sam postavio temu o vesti o navodnom virusu tzv. ,,rezistentne tuberkuloze", koja je objavljena, ako se ne varam dan-dva pred protestni miting zbog hapsenja Karadzica.
Vest je, naravno, kroz par dana demantovana i pojeo vuk magarca.

http://forum.krstarica.com/threads/227310

Poenta, kako se npr. savetuje u slucaju epidemije virusa svinjskog gripa jedna od vaznih stavki je izbegavanje javnih skupova i guzve.

Videcemo da li sam u pravu ili ne, ali ja bih rekao da je ovo ista prica samo u visokoj produkciji.

Juce su na B92 telefonski ukljucili nasu turistkinju iz Meksika, koja tvrdi da je za virus cula tek iz telefonskih razgovora sa nasim ljudima.

Pored tolike halabuke oko virusa, ne savetuje se nikakva blokada granica ili ometanje saobracaja, posto se je virus vec ionako brzo prosirio... A?! :-O

Pa kakve su to gluposti?! Kakva je to logika?

O tome sto se sve vrti oko Meksika i vec odavno zategnutom situacijom sa americkim latinosima nema potrebe ni da se prica.

Ali to sto se virus pojavio bas usred globalne ekonomske krize i sto sirom sveta raste nezadovoljstvo zbog sve vece nezaposlenosti i nemastine skoro da sigurno ima veze sa plasenjem ljudi i odvracanjem od javnih protesta.

A imamo vec i prve slucajeve prisilnog zatvaranja u "karantin" potencijalnog zarazenog u Americi... http://www.prisonplanet.com/north-carolina-involuntarily-isolating-suspected-swine-flu-patients.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top