Nova Владa Србије

Шта мислите какав ће бити нови састав Владе?

  • ДС - СПС - ЛДП

    glasova: 21 14,0%
  • ДС - СПС - ЛДП - УРС

    glasova: 35 23,3%
  • ДС - СНС

    glasova: 31 20,7%
  • СНС - СПС - ДСС

    glasova: 44 29,3%
  • Неће се формирати Влада, иде се на нове изборе

    glasova: 19 12,7%

  • Ukupno glasova
    150
  • Anketa je zatvorena .
Još uvijek je rano i trebalo bi sačekati inauguraciju Nikolića - vjerujem da će sve biti vrlo izvjesnije poslije - ali šta mislite o koaliciji SNS i SPS-PUPS-JS uz podršku URS-a?

Sagledajmo izjave - SPS i JS odaju signale kao da polako odustaju od pregovora sa DS-om. Ja lično vjerujem da su socijalisti željeli jaku vladu u kojoj bi bili i Preokret i Regioni, ali da su bili šokirani DS-ovom ponudom skockavanja vlade sa tik 126 poslanika, u kojoj bi bukvalno svaki od tih poslanika imao jaki ucjenjivački kapacitet i mogao je preko noći oboriti. Užasno je ako se realizuje nešto sasvim suprotno originalne namjere.
Mada opet, ovo može biti i SPS-ov šamar DS-u da odustane od takve nategnute parlamentarne većine.

S druge strane, G17+ je nedavno opleo po Tadiću i njegovim demokratama tako da možemo biti gotovo sigurni da oni otpadaju iz kalkulacije. A u isto vrijeme pak, Dinkić upućuje hvalospjeve Dačiću. Mudar je Dinkić, svi znamo da ostaje u vlasti vječito i da se uvijek izvlači - šta ako se on sprema da brže bolje pritrči socijalistima, te da tako oni sklope dogovor prije pregovora sa naprednjacima?
Što se tiče LDP-a, svojim izjavama da je nezavisnost Kosova završena stvar i da tu neće praviti izmjene - sve više navodi na zaključak da se u pregovorima došlo do crvene linije LDP-a i da možda ni tu neće biti koalicije.

Takođe, imajmo na umu da je Nikolić najavio kao iznenađenje trećeg partnera. Da li su to Ujedinjeni regioni Srbije? :think:

Svi znamo koliko naprednjaci mrze Dinkića (kao i mnogi zapravo...), zato mi je vrlo teško da povjerujem da je ovako nešto uopšte moguće...
Šta mislim? Koliko se plaća anketa?
Mislim da su činovnici navikli na sistem u kom su odrasli a to jednopartijski sistem
Što se izjava LDP-a tiče prijale one tebi ili ne budi realan pa kaži šta ti prija u izjavama drugih stranaka?
Pas laje vetar nosi... Samo da te podsetim, a možeš naći na forumu u starim temama, kako su pojedini
bilo kakvu podelu Kosova smatrai izdajom a sada se zalažu za najbolje rešenje makar to bila i podela.
A LDP uvek istu ploču a ako ti se ne svidja muzika promeni ploču pa slušaj koja ti se svidja
Refren je isti...
 
"......

Како демократе и ЛДП ћуте, медији спекулишу да ће ДС покушати да са социјалистима обезбеди већину и без ЛДП-а и без УРС-а? То је изводљиво - јасна је скупштинска математика. Сто једанаест посланика демократа и социјалиста плус седам посланика мањина, два СДА, четири СПО и два посланика Маје Гојковић дају већину. У СПО не одбацују такву могућност.Александар Југовић из СПО-а каже да из ДС-а на адресу СПО-а није стигла таква понуда, а када би којим случајем и стигла о томе би одлучивало Председништво СПО-а.

Међутим, како је рекао, одговорност налаже свим проевропским странкама да се влада што пре формира како би се зауставили негативни токови у економији и како би Србија наставила да се креће путем ЕУ.

Према његовим речима, СПО је због тога спреман да подржи ставове принципе и програм које јавности представи Борис Тадић......."


Znaci u opticaju je vecinska skupstinska MATEMATIKA?

Ne program kako da nas izvuku iz krize, ne kako da ne potonemo na samo dno, nego prostom raucnicom, malo (od) ovih, malo onih, pa da (se)saberemo, imamo li 126. poslanika?

Neverovatno sta se radi, nadam se da bar imaju "digitron" da ne broje na prste nogu i ruku:(
 
Radikale niko nije po dogovoru izbacio iz Skupstine nego nisu presli cenzus na izborima. Moglo bi se reci i kradjom glasova -mozda,ali oni tvrde da kradje nije bilo.

Maja Gojkovic je (valjda dosad promenial 4.partije) tako da je sad u URS-u.

Predavanje ko u školi?

Pa to znamo svi.

Ipak, sve to ne menja činjenicu, da ovi mali .... koje niko nije obavestio o detaljima,

sad mogu malo i da mrse račune ..., a na njih se kanda zaboravilo?
 
Radikale niko nije po dogovoru izbacio iz Skupstine nego nisu presli cenzus na izborima. Moglo bi se reci i kradjom glasova -mozda,ali oni tvrde da kradje nije bilo.

Maja Gojkovic je (valjda dosad promenial 4.partije) tako da je sad u URS-u.

A u vezi teze da nije bilo dogovora...., u kojima nije isključeno da su čak i radikali učestvovali,

dovoljno govori činjenica, kralo se pa se nije kralo.

Mi znamo kako živimo, danas 5. juna 2012. godine,

a mnogi znaju šta su očekivali.
 
Zasto je Ivek poslao Palmu u Bec (po ovakvoj vrucini)?
Da ispita tj. proveri navode iza ustrijskih novina, posto Ivek zeli u vladi Dinkica?

P.S. Zli jezici tvrde da je Palma u Bec (po ovoj vrucini) otperjao vazdusnom linojom da bi uzeo recept od MOcarta za one "njegove" cuvene kuglice sto one koje ih reklamiraju "na televizoru" kad nekako uspeju da ih donesu do usta, onesvecuju se kad ih konacno probaju. Prethodno zazmure, zabace glavu, onda gledaju u nebo pa opet zazmure- hoce dumru:mrgreen:
 
Zasto je Ivek poslao Palmu u Bec (po ovakvoj vrucini)?
Da ispita tj. proveri navode iza ustrijskih novina, posto Ivek zeli u vladi Dinkica?

P.S. Zli jezici tvrde da je Palma u Bec (po ovoj vrucini) otperjao vazdusnom linojom da bi uzeo recept od MOcarta za one "njegove" cuvene kuglice sto one koje ih reklamiraju "na televizoru" kad nekako uspeju da ih donesu do usta, onesvecuju se kad ih konacno probaju. Prethodno zazmure, zabace glavu, onda gledaju u nebo pa opet zazmure- hoce dumru:mrgreen:

 
Palma kad je bio mali nije poznavao Betovena inace bi ga angazovao u nekom kafancetu u JagodinU, voli MOCARTVOE kugle (sto se vidi po njemu) ali ne mogu da pronadjem vezu izmedju Strausa i njgovog populranog MARSHA, osim ako Palma i njega ne poznaje a sam hoce da postane feldmrsal, sto uopste nije nemoguce.

Ko ce da lupa nogama u pod kad muzka ponese, MI?

Leleeeeeeeeeeeeee:dash:

:mrgreen:
 

Back
Top