Независност Српске - рачун за геноцид у WW2

Bošnjak:
Uopšte nisam pristalica unitarne BiH, ali samo navodim da i vi nemožete očekivati nezavisnu RS i Kosovo unutar Srbije. Osim toga, ja ne želim da ulazim kao vi u unutrašnje stvari neke druge države tako da me onako iskreno, budućnost Kosova toliko ne zanima. Kosovo da je kao RS nastao na genocidu nikad ne bi dobio nezavisnost, ovako bi mogao!

Bošnjak, da te ja nešto pitam. Zašto toliko vi insistirate na BiH u današnjim granicama, kad Srbi i Hrvati neće da žive sa vama? Što lepo ne uredite 35-40% teritorije BiH u Federaciji gde činite većinu, proglasite Bošnjačku Republiku i kraj svim sukobima na Balkanu.
 
Zato što je u Bosni npr. 1914.godine 91% naše domovine bio u vlasništvu Bošnjaka, zato što nećemo da legalizujemo nepravdu koja se zove RS, zato što nama ne pripada samo centralna Bosna nego smo po popisu iz 91. u dnašnjem teritoriju RS-a bili većina, zato što smo uvijek bili većina u BiH, nemožemo tek tako manjem narodu dati pola države.......

Kontrapitanje: Zašto Vojvodinu ne poklonite Mađarskoj, Kosovo Albancima, Sandžak Bosni i ostavite sebi samo onaj nekadašnji Beogradski pašaluk???
 
Bošnjak:
Zato što je u Bosni npr. 1914.godine 91% naše domovine bio u vlasništvu Bošnjaka, zato što nećemo da legalizujemo nepravdu koja se zove RS, zato što nama ne pripada samo centralna Bosna nego smo po popisu iz 91. u dnašnjem teritoriju RS-a bili većina, zato što smo uvijek bili većina u BiH, nemožemo tek tako manjem narodu dati pola države.......

Kontrapitanje: Zašto Vojvodinu ne poklonite Mađarskoj, Kosovo Albancima, Sandžak Bosni i ostavite sebi samo onaj nekadašnji Beogradski pašaluk???


a kako ste dosli do tih 91% zemljista molicu lepo? da niste mozda otimanjem zemlje od dotadasnjih vlasnika - Srba i Hrvata, i simpaticnim metodama zvanim nabijanje zivog coveka na kolac, nabijanje klinaca pod nokte, utimanje maloletne dece ili tzv. dankom u krvi i slicnim "demokratskim metodama" .

Nas narod kaze - kako vam doslo tako vam i otislo i vi bosnjaci morate biti zadovoljni sto uopste imate tih 20% vaseg rezervata zvanog bosnjakistan, inace moze da vam se desi vremenom da vas ili Srbi ili Hrvati spakuju za poslednji voz ka Anadoliji. Islamu nije mesto u Evropi.
 
:lol:
"Boshnjaci" kao nacija su izmishljeni pod Titom spajanjem gepografske odrednice sa islamskom religijom.Ni jedan Srbin ili Hrvat iz Bosne ti nece sebe nazvati"Boshnjakom",samo Muslimani.Taj izraz 1914.nije ni postojao jer je izmishljen pod Komunistima.Odnos Srba,"Boshnjaka" i Hrvata je 1991. bio otprilike isti kao danas ako ne i nepovoljniji o nas.Proterivani su Muslimani iz delova danshnje RS aili i Hrvati i Srbi iz delova koji su kontrolisali Muslimani.Niko tu nije bio shist.A te 1914. nema shanse da je Muslimana bilo 90% u Bosni,to jednostavno nije istina.Do 2.svetskog rata Srbi su bili vecina stanovnishtva u Bosni..shto je kasnije shto naseljavanjem u Vojvodinu posle,shto "delovanjem" muslimanaskih fashista i Ustasha u toku rata,okrenuto u korist muslimana.To je chinjenica.
Vama niko ne brani da budete"Boshnjaci"na teritoriji na kojoj ste vecina ali ni vi ne mozede da zabranite ostalima da budu shta zele tamo gde niste.Jedini argument za ne razbijanje Bosne je AVNOJ-evske granice,ali poshto Kosovo nikada nije bilo republika u SFRJ ako ono dobije nezavisnost taj argument pada u vodu....a ti probaj da objasnish masi od 2 miliona "gradjana Bosne" koji sebe ne smatraju "Boshnjacima" da to moraju da budu..inashe...:lol:
 
Bošnjak:
Zato što je u Bosni npr. 1914.godine 91% naše domovine bio u vlasništvu Bošnjaka, zato što nećemo da legalizujemo nepravdu koja se zove RS, zato što nama ne pripada samo centralna Bosna nego smo po popisu iz 91. u dnašnjem teritoriju RS-a bili većina, zato što smo uvijek bili većina u BiH, nemožemo tek tako manjem narodu dati pola države.......

Kontrapitanje: Zašto Vojvodinu ne poklonite Mađarskoj, Kosovo Albancima, Sandžak Bosni i ostavite sebi samo onaj nekadašnji Beogradski pašaluk???

Pa Srbi su bili 1991 vlasnici 64% teritorije BiH, dobili smo 49% i zadovoljni smo.
Svi veći gradovi osim BL pripali su vama: celo Sarajevo, Tuzla, Zenica, Mostar, Bihać.
Vas danas gotovo ni nema u RS, to je činjenica. Što držite nezadrživo!?
Kosovo će se podeliti.
Za Vojvodinu nemaš argument - Srbi su oko 70%.
Od izdvajanja Sandžaka, znaš i sam, nema ništa.
 
Riječ Bošnjak potiče od riječi Bošnjanin a tako su se nazivali stanovnici srednjovjekovne bosanske države i kao njihovi potomci, mi se zovemo Bošnjacima! Termin Bošnjak je u upotrebi u Bosni i na Sandžaku bio sve do 1918. godine kada se formira Država SHS, čime je Bošnjacima oduzeto nacionalno ime!
Popis 1991: Bošnjaci 41%, Srbi 33%, Hrvati18% !!!
 
Bošnjak:
Riječ Bošnjak potiče od riječi Bošnjanin a tako su se nazivali stanovnici srednjovjekovne bosanske države i kao njihovi potomci, mi se zovemo Bošnjacima! Termin Bošnjak je u upotrebi u Bosni i na Sandžaku bio sve do 1918. godine kada se formira Država SHS, čime je Bošnjacima oduzeto nacionalno ime!
Popis 1991: Bošnjaci 41%, Srbi 33%, Hrvati18% !!!
Boshnjanin...:lol:
A na koji nachin su doshli do tog imena....meni nije poznato da su postojale nacije u srednjem veku..mora da ste vi Boshnjanini:lol: bili izuzetak.
 
adem_ks:
a inace i tako samo delite [delimo] tudje, bosanac srbiju, srbin kosovo, ja cu bosnu da delim....
Kako tudje?
Ti bi da uzmesh tudje.
Kosovo nikada albansko nije bilo ali danas je tamo albanska vecina.I tebi je zato ok da ono pripadne Albancima
ALI nije ti OK da se isti princip primeni i na Kosovo kao celinu tamo gde su Srbi vecina i na Bosnu.
Ma ti si kosmopolit u dushi vidi se:lol:
 

Back
Top