Nevoljno trzanje misica

nnn888

Početnik
Poruka
8
Imam 18 godina, opisacu problem pa cu reci od kad i kad mi se desava.
Dakle, osecam kao da mi nesto igra pod kozom, nesvesno drhtanje misica, nerava ili sta vec. Desava mi se, recimo, jednom u sedam dana u proseku na potpuno razlicitim delovima tela, teiceps, list, butina, grudi, nebitno. Evo danas se desava na usni, donja usna na desnoj strani. Drhti uglavnom dok lezim, tj lad legnem na spavanje. Traje po deset minuta, ponekad i celu noc i bas ume da bide dosadno.
E sad, od kad se dogadja. Otkad sam krenuo sa vezbama za misice, otprilike pre godinu ipo. Uglavnom radim velike grupe misica (cucnjevi, sklekovi, zgibovi itd). Otkad sam to poceo, poceo je i ovaj problem. Posle 5 meseci vezbanja sam slomio ruku i nisam vezbao skoro 9 meseci (malo me i mrzelo) i za to vreme nije bilo trzanja koliko se secam, ali ponovo sam poceo sa vezbama pre mesec dana i evo dogadja se, moze li neko da mi kaze o cemu se radi (ne mogu da garantujem da je povezano sa vezbanjem ali imam neki osecaj). Da li je ovo opasno i kako ga izbeci.
Hvala. :)
 
Imam 18 godina, opisacu problem pa cu reci od kad i kad mi se desava.
Dakle, osecam kao da mi nesto igra pod kozom, nesvesno drhtanje misica, nerava ili sta vec. Desava mi se, recimo, jednom u sedam dana u proseku na potpuno razlicitim delovima tela, teiceps, list, butina, grudi, nebitno. Evo danas se desava na usni, donja usna na desnoj strani. Drhti uglavnom dok lezim, tj lad legnem na spavanje. Traje po deset minuta, ponekad i celu noc i bas ume da bide dosadno.
E sad, od kad se dogadja. Otkad sam krenuo sa vezbama za misice, otprilike pre godinu ipo. Uglavnom radim velike grupe misica (cucnjevi, sklekovi, zgibovi itd). Otkad sam to poceo, poceo je i ovaj problem. Posle 5 meseci vezbanja sam slomio ruku i nisam vezbao skoro 9 meseci (malo me i mrzelo) i za to vreme nije bilo trzanja koliko se secam, ali ponovo sam poceo sa vezbama pre mesec dana i evo dogadja se, moze li neko da mi kaze o cemu se radi (ne mogu da garantujem da je povezano sa vezbanjem ali imam neki osecaj). Da li je ovo opasno i kako ga izbeci.
Hvala. :)

Preoptreretiš se, mišićna vlakna ti pucaju, ne unosiš dovoljno proteina i počinju sa trzanjem. Ja sam imao te trzaje, ne zbog vežbanja, već sam golman i malo budala, pa sam udario nogom u stativu u punoj intervenciji. Drhtala mi butina negde dve sedmice i prestala je. Trebaš se znati kontrolisati, praviti plan treninga, postepeno povećavati i pratiti svoj napredak, a ne: ''Nisam trenirao 9 meseci, e sad ću opet, ćejf me uvatio..''. Tako nikad ništa postići nećeš ;)
 
Најбоље би ти било да одеш на преглед код доктрора за сваки случај, МОЖДА може да се деси да је есенцијални тремор.
Пошто ја имам искуства са тремором, а тако је почело.
 
Најбоље би ти било да одеш на преглед код доктрора за сваки случај, МОЖДА може да се деси да је есенцијални тремор.
Пошто ја имам искуства са тремором, а тако је почело.

Daj kakav tremor, tu tu gluvo bilo. Ne navlači čoveku maler.
 
Hvala svima.
Koliko znam simptom tremora su drhtanje ruku itd? Ja tih problema nemam, imam "savrseno" mirne ruke i bukvalno ni jedan drugi simptom koji bi ukazivao na to.
I poceo sam lagano, prvog dana sam verovao ili ne radio samo 4 serije propadanja i sutradan nisam mogao ruke da rasirim koliko su mi grudi bile upaljene. Kombinujem vezbe, povecavam laganim tempom i trudim se da unosim dosta proteina, ali cak i da je to uzrok nije mi jasno kakve veze ima sa usnom ili tako nekim misicima?
 
Ako se ne dešava previše često, to je sasvim uobičajena i normalna pojava koja i nema neke veze sa načinom života. Znam ljude koji ne treniraju ništa i ne kreću se previše a to im se dešava (između ostalog i sebe samog), a znam i one koji treniraju neki sport i u odličnoj su formi i isto im zadrhte mišići povremeno.
 
Da li si pre pocetka vezbanja u teretani konsultovao sportskog lekara?Ako nisi,moj savet ti je da se obratis njemu i objasnis sve sto si nama ovde rekao.Nisam sigurna da je ovo bas dobro sto ti se desava ali naravno nije za paniku.Moras imati savet strucnog lica i slusati svoje telo,ono ti najbolje ukazuje na to sto mu prija a sta ga opterecuje.U danasnje vreme teretane i slicni rekreacioni centri su svuda oko nas a mnogi odlaze tamo iz pomodarstva.Ako ti je zaista stalo do svog zdravlja i lepog izgleda,onda moras konsultovati sportskog lekara.
 
Nisam jer mislim da nema ni potrebe? Jednostavno od ovakvih vezbi ne moze nista da mi bude. Ali opet cu reci, nisam siguran da su vezbe uzrocnik problema, ali eto koliko znam javlja se samo u periodu kada vezbam. A nocas jesam bio nesto nervozan ali sve je proslo, nerviralo me celu noc, nisam se ni naspavao kako treba ali za sad je sve okej.
Hvala svima opet! :)
 
Nisam jer mislim da nema ni potrebe? Jednostavno od ovakvih vezbi ne moze nista da mi bude. Ali opet cu reci, nisam siguran da su vezbe uzrocnik problema, ali eto koliko znam javlja se samo u periodu kada vezbam. A nocas jesam bio nesto nervozan ali sve je proslo, nerviralo me celu noc, nisam se ni naspavao kako treba ali za sad je sve okej.
Hvala svima opet! :)

Misljenja sam da se uvek pre bavljenja bilo kojim sportom ili vecom fizickom aktivnosti treba konsultovati sportski lekar.Kod njega se obicno urade osnovne lekarske analize i porazgovara o zeljama i mogucnostima.Dizanje tegova u teretani i koriscenje ostalih sprava bez nadzora i konsultacije strucnog lica nije bas naivno.
 

Back
Top