Nova mucka rezima - nema dinara u bankama?

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.419
Danas ja u menjacnici bio da menjam neke devize i daje mi lik sve po 500 dinara ja mu kazem sto mi dajes ovako daj mi normalno po 1000 i 5000 din a on kaze nemamo brate samo ovako imamo a druge menjacnice ni to jer nijedna banka nema dinare danas

ja dodjoh kuci kasnije i pogledam stanje na medubankarskom trzistu akd ono jutros dinar bio 104 a popodne otiso ovom merom na 102.5 znaci vestackim merama povlacenja dinara se vrsi malverzacija i obaranje dinara


verovatno planiraju uskoro da raspisu izbore ili vrse neku slicnu pljacku naroda.

ne znam kako je stanje u drugim gradovima ali verovatno isto kada je dinar ovako naglo ojacao prema ostalim valutama.
 
znaci ili je NBS povukla skoro sve dinare iz opticaja ili banke imaju insajdersku informaciju da ce rezim da pokusa svim sto moze da spusti kurs na ispod 100 din za 1 evro , pa nece da pustaju dinare u opticaj i da nakon toga verovatno raspise izbore

evo grafikona za danas

chartNG.gfn
 
a da ne pricam kako je rezim pricao bajku da ce ako dinar ojaca prema evru sve da pojeftini

evo bio kurs 107 din sad je novi 102 a ja se ne secam da je bilo sta pojeftinilo

a poskupeo je hleb sa 35 din na 60 din

poskupeo secer sa 60 din na 120 din

poskupelo brasno sa 25 din na 60 din

poskupljuje struja za 15%

drugar mi isto prica bila mu majka kod sestre u nemackoj koja tamo zivi i krstila se zena nije mogla da veruje kada je videla da je u supermarketima u nemackoj sva hrana jeftinija nego kod nas u srbiji

i sve ce gore i gore da bude :)
 

Pa dinar jača zato što se naša ekonomija popravlja. Ovo znači da će plate porasti u eurima. Jer sad već deliš dinarska primanja sa 102 umesto 105.

Ja uvek nosim 150 eura u novčaniku, u dinarskoj protivvrednosti. To znači da ovih dana nosim 15750, ali sad moram samo 15300 zbog ojačavanja RSD.
 

Pa dinar jača zato što se naša ekonomija popravlja. Ovo znači da će plate porasti u eurima. Jer sad već deliš dinarska primanja sa 102 umesto 105.

Ja uvek nosim 150 eura u novčaniku, u dinarskoj protivvrednosti. To znači da ovih dana nosim 15750, ali sad moram samo 15300 zbog ojačavanja RSD.

a zasto nema dinara u bankama to je bilo pitanje

i zasto nisu cene nize sobzirom da dinar jaca :)
 
Danas ja u menjacnici bio da menjam neke devize i daje mi lik sve po 500 dinara ja mu kazem sto mi dajes ovako daj mi normalno po 1000 i 5000 din a on kaze nemamo brate samo ovako imamo a druge menjacnice ni to jer nijedna banka nema dinare danas

ja dodjoh kuci kasnije i pogledam stanje na medubankarskom trzistu akd ono jutros dinar bio 104 a popodne otiso ovom merom na 102.5 znaci vestackim merama povlacenja dinara se vrsi malverzacija i obaranje dinara


verovatno planiraju uskoro da raspisu izbore ili vrse neku slicnu pljacku naroda.

ne znam kako je stanje u drugim gradovima ali verovatno isto kada je dinar ovako naglo ojacao prema ostalim valutama.

Теби не ваља кад евро скаче, а не ваља ти ни кад пада!

Па одлучи се већ једном у животу, са гробарима .... :)
 

Back
Top