НИКОЛИЋ: НАДАМ СЕ ДА ЋЕ ВЛАДА СРБИЈЕ ОПСТАТИ

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
17:50
НИКОЛИЋ: НАДАМ СЕ ДА ЋЕ ВЛАДА СРБИЈЕ ОПСТАТИ

БЕОГРАД – Заменик председника Српске радикалне странке Томислав Николић изразио је данас наду да ће Влада Србије опстати у садашњем саставу и да ће наставити да обавља своје обавезе везане за Косово и Метохију.

„Без обзира на то што сам у опозицији, волео бих да се не свађају неколико месеци док се не рашчисти питање Косова и Метохије. Треба нам то јединство Демократске странке, Демократске странке Србије и СРС око Косова и сада вам је, ваљда, јасно због чега сам на томе инсистирао у предизборној кампањи”, рекао је Николић.

Николић је новинарима у парламенту рекао да, у овом тренутку, нема важнијег посла од Косова и Метохије и да ће владајућа коалиција сносити одговорност због тога што су се њени представници посвађали у моменту када се одлучује о судбини покрајине.

http://www.politika.co.yu/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v31914
 
17:36
РИСТИВОЈЕВИЋ :КОШТУНИЦА ОДЛУЧИО ДА У ЧЕТВРТАК НЕЋЕ САЗВАТИ СЕДНИЦУ

БЕОГРАД – Саветник председника Владе Бранислав Ристивојевић рекао је данас да је Војислав Коштуница одлучио да у четвртак неће сазвати седницу Владе, већ ће ту седницу заказати после седнице Скупштине Србије.

„Пошто је председник Скупштине Оливер Дулић донео одлуку да за понедељак закаже консултације о захтеву за ванредну седницу о Косову и Метохији, председник Владе је донео одлуку да у четвртак неће сазвати седницу Владе, већ ће ту седницу заказати после одржане седнице Скупштине Србије”, рекао је Ристивојевић агенцији Бета.

Ристивојевић је казао да би на тој седници Скупштина требало да се изјасни о предложеној одлуци о доласку мисије Европске уније и политичком споразуму који је истовремено ЕУ понудила Србији.

„Као што је искључиво право председника Скупштине да сазива седницу Скупштине, исто искључиво је право председника Владе да сазива седнице Владе”, рекао је Ристивојевић.
 
Ne mislis valjda da je Toma lud da pristane na to?Moze koalicija sa DSS ali tek posle novih parlamentarnih izbora.

To je vec nesto za razmisljanje.
Zasad, ne treba da se mesa u ono sto ga se ne tice.
Ako je Kosovo u pitanju a jeste, neka glasa za dobrobit Kosova u Parlamentu, kao i uvek do sada.
Tu nam treba jedinstvo, i samo tu, ostalo neka rese zavadjene strane medju sobom!
 
To je vec nesto za razmisljanje.
Zasad, ne treba da se mesa u ono sto ga se ne tice.
Ako je Kosovo u pitanju a jeste, neka glasa za dobrobit Kosova u Parlamentu, kao i uvek do sada.
Tu nam treba jedinstvo, i samo tu, ostalo neka rese zavadjene strane medju sobom!

Ништа без нових избора. СРС неће да оствари мањи резултат него сада што има места уз скупштини, док је ДСС на граници испадања.
Лако може да се деси да буде коалиција СРС-СПС без ДСС...
 
Ништа без нових избора. СРС неће да оствари мањи резултат него сада што има места уз скупштини, док је ДСС на граници испадања.
Лако може да се деси да буде коалиција СРС-СПС без ДСС...
nece moci bez DSSa nikako jer ne mogu da namaknu preko 45% da **** oca al ce SPS i DSS imati slican broj glasova pa ce Kostunica morati da se zadovolji sa dva ,tri ministarska mesta .
 
To je vec nesto za razmisljanje.
Zasad, ne treba da se mesa u ono sto ga se ne tice.
Ako je Kosovo u pitanju a jeste, neka glasa za dobrobit Kosova u Parlamentu, kao i uvek do sada.
Tu nam treba jedinstvo, i samo tu, ostalo neka rese zavadjene strane medju sobom!

Ништа без нових избора. СРС неће да оствари мањи резултат него сада што има места уз скупштини, док је ДСС на граници испадања.
Лако може да се деси да буде коалиција СРС-СПС без ДСС...

Vi cak i kad je to vase"omiljeno" Kosovo u pitanju, gledate kako da sto vise dobijete vlast!
Eeeeeeeee, prodane duse!
I vi mi pricate o nekom patriotizmu.
Neka budu novi izbori sto se mene tice,a sta umedjuvremenu?
Nema mnogo vremena za delovanje?!!!:evil:
Vidite da neko potajno zeli da destabilizuje Srbiju sto vise, slepci!:roll:
 
hahahahaha..... pozvo ih neko i rekao im neshto.... i oma mirni ko bubice :lol::lol::lol:



"Nalazimo se u izuzetno ozbiljnoj situaciji, rad Vlade Srbije je praktično paralisan. Nismo bili u mogućnosti da donesemo ne samo odluku vezanu za Politički sporazum sa Evropskom unijom, nego i čitav niz drugih odluka vezanih za spoljnopolitički rad Vlade. Od najvišeg je značaja da se ova situacija razreši da bi Vlada mogla da nastavi da funkcioniše i rešava životne probleme građana", kazao je on.

Kako je naveo, "Srbija se u ovom trenutku nalazi pred velikim izazovima i od kritične je važnosti da se očuva stabilnost demokratskih institucija i državno jedinstvo po najvažnijim pitanjima".

"Ovde pre svega mislim na borbu za očuvanje teritorijalnog integriteta i suvereniteta zemlje i nastavak evropskih integracija. Građani Srbije su se po tom pitanju izjasnili".

"Mi moramo da očuvamo jaku i stabilnu Srbiju koja svim političkim, pravnim i diplomatskim sredstvima brani svoj ustavni poredak, teritorijalnu celovitost i nastavlja, po iskazanoj volji građana, put ka punopravnom članstvu u EU", dodao je Jermić.


..... ybt koji qreteni oce da vode spoljnu politiku ove zemlje to je za neverovati... mislili na brzaka da munu na potpis a ono... qurchina :lol::lol::lol:
 
hahahahaha..... pozvo ih neko i rekao im neshto.... i oma mirni ko bubice :lol::lol::lol:



"Nalazimo se u izuzetno ozbiljnoj situaciji, rad Vlade Srbije je praktično paralisan. Nismo bili u mogućnosti da donesemo ne samo odluku vezanu za Politički sporazum sa Evropskom unijom, nego i čitav niz drugih odluka vezanih za spoljnopolitički rad Vlade. Od najvišeg je značaja da se ova situacija razreši da bi Vlada mogla da nastavi da funkcioniše i rešava životne probleme građana", kazao je on.

Kako je naveo, "Srbija se u ovom trenutku nalazi pred velikim izazovima i od kritične je važnosti da se očuva stabilnost demokratskih institucija i državno jedinstvo po najvažnijim pitanjima".

"Ovde pre svega mislim na borbu za očuvanje teritorijalnog integriteta i suvereniteta zemlje i nastavak evropskih integracija. Građani Srbije su se po tom pitanju izjasnili".

"Mi moramo da očuvamo jaku i stabilnu Srbiju koja svim političkim, pravnim i diplomatskim sredstvima brani svoj ustavni poredak, teritorijalnu celovitost i nastavlja, po iskazanoj volji građana, put ka punopravnom članstvu u EU", dodao je Jermić.


..... ybt koji qreteni oce da vode spoljnu politiku ove zemlje to je za neverovati... mislili na brzaka da munu na potpis a ono... qurchina :lol::lol::lol:
И то "млохава"...:lol:
 
hahahahaha..... pozvo ih neko i rekao im neshto.... i oma mirni ko bubice :lol::lol::lol:



"Nalazimo se u izuzetno ozbiljnoj situaciji, rad Vlade Srbije je praktično paralisan. Nismo bili u mogućnosti da donesemo ne samo odluku vezanu za Politički sporazum sa Evropskom unijom, nego i čitav niz drugih odluka vezanih za spoljnopolitički rad Vlade. Od najvišeg je značaja da se ova situacija razreši da bi Vlada mogla da nastavi da funkcioniše i rešava životne probleme građana", kazao je on.

Kako je naveo, "Srbija se u ovom trenutku nalazi pred velikim izazovima i od kritične je važnosti da se očuva stabilnost demokratskih institucija i državno jedinstvo po najvažnijim pitanjima".

"Ovde pre svega mislim na borbu za očuvanje teritorijalnog integriteta i suvereniteta zemlje i nastavak evropskih integracija. Građani Srbije su se po tom pitanju izjasnili".

"Mi moramo da očuvamo jaku i stabilnu Srbiju koja svim političkim, pravnim i diplomatskim sredstvima brani svoj ustavni poredak, teritorijalnu celovitost i nastavlja, po iskazanoj volji građana, put ka punopravnom članstvu u EU", dodao je Jermić.


..... ybt koji qreteni oce da vode spoljnu politiku ove zemlje to je za neverovati... mislili na brzaka da munu na potpis a ono... qurchina :lol::lol::lol:

ovo je tipicna izjava neznalog coveka...cudi me da nije u istu uvrstio hiperinflaciju.....ubistva i ostale budalastine....da...nazalost svasta se rodi i zaposli u vladi srbije na pripravnicki staz...:roll:
 
izgleda da nece jer je reko velja ilic da u tom slucaju ako djelic to pokusa pada vlada srbije, DSS-NS proglasava djelica za izdajnika i DSS i NS nikada vise nece uci u koaliciju sa DS-om .

Ako to DSS-NS uradi , tj potpise i javno kaze da nikada vise nece uci u koaliciju sa DS-om , svecano se obavezujem da im na sledecim izborima urucim moj radikalski glas.
 
cekajte bre ja i dalje ne kapiram kako moze doci do sporazuma i koalicije DSS-SRS... sta ce biti toma? premijer? ok, a voja? ministar pravde? :lol: ma daj... zato je kostunjavi molio boga da grobar pobedi na ovim zadnjim izborima, kladim se i da je glasao za njega :lol: u takvoj situaciji je sve moglo da se ocekuje u smislu toma predsednik, voja premijer... ali sada... cenim da se vojin kraj polako blizi, ali nista nije sigurno, on je ipak zaguljeniji od svih ovih ostalih zajedno :)
 
Николић одбио могућност сарадње са НС и ДСС:
Nikolić: Bez sastanka sa Tadićem, bez podrške DSS-u
Blic - Pre 44 minuta

Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić izjavio je danas da ne vidi razlog da se sastane sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem.

U izjavi za Radio Beograd 202, Nikolić je takođe odbacio mogućnost podrške koaliciji Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije.

"Zaista nema smisla da podržavam one koji nisu sigurni u to koliko poverenje birača imaju, one kojima sam saradnju nudio na vreme, blagovremeno, a oni su se opredeljivali za drugu opciju. Mislim da je to apsolutno nemoguće u ovim okolnostima", rekao je Nikolić.

Povodom najava da bi sa Tadićem mogao da se sastane i razgovara o stabilnom funkcionisanju institucija, kao i o potrebi zajedničke borbe protiv kriminala i korupcije, Nikolić je rekao da ne vidi razlog za takav susret.

"Ne znam o čemu bih danas razgovarao sa Borisom Tadićem. Mi smo razmenili čestitke posle izbora i to je sav kontakt koji od nas dvojice može da se očekuje u dogledno vreme", naveo je zamenik predsednika SRS.

On je rekao da bi Tadić trebalo da razgovara sa svojim koalicionim partnerima.

"Nije problem na relaciji vlade i opozicije, nego je problem unutar same vlade. Dok se ne rasčisti situacija, dok ne vidimo šta će dalje biti sa Srbijom, sa Kosovom i Metohijom, ja nemam o čemu da razgovaram ni sa Tadićem ni sa Koštunicom", rekao je Nikolić.
 

Back
Top