Ničeov koncept višeg tipa čoveka

Pa ti da nesto vrijedis znao bi da je nejednakost urodjena i sasvim prirodna i da je tvoje lupetanje sasvim neprirodno i porocno. Zasto si ukrao aristokratski naziv Boljarin, kad nisi bolji? Imas li ista na sebi sto ne negiras?
Kazes eliti, a vasa superelita je izmislila ljuCka prava.

Ok, aj sad. Nadcovek jeste aristokrata samo nema baroka u sebi.

I tacno je da je nejednakost prirodna samo sto aristokrata niceanskog tipa ne koristi premoc radi niskih strasti...

Zato si ti tuki , a ja Boljarin...
 
Kad Balasevic koristi svoju nadmoc nad raznjezenim demokratskim ovcama, onda je to zbog niskih strasti, jer ako je neka djevojka udala se, sta on ima da zijeva za njom i oduzima joj vrijeme?

- - - - - - - - - -

Ok, aj sad. Nadcovek jeste aristokrata samo nema baroka u sebi.

I tacno je da je nejednakost prirodna samo sto aristokrata niceanskog tipa ne koristi premoc radi niskih strasti...

Zato si ti tuki , a ja Boljarin...

Mislim, dovoljno smo dokazali da si protivrjecan sam sa sobom, nego, kad ide sledeci epilepticni napad?
 
Kad Balasevic koristi svoju nadmoc nad raznjezenim demokratskim ovcama, onda je to zbog niskih strasti, jer ako je neka djevojka udala se, sta on ima da zijeva za njom i oduzima joj vrijeme?

- - - - - - - - - -



Mislim, dovoljno smo dokazali da si protivrjecan sam sa sobom, nego, kad ide sledeci epilepticni napad?

Ovo moram da uramim i stavim ti na zid radne sobe....
 
U Francuskoj postoji stalez koji je visi od aristokrata i zove se "Nobles" (plemeniti). Oni u svom prezimenu imaju "De" i u njihovo drustvo obicno ne ulazi onaj ko nije iz njihovog staleza. Nobles imaju pravni status i clanovi su Drugog reda. Clanovi Prvog reda imaju kraljevsko poreklo.

Clanovi Nobles-a se ne nazivaju aristokratama, oni su samo Nobles. Pod aristokratijom se podrazumeva moc elite i nakon Revolucije izraz se smatrao pezorativnim ali isto tako i pozitivnim kod onih ljudi koji se prepoznaju po manirima i vrednostima elite.
 
Sigurno je da su kulturni ljudi bolji ratnici od varvara, sve dok ne potrose svoje neprijatelje, a brzo ih trose.

Da je tako, ne bi rasle dzamije po evropi americi i kanadi

Ova Boljarinova poruka je dokaz koliko uzburkane emocije mogu da pomute sposobnost razmišljanja.

Tvrdnju da su kulturni ljudi bolji ratnici od varvara "obara" tako što ukazuje na sve veće prisustvo muslimana u Evropi i Americi, pritom potpuno zanemarujući činjenicu da kapije Zapada nije otvorila njihova ratnička veština već preterana sažaljivost (hrišćanstvo) zapadnjaka.
 
Ova Boljarinova poruka je dokaz koliko uzburkane emocije mogu da pomute sposobnost razmišljanja.

Tvrdnju da su kulturni ljudi bolji ratnici od varvara "obara" tako što ukazuje na sve veće prisustvo muslimana u Evropi i Americi, pritom potpuno zanemarujući činjenicu da kapije Zapada nije otvorila njihova ratnička veština već preterana sažaljivost (hrišćanstvo) zapadnjaka.

To pre veze ima sa nju ejdž bulšitom i floskulom Bog je ljubav i pozivanjem na humanizam ljudska prava.Hrišćanstvo je bilo apsolutno netoleratno na islam.
 
To pre veze ima sa nju ejdž bulšitom i floskulom Bog je ljubav i pozivanjem na humanizam ljudska prava.Hrišćanstvo je bilo apsolutno netoleratno na islam.

Humanizam i ljudska prava je dobra ideologija iako mi Srbi to još ne razumemo. Međutim narodi koji dolaze na zapad su odgojeni pod islamskom ideologijom koja je izuzetno jaka, rekao bih jača od laičke zapadne. Kada kažem nekom Arapinu da dolazim iz Srbije, prvo što će me pitati je da li tamo ima muslimana, njima je samo islam u glavi. Teško se mešaju te dve ideologije pogotovo što je jedna religiozna a druga ne.
 
Druga ne ... zato sto je hriscanstvo izrodilo vjeru u nauku, a mi to danas ne vidimo. Ta vjera u nauku je korak po korak demantovala postojanje boga, ali nije i moral (sazaljenja), zato je otpala crkva, a ostalo je sazaljenje, odnosno hriscanski moral, i oprastanje. Danas Arapi siluju djevojku a ona im oprosti "zato sto im je tesko tamo odakle dolaze". Dakle, mi smo savrsene ovce koje i ne znaju da su ovce, nego su se do te mjere ubijedile da su vukovi, da se vise i ne bore, nego misle da ih neprijatelj ne ponizava. A muslimani vide da su poludjeli.
 
Hrišćanstvo nema vlast, niti se bavi naukom, ono je samo tradicionalna institucija.

Ono što je sada aktuelno je nova kategorija (ideologija ili filozifski pravac) koja se zove, ako sam dobro preveo, "laicizam". Ona se nalazi između ateizma I religije, znači nije ni jedno ni drugo i laicizam ima vlast. Svi ovi koji se ne osećaju ateistima ni pripadnicima neke religije su najzad dobili svoju kategotriju. To je jedna vrsta tolerancije I humanističke ideologije sa ciljem da svima bude jednako ali da se religije ne propagiraju na javnim mestima. To je za sada teško u potpunosti postovati I zato po školama muslimanska deca moraju da slušaju pesmice o Hristu za Božić ali zato imaju posebnu hranu u kantini. Zbog tog kompromisa se za sad niko ne buni. Mada poznavajući muslimanski primitivizam nisam siguran da neće uspeti da provuku veća prava za sebe od laika I hrišćana.
 
Humanizam i ljudska prava je dobra ideologija iako mi Srbi to još ne razumemo. Međutim narodi koji dolaze na zapad su odgojeni pod islamskom ideologijom koja je izuzetno jaka, rekao bih jača od laičke zapadne. Kada kažem nekom Arapinu da dolazim iz Srbije, prvo što će me pitati je da li tamo ima muslimana, njima je samo islam u glavi. Teško se mešaju te dve ideologije pogotovo što je jedna religiozna a druga ne.

Humanizam važi za čoveka a ne za alahovog fanatika dijabolu.A što se tiče tih arapa treba im dati ista prava koja hrišćani pa i ateisti i svi drugi koji nisu mudžosi kod njih.Znači reciprocitet a pošto oni kod njih imaju pravo go q isti bi i dobili.
 
I kad bih ti rekao da je to obicni budizam koji se kroz istoriju redovno pojavljuje u demokratiji, ti to ne bi vjerovao, nego bi mi objasnjavao da to nije bas 100%

Može se reći da je laicizam isto što I budizam I demokratija samo po tome što ih teoretski spaja humanizam ali jedno je religija, drugo politika, treće ideologija.

- - - - - - - - - -

Humanizam važi za čoveka a ne za alahovog fanatika dijabolu.A što se tiče tih arapa treba im dati ista prava koja hrišćani pa i ateisti i svi drugi koji nisu mudžosi kod njih.Znači reciprocitet a pošto oni kod njih imaju pravo go q isti bi i dobili.
Pa jeste to je čudno, evo u Beogradu se gradi dzamija a u Saudijskoj Arabiji nema ni jedna crkva, gde je tu "laicizam"?
 
Da, jedno je sredstvo, a drugo je cilj. Ali posto je sve troje za budale, onda treba gledati svoga posla. Ako previse gledas budale, pitanje je da li imas neka druga posla?

Ja nisam u poziciji da na to gledam povrsno jer se radilo o mojoj guzici. Meni su Francuzi dali papire iz humanih razloga jer nisam pripadao ni jednoj kategoriji; niti sam bio izbeglica, niti azilant, a nisam vise bio ni student niti sam imao pravo na radnu vizu. Mogli su pravno da se prave ludi pa da budem na crno a imali su sva legalna prava i da me izbace, medjutim oni su mi dali papire i kao sto su naveli u formularima, "zbog humanih razloga". To je za nas Srbe, posto vise verujemo u zlo nego bilo sta drugo, skoro neshvatljivo. Okej ja sam im se svideo i verovatno mi ne bi dali da sam bio neki problematican i to je sasvim ok. Danas imam evropske papire. Francuzi postuju humanizam u odredjenim granicama a humanisticka ideologija ne pravi razliku izmedju ljudskih kultura i religija.

To tako nije u Istocnoj Evropi. Madjari, Slovaci, Cesi, Poljaci ne primaju muslimane. I tu su oni u pravu jer ne ide kada se razliciti narodi istog stepena primitivizma mesaju zajedno, tu onda dolazi do rata.

Mozda dodje i u zapadnoj Evropi do rata izmedju laika i hriscana sa jedne strane i muslimana sa druge. Francuzi zive zajedno sa Arapima vec 60 godina (crnci sa belcima u Americi vise od 200 godina) i neko bi rekao da ipak nece doci do rata. Medjutim vecina Arapa za sada ne kapira humanizam jer samo traze svoju korist, oni su jako ljubazni kada su sami, ali kada su u grupi ponasaju se kao krdo vukova. Videcemo kada ojacaju sta ce biti, hoce li pobediti humanizam ili primitivizam.
 
Poslednja izmena:
Videcemo kada ojacaju sta ce biti, hoce li pobediti humanizam ili primitivizam.

Ustvari kada bolje razmislim lepo je biti human ali balans izmedju humanizma i primitivizma nije sustina problematike. Sustina problematike je balans izmedju koliko toga aristokratija (vladajuca elita) moze da dâ nizim klasama a da se iste ne pobune, a daje se izmedju ostalog humanizam. Pre francuske Revolucije vlast su imali oni sa titulom, "Nobles" prvog stepena i plemici, posle toga na vlast je dosla aristokratija. Do danas svi francuski predsednici su pripadali i pripadaju aristokratiji (elitnoj klasi) dok su levica i desnica ili demokrate i ekstremi samo ideoloski "ukrasi". U sustini princip klasnog drustva pre i posle Revolucije se nije promenio i to je ono sto je u Francuskoj najbitnije. Francuzi odmah vide kojoj klasi pripadas a interesantno je da aristokrate ne mozemo sresti na ulicama, oni su po dvorcevima, lovistima, terenima za golf, jahtama. Oni ne znaju koliko kosta hleb u pekari recimo. Zato u Francuskoj privatne skole su katolicke zbog aristokratske dece koja tradicionalno mora da ide u privatnu skolu jer su pre revolucije sve skole bile katolicke. Privatna skola ne mora da ti dâ objasnjenje zasto si odbijen. Licemerno je to sto u svakoj drzavnoj skoli stoji tabla sa laickim principima a privatne skole su religiozne; katolicke a i jevrejske jer Jevreji imaju jak lobi, muslimani nemaju svojih skola. Znaci u drzavi postoje dupli arsini malo laicko, malo katolicko.

Pogledajte komedije "posetioci" gde mozemo videti francuske klase nekada i sada gde se stvari uopste nisu promenile. Prica je o jednom francuskom plemicu tokom engleske okupacije.
 
Poslednja izmena:
Tako i Boljarin, zajedno sa Stickom i drakcetom svakog dana sviraju gitaru da bi kod svojih zena pobudili sazaljenje, pardon, niske strasti.

Kad uzmem dikaru,napadaju i druge tete,a ne samo veca...Ostalo mi od kako sam bio frontmen...Šarm je nešto Tuki ,što
vi Bosančerosi posedujete samo u tragovima...:mrgreen:
Stvar vaspitanja,a ne porekla...
(Moji Levi su Davidovo pleme od kojih zrnce znači plemenitost evropskih kraljeva...Navodno je Isus s Magdalenom se iskrcao
u Francuskoj odakle se putem njegovih potomaka raširila ta "plemenita" loza. E pa ja direktnije vodim poreklo iz Judeje,nego ti vaši
"plemeniti" kraljevi-ybš to-ako si loše vaspitan,ne vredi ti ni da ti je Amon Ra otac!)
 

Back
Top