Nešto čudno

Evo šta karimi kažu, lamela i korpa kvačila ili sajla šaltera ili zupčanici u menjaču.

Generalno namučićeš se dok ti ne poprave.
Lamela i korpa su potrošni materijal i ne podležu garanciji.


Dalje u videu se vidi da je hyundai zamenski set kuplunga valeo.
 
Vozila sam danas klinca do Gučeva, ali nisam stigla. 10tak min do odmarališta negde još u Loznici u jednom momentu kada sam stala nije mogao da prihvati prvu brzinu. Probala sam par puta, pa rikverc, ništa. Pošto sam bila na uzbrdici i auta par iza mene, uključila sam sva 4 oni me zaobišli i polako gravitacijom se spustila prema trotoaru. Dakle, radi moror, pritiskom na gas čuje se brrrrm, kvačilo je meko nije palo, menjač lepo seo u prvoj ali auto se ne pokreće... Tako 15 min. Ugasim, dođe šlep da me vozi u hjundai u Šapcu. Kad je došao šlep, ja da ga pomerim evo lepo radi, popela sam ga na šlep da vide šta je bilo.


Kad tamo opet radi. Kaže on meni vi ste se bili zbunili na uzbrdici pa niste potrefili prvu brzinu?????? Kaže to se dešava ženama. Popizdela sam. Znate li vi čoveče kako ja vozim?? Ako sam mogla po alpima na snegu da ga vozim što bih se upišala običnog Gučeva i to po suncu. Ništa, kažu auto je ok i vozite ga za bgd.


Šta da radim, vozim ga ja, radi. Dođem pre kuće do lidla i na parkingu stanem da zadnjim hodom uđem kad ne reaguje... Brunda ali se ne pomera osim što klizi gravitacijom ka drugom parking mestu. Podignem ručnu i zamolim tipa da mi pomogne da ga gurnem na mesto da mogu drugi da prolaze. Kaže on opet mi ne verujući dajte mi ključ. Dam ja, sedne, neće. Kaže stvarno neće. Došlo mi da uzmem broj tel da imam svedoka 😂. Odem u Lidl, vratim se, sednem, prva radi. Opet ide.

Koji q je tom kvačilu i menjaču?? Ispala sam luda i da su me džaba šlepali. Ali eto sad stoji na parkingu i ne znam da li da ga vozim.
Sajla, korpa, mozda cak i zamajac.
Ja sam to sve morao da menjam jer mi tupavi pametnjakovic mehanicar isto rekao, kada sam mu rekao da menjac tesko ubacuje u prvu i nekad nece. I gasi se. On seo, provozao ga, izmenjao onim bagljavim rukama i rekao, p sve ovde u redu. To u redu me je kostalo posle 700 evra.
 
Sajla, korpa, mozda cak i zamajac.
Ja sam to sve morao da menjam jer mi tupavi pametnjakovic mehanicar isto rekao, kada sam mu rekao da menjac tesko ubacuje u prvu i nekad nece. I gasi se. On seo, provozao ga, izmenjao onim bagljavim rukama i rekao, p sve ovde u redu. To u redu me je kostalo posle 700 evra.
To ti ne gine u kompletu kako god obrneš, i mi smo sve komplet menjali jer se komplet raspalo. Plivajući kada krene da zeza nekad trese nekada ne posle počne da lupa. Pametni odma prodaju čim malo počne da ljuljuška naročito nemci. Svaki auto koji dođe u srbiju ima dokrajčen plivajući zamajac i dp filter. Onda ga giga u šupi utegne i napiše oglas nov nov nov po ceni dobrog auta u nemačkoj pa te čeka odma ulaganje od 1000 e
 
To ti ne gine u kompletu kako god obrneš, i mi smo sve komplet menjali jer se komplet raspalo. Plivajući kada krene da zeza nekad trese nekada ne posle počne da lupa. Pametni odma prodaju čim malo počne da ljuljuška naročito nemci. Svaki auto koji dođe u srbiju ima dokrajčen plivajući zamajac i dp filter. Onda ga giga u šupi utegne i napiše oglas nov nov nov po ceni dobrog auta u nemačkoj pa te čeka odma ulaganje od 1000 e
Ma ok, racunam ja na to, nego je mogao da to odmah sredi a ne da ceka da rikne zenski na sred puta, pa me i slep kostao i sta sve. I pogodi kod koga sam ga sredjivao? kod tog servisera sigurno ne. I rekao coveku lepo: Sredi ga, sve sto treba. Nije problem.
 
Bajdvej to se sve menja po servisnom intervalu tj broju km ne čeka se da se raspadne. Recimo dp filter se menja na 250.000 km iako radi još uvek. Isto tako i plivajući zamajac ne čeka se da trese. Tako se sprečavaju ovakve nezgodacije kao što su tebe zadrsile. Ovlašćeni servis ko zna koji i za koji auto ima ih svakakvih. Ima ih takvih da im nebi ni kosilicu ostavio.
 
Hahaha ženina firma imala isti probl sa hyundaijem i20 pa ga prodali. Moraš malo samo da ga pomeriš i onda se zupčanici uzube kako treba. Desi se jednom u sto puta :)
На старим возилима, која немају синхронизацију прве брзине, убацивање у прву се лакше изведе када се ауто мало помери напред или назад. Други начин да се превазиђе јесте да се више пута притисне и отпусти квачило.

То мислим да овде није случај, јер је мењач код новијих аутомобила другачији, као и само квачило.
 
На старим возилима, која немају синхронизацију прве брзине, убацивање у прву се лакше изведе када се ауто мало помери напред или назад. Други начин да се превазиђе јесте да се више пута притисне и отпусти квачило.

То мислим да овде није случај, јер је мењач код новијих аутомобила другачији, као и само квачило.
Svaki auto ima ovaj problem kada se zupčanici pogode to je jednom u 1000 puta. Sinhron prve je nešto drugo kada ga nema tj moraš da staneš kako bi ubacio u prvu. Ako se vozilo kreće onda krljne. To je baš staro što si pomenuo, preko 50 god.
 
На старим колима, без синхронизације, зупчаници се теже поклопе када се креће из места. На новијим, углавном мењач улази у прву без проблема.
 
I sa sinhronizacijom se desi da zupčanici ipak nalegnu jedan na drugi vrhom nije to rezervisano namo za menjače bez sinhrona. U suštini tu se nije puno šta menjalo u dizajnu samog sklopa.
 
Izgleda da su popravili ,nabola gas i otisla a mi da nagadjamo ,elktornika, zupcanik ,zamajac druk...
Ma neeee, napisaću sigurno epilog. Auto je u ovlašćenom kod zmajeve pumpe. Naravno sve je ok kad ga voze. Ali kažu da je vrv u pitanju što zeza donji cilindar, tako da ću ga staviti nov. Čeka se. Ako ponovo bude problem, e onda ću ići taksativno po ovoj temi da menjam sve redom 😁
 

Back
Top