Nisam za Vučića, ali nisam ni za Đilasa i njegov "NATO Savez za Srbiju"

KPCTAHK

Poznat
Poruka
8.708
Nisam za Vučića, ali nisam ni za Đilasa i njegov »NATO – Savez za Srbiju«
-----------------------------------------------------------
Istina, što se tiče trenutnog političkog dešavanja, bolje reći previranja, pregrupisavanja, prestrojavanja i sl. nema trećega, ali obadva predložena rešenja nisu moja opcija iz razloga: oba pola su zla, banda, mafija, rulja i sl. i za takve samo budala može da glasa. I jedna i druga banda želi dobro, ali samo sebi i svojim najbližim sledbenicima i njima Srbi i Srbija ne znače ništa - nikada i nisu bili u fokusu njihovog interesovanja. Njih, obadva ta mafijaška pola, po svemu potpuno ista - ista retorika, ista "kultura", isto "obrazovanje", isti, naravno, "uglađeni" maniri ponašanja i isti mentori, tuđinski zlotvori koji čine sve da Srbije i Srba zauvek nestane. Nisam lično nikada protiv bilo čega, naročito ne nasilnim sredstvima, ruljom, provokativnošću, cinizmom (sprdnjom, kako neki polupismeni novinari nameću kao izraz i jedinu opciju precepcije »prebogate, predivne srpske«, frazeologije), vređanjem, kukavičkim podmetanjem, lažima i vulgarnošću, uvek sam za, a ako nemam izbora, nemam nameru da podržim bilo koga, onda se apsolutno indiferentan, boli me uvo za sve, i u tim trenucima zaronem duboko u svoje misli, prepustim se starim knjigama, da me spopadnu ne dozvoljavam brigama i činim sve da bih pronašao svetlost na kraju tunela – onu spasonosnu treću opciju.

Dakle, da ne bude nikakve zabune, ne mogu da budem, nikada više, za Aleksandra Vučića, ko me jednom izda za mene zauvek ostane smrdljiva pi-zda, ali ne mogu da budem ni protiv njega iz sledećih razloga:

1. njega je neko na demokratski, legalni i legitimni način izabrao za funkciju predsednika Srbije,
2. njegov mandat i način kako mora da postupa, predstavlja Srbe i Srbiju, utvrđen je Ustavom Srbije, kao što je Ustavom i normirano kako i zbog čega može da se opozove i šta biva posle opoziva,
3. ne može, naročito ne u demokratski uređenim i pravno određenim društvenim zajednicama (čitaj: država, u konkretnom slučaju) da, suprotno Ustavu Republike Srbije, to zlo nas je već zadesilo 5-tog oktobra, potonuli smo kao bušna lađa zbog toga i nešto slično nam se, nikada više ne sme dogoditi, bolčje da nas umesto toga grom pogodi, ako smo pametni, rulja, mafija, narkomanski klanovi, razularena masa bezumnika i nečija, tuđinska i prema Srbima i Srbiji neprijateljska, »peta kolona«, makar se ona nazivala i »Savez za Srbiju«, da smenjuje i nameće predsednika Srbije na način rulje, razularene mase, mafije, naročito ne na nasilni način kako takvi jedino i funkcionišu …

Nisam ni zaiv »NATO – Saveza za Srbiju« iz razloga što:

1. tu i takvu demokratiju smo već imali i jedva preživeli,
2. ti su vladali od 5-tog oktobra 2000 – do 2012. godine i Srbima i Srbiji, svako je to osetio na sopstvenoj grbači, bilo najgore, jedva smo te štetočine preživeli,
3. rekoh da nisam ni protiv takvih, naročito ne želim da se sa njima obračunavamo njihovim »demokratskim, kulturnim i finim« sredstvima, ali da takve podržim to nikada neće da se desi,
4. istina, da opet ne bude zabune, ako govorimo konkretno o čoveku koji će na najbolji način predstavlja Srbe i Srbiju, predsednik Srbije, veoma rado bih podržao, to bi bio moj izbor i moje ZA, dozorele vrhunske intelektualce, ljudine enciklopedije, moralne vertikale, vrhunski obrazovane, iskustvom i činjenjem potvrđene, ostvarene i dokazane, uvek dobronamerne i uvek kulturne ljudske gromade, ne gledajući na to kojoj političkoj opciji pripadaju a la: prof. dr Nikola Selaković. Milorad Vučelić, Milomir Marić …, a naročito one koji su uvek bili iznad politike, ljudine koje u dušu poznajem i za koje bih dao ruku u vatru, moje bogoslovske drugare : prof. dr Mitar Krejić, dugogodišnji dekan i osnivač Univerziteta u Novom sadu, naravno,moralnijeg čoveka do sada nisam susreo, Jovana Petkovića, dugogodišnji rektor bogoslovije »Sveti Arsenije Sremac u Sremskim Karlovcima i, naravno, moja malenkost, od mene, bež lažne skromnosti, boljega nema i niko kao moja malenksot ne bi tako dosledno predstavljao, uvek i na Svakom mestu, Srbe i Srbiju,
5. dakle, to je naša tužna i ružna istina, trenutno, to ni »NATO – Savez za Srbiju« ne krije, ne sme, nigde i nikada, da bude jedina opcija da smo PROTIV nekoga, već uvek mora da postoji zdravorazumana alternativa i opcija za koju se glasa,
6. ko-god za mesto predsednika Srbije predloži nekoga koje sam sam predložio istog trena može da računa na moju podršku, ali niko od mene, nisam od onih za čiju se podršku licitira na način:

»Prvi, drugi, treći put - PRODANO!«,

moj obraz nikada neće da bude eksponat licitacije, neće da dobije podršku da se sadašnji predsednik Srbije, za kojeg nisam i nikada neću da budem, iz razloga koje sam naveo, zameni suprotno Ustavu Republike Srbije i »zakonima« i na način mafije, razularene rulje, naročito ne na nasilni način, kako takvi jedino i funkcionišu i, naravno,
7. normalni, naročito ne lepo vaspitani, vrhunski obrazovani, kulturni i dobronamerni, nikada neće da stanu izza opcije PROTIV, uvek će da budu ZA, a ako te opcije nema »na meniju« oni je izmisle, stvore i oblikuju u skladu sa svojim znanjem, iskustvomi i dobrim, opšte korisim, namerama …
Što se tiče jedine primedbe »NATO – Savez za Srbiju«, time dokazuju moji veličinu, nekompromitovanost i doslednost i njihove laži, mojoj malenkosti na način a la:
-------------------------------------------------------
Nažalost, time si se eksponirao kao Sendvičarem.
-----------------------------------------------------------
Želim, pošto sam filolog i filozof po obrazovanju, zvanju, znanju, srcu i duši, želim najpre, kako mi i dolikuje da »posrbim« taj latinski izraz kako bi ga svi lakše razumeli i shvatili koliko lažu oni koji mi nešto tako kukavički podmeću…

Dakle sam izraz » eksponirati – je glagol: ima jedno od sledećih značenja: izložiti, izlagati, prikazati, objasniti; sam izraz je nastao od: (eksponát), lat. expōnatus ("(nešto) izloženo, prikazano, pokazano i sl.)

Neka mi neko navede, jedan jedini slučaj gde me je neko video kako se to »eksponiram sa Sendvičarem« ? U Srbiju nisam nogom kročio već dve decenije i suludo je meni kukavički to podmetati…To bi bilo u suprotnosti sa mojim samopoštovanje, samodokazivanje i načinom života, jer sve suprotno tome bi me lično dovelo i nedođiju krivog usmerenja, lutanje i gubljenja samoga sebe… Istina danas je sve javno, što javnije to bolje, ali nikada od mene nećete dočekati da me vidite onakav kakav nisam i da istinu zamenim lažima, moral nemoralom, obrazovanje bezumljem, poštovanje sa provokativnošću i kulturni vokabular sa vulgarnošću …

Krstan Đ. Kovjenić

PLATON - ČUDNA VREMENA.jpg
 
2. njegov mandat i način kako mora da postupa, predstavlja Srbe i Srbiju, utvrđen je Ustavom Srbije, kao što je Ustavom i normirano kako i zbog čega može da se opozove i šta biva posle opoziva,
Pod 2 on je sam prekrsio i krsi taj Ustav i dan danas, sto znaci da sebe stavlja iznad svih zakona ove zemlje a samim tim najveceg pravnog akta Ustava.
 
Чиме и кад? Конкретно.
Ako hoces kao prvo nije podneo ostavku na mesto predsednika stranke kada je postao predsednik Srbije.
Kao drugo jos vise je kriminalizovao sudstvo i pravosudje a samim tim su legalizovali i korupciju....a da ne govorim o brojnim aferama za to je potrebna posebna tema, takodje i sve vise plagiranja diploma raznih fakulteta jednom recju zaposljavani su nestrucni i nekompetentni ljudi na raznim i odgovrnim funkcijama-paraziti.
 
Могу да се сложим да ниједна од две велике политичке групе не садржи пуно врлина, али зато имају превише мана.
Наше стање у јавној политици је такво да су то два супротстављена једноумља. Што је још горе, стање клизи ка још горем.

Није нама 5. октобар направио ништа посебно (нажалост), мада је највећи допринос у томе да се неко осмелио да нас обавести да је цар го.
Чак и без свих ратова и санкција би наша привреда имала велике проблеме па би исељавање одавде било слично. Партократија нас држи од 1945. и није престала.

Може да се гласа увек, макар неважећим листићем. Неважећи листићи су били "гласачка машинерија" 90тих, па апелујем да се то не омогућава у будућности.

Решење је у смеру мирног вођења политике. Мирно не подразумева само пријатне теме, него подразумева податке и размишљање. Мирна политика значи да председника не видимо на тв или у новинама више од једном месечно. Мене драматика и патетика не занимају, па нека и о ратовању говоре.

По уставу, на који се многи позивају, главно вршење власти у Србији има премијер. Председник јесте командант војске али је важније што нас представља према иностранству. Мени смета када председник Србије разговара са представницима власти у Приштини. То треба да чини премијер - онај ко се бави унутрашњим питањима.

Од ове власти сам једноумње и очекивао - то су исти они из 90тих. Од опозиције баш и нисам, али је свеједно ту. Не знам када ће се дозвати памети, смирити и почети да делују разумно у јавним наступима.

Хоћу да поздравим путеве и осталу инфраструктуру која се сада прави. То је заиста важно.
А хоћу да поздравим и оно што је барем покушано после 2000., да имамо "досадну" власт. И то је заиста важно.
 
Ako hoces kao prvo nije podneo ostavku na mesto predsednika stranke kada je postao predsednik Srbije.
Kao drugo jos vise je kriminalizovao sudstvo i pravosudje a samim tim su legalizovali i korupciju....a da ne govorim o brojnim aferama za to je potrebna posebna tema, takodje i sve vise plagiranja diploma raznih fakulteta jednom recju zaposljavani su nestrucni i nekompetentni ljudi na raznim i odgovrnim funkcijama-paraziti.

То је свака власт радила, нарочито она претходна.
Си и за њу говорио како је прекршила Устав?
 
Svi su krsili Ustav manje vise ali ovaj najvise.
Zato i kazem treba posebna tema i neko ko ima jos vise saznanja da se to sve obradi.

А јеси ли био овако гласан и кад су сви остали кршили Устав 'мање' од овог што га крши највише?
Или је твоја гласност реципрочна количини кршења?
 
Зашшто си поставио сендвич?
Лепо питам, ваљда постоји одговор на то питање?

Постоји одговор.
Поставио сам сендвич јер си СНС бот сендвичара.
 
Ајд онда да те питам нешто лакше: по чему сам ја, то, бот сендвичара?
Браниш Вучића.
Зликовца који 11 година јаше овај јадни народ.

Не рачунајући онај претходни период када је био на власти.

Само овај последњи континуитет.
 
Браниш Вучића.
Зликовца који 11 година јаше овај јадни народ.

Не рачунајући онај претходни период када је био на власти.

Само овај последњи континуитет.

Жао ми је што се моја подршка држави у овом одсудном моменту тако тумачи.
За мене је нормално да подржаваш сопствену државу у моменту када рат виси свима над главом а страни притисак на државу расте. Теби није?
Наравно, та подршка зависи и од понашања државног врха - докле год не призна Косово и не уведе санкције Русији, имаће је. А до сада се ништа од тога није десило.
Са уласком у ЕУ се дефинитивно не слажем, као ни са неким ранијим потезима. Али, то је у овом и оваквом моменту апсолутно небитно.
 
Жао ми је што се моја подршка држави у овом одсудном моменту тако тумачи.
Ето, опет доказујеш да си бот сендвичар.

На сваку критику упућену АВ-у, ви сендвичмари увек скрећете причу како се напада Србија, иако је један човек мета напада због својих недела и непочинстава.
 
Pamtim sve od kada postoji visepartijski sistem. Pamtim depos lopovčiće , Ds i dss privatizacione lopove, ali
muka je svima kada ovi kažu da su ''pošteni'' .Ali svi su nastali a i ovi sada, na istom izvoru, izvoru škole EU , US, mmf , i njihovom finansiranju. E to je poražavajuće.
Svi znaju , gde god sedneš , uvek čuješ od naroda slične priče, kolke su provizije provizije i tenderi.
Po narodu, ovima zasad nema niko ravan. Svi ovi prethodni x 5 = ovi sada.A nije isključeno da sledeći budu gori .
I ne sam o da su maheri , nego su i opasni . E zato narod ćuti , jer su opasni , veoma opasni , veoma..veoma..
E zato hoćemo u EU , da se pravno deinstalira SNS i KOMPLETAN DOS.
.................................................................................................................
Beograd , po rečima stranaca , bogatije žive nego nemci u Nemačkoj , a da se ne vidi realan poslovni razglog tome. A u periferiji , po rečima takodje stranaca vlada kolektivna depresija.

Pamtim i SPS i SRS prikrivene privatizacione lopovčiće (recimo brata Peconija) koji su se uspešno izgubili iza "žute" magle...

Ali se slažem da od ove SNS ekipe nema većih lopova. S jedne strane krenuo ih šut, da su vladali u eri jeftinog novca, a sa druge strane su maksimalno razradili mehanizme svih onih pre njih...a i angažovali mnoge "stručnjake" iz prethodnih ekipa...
 

Back
Top