Није то бојкот избора, већ бојкот демократије! - ауторска тема

....
I, oba pomenuta naroda uopste nisu poznata po junacima i nekim bojevima i bitkama, ali svi znamo da imaju sasvim dobre sportase s obzirom da su kao nacije mali....
Tako da stvarno ima nesto u ovome sto si napisao - oni se nisu prsili bez veze da ginu i da ih tamane, ali kad treba (jezik) drze se svi cvrsto i cuvaju svoje.....
Nas jezik je prepun turcizama, germanizama i anglizama, hrvatski (da ga tako nazovemo) ima manje turcizama ali ima vise germanizama i uticaja italijanskog, ali slovenacki je od svih njih najcistiji a trpeo najduzi strani uticaj.

Grešiš sinko! Ovaj....Silno grešiš!
....
Ko je prvi dignuo bunu protiv katoličke Europe? Čeh, tj Srbin, JAN HUS! 200 godina pre Martina Lutera, koji je isto bio Srbin.
Slovenci? Imali su i oni bune, na koje se mi posprdavamo, seljačka itd...
....
Drugo, turska vladavina je podrazumevala bega u Nikšiću i Imotskom, i okolo po 100km brisanog prostora, gde si mogao da radiš šta hoćeš, samo da daš 1/10 kad za to dodje vreme, divljina i pustara, uopšte nisi morao ni da usvajaš te turcizme, jer ti nisu ni trebali.
A Nemačka i Austro-Ugarska? Sve sami gradovi i kneževi, ni 1km nisi mogao da prdneš a da te uhode cara ili vatikana ne uhode.
Potpuno različite koncepcije vladavine, gde je naravno 200x bilo bolje pod turcima nego pod nemcima.
....
Meni samo nije jasno kud se dede to svo junaštvo SAD? Kako je to moguće, da mi trpimo što niko trpeo ne bi, i još to trpljenje proglašavamo za "vrlinu"???
....
Realno i ja serem više nego što bi trebalo, nismo ni mi najgori, al kad god zovem kasirku u rodi da dodje da otvori kasu, NIKO me NIKAD nije podržao, a svi se sjure na tu kasu kad kasirkica dodje, čak ni pogled zahvalnosti nikad nisam dobio.
Naprotiv svi kao po komandi pokunje glave dole kad nailazi ta ista kasirka!
Kao nismo MI zvali, ON JE!
 
Баш се нервираш за Бастарда,
мора да си и ти ловћенац, ха?

Полако само, све ћемо да вас вратимо на чуку са које сте,
са све керићима,
па тамо развијајте илирске идеје!
Glasač, nema potrebe da sad braniš svoje Brozove, Miloševiće, Tadiće i Vučiće. Jasno si napisao da imaš problem.
 
Grešiš sinko! Ovaj....Silno grešiš!
....
Ko je prvi dignuo bunu protiv katoličke Europe? Čeh, tj Srbin, JAN HUS! 200 godina pre Martina Lutera, koji je isto bio Srbin.
Slovenci? Imali su i oni bune, na koje se mi posprdavamo, seljačka itd...
....
Drugo, turska vladavina je podrazumevala bega u Nikšiću i Imotskom, i okolo po 100km brisanog prostora, gde si mogao da radiš šta hoćeš, samo da daš 1/10 kad za to dodje vreme, divljina i pustara, uopšte nisi morao ni da usvajaš te turcizme, jer ti nisu ni trebali.
A Nemačka i Austro-Ugarska? Sve sami gradovi i kneževi, ni 1km nisi mogao da prdneš a da te uhode cara ili vatikana ne uhode.
Potpuno različite koncepcije vladavine, gde je naravno 200x bilo bolje pod turcima nego pod nemcima.
....
Meni samo nije jasno kud se dede to svo junaštvo SAD? Kako je to moguće, da mi trpimo što niko trpeo ne bi, i još to trpljenje proglašavamo za "vrlinu"???
....
Realno i ja serem više nego što bi trebalo, nismo ni mi najgori, al kad god zovem kasirku u rodi da dodje da otvori kasu, NIKO me NIKAD nije podržao, a svi se sjure na tu kasu kad kasirkica dodje, čak ni pogled zahvalnosti nikad nisam dobio.
Naprotiv svi kao po komandi pokunje glave dole kad nailazi ta ista kasirka!
Kao nismo MI zvali, ON JE!

Nije mi bas jasan tok tvoje diskusije a vezano za moj post, ali definitivno Cesi i Slovenci ne spadaju u junacke narode Evrope! Pa Cesi imaju cak kao nacionalni simbol vojnika Svejka. Ne zelim ja ovim ni da ih omalovazim ni uvredim, prosto su takvi.

Ali JESU uspeli da u teskim uslovima, pod apsolutnom dominacijom Germana, odrze jako cistim svoje jezike.

Dakle ne pominjem SAD, ko je veci junak itd, vec da su male nacije, ne preterano sklone konfrontiranju (to je to nisu bas junacke) u teskim uslovima tudje prevlasti ocuvale prilicno cistim svoje jezike. A kao odgovor na komentar drugog kolege.
 
Nije mi bas jasan tok tvoje diskusije a vezano za moj post, ali definitivno Cesi i Slovenci ne spadaju u junacke narode Evrope! Pa Cesi imaju cak kao nacionalni simbol vojnika Svejka. Ne zelim ja ovim ni da ih omalovazim ni uvredim, prosto su takvi.
Ali JESU uspeli da u teskim uslovima, pod apsolutnom dominacijom Germana, odrze jako cistim svoje jezike.
Dakle ne pominjem SAD, ko je veci junak itd, vec da su male nacije, ne preterano sklone konfrontiranju (to je to nisu bas junacke) u teskim uslovima tudje prevlasti ocuvale prilicno cistim svoje jezike. A kao odgovor na komentar drugog kolege.

Тог Швејка су им убацили Швабе да праве будале од њих.
Чеси, тј Лужички Срби, предвођени Јанком Хусом, су дигли устанак против целе Католичке Европе, схваташ ли ти то?
И нису јунаци (били)?
...
И још нешто, да још мање разумеш ток моје дискусије, ахахахаха. што неко има мање да изгуби, већи је јунак!
Чеси и Словаци и Словенци већ 500 година живе у пријатним условима швабпских коњушница, не дува, балега греје....што би мочао уз ветар?
Док ми тек од 1945 имамо неке људске услове за живот, и чим смо их добили постали смо та иста балега!
А да не помињем данашње лезилебудатеједем инстаграм бубрегоугодно доба....
Ми смо највећи јунаци били када се умирало од глади, и боље је да те опевају уз гусле, него да скапаш као пас.
Чим смо мало напунили цревца, заборависмо на гусле!
 
Glasač, nema potrebe da sad braniš svoje Brozove, Miloševiće, Tadiće i Vučiće. Jasno si napisao da imaš problem.

После опсенара у кога смо сви били хипнотисани,
највише ме одушевио Тома.
Једном приликом је у УН-у одржао 15-то минутни говор (без папирића !)
о глобалној клими или тако нешто.
Звезде су падале ...

Нажалост, тог говора нема на Туби,
има неки краћи где чита ...
Ма нешто без везе !

А што се тиче гласања,
добро, признајем,
натерали су ме једном у уметничком удружењу коме припадам,
да гласам за председника.

Реко, људи ...
И испричам им причу...
"Ма овде знаш све, само заокружи !"

И тако издам идеале негласања ...

Ма веруј ми, ја знам где је сад Бастард,
у ком је пиздолошком тунелу !
 

Back
Top