Neredi u Tirani

Не би ме чудило да их после овога напујда УСА и ЕУ,

да траже уједињење са КИМ'ом,

рачунајући да је жута Србија такорећи војно неспособна.

Нагледачемо се....не само у Приштину.....Мечка заиграла у комшилуку..

Da ne misliš možda i na...
macedonia-flag.gif

Mislim da se prenio val demosntracija iz Tunisa u Albaniju koja grca u korupciji i mafijasluku.Inace podrzavam demosntrante koji su digli glas protiv Albanskog rezima koji ima jednu krutu sekularnost.Zamislite da su u Albaniji zabranili pokrivenim curama da pohadjaju skolu i da se pojavljuju u javnosti.To je dokaz da se ne moze odrzati tak kruti sekularizam.

Mislim da se prenio val demosntracija iz Tunisa u Albaniju koja grca u korupciji i mafijasluku.Inace podrzavam demosntrante koji su digli glas protiv Albanskog rezima koji ima jednu krutu sekularnost.Zamislite da su u Albaniji zabranili pokrivenim curama da pohadjaju skolu i da se pojavljuju u javnosti.To je dokaz da se ne moze odrzati tak kruti sekularizam.

Kako bre grcaju u kriminalu,pa zar SALJI BERIŠA nije čist kao obraz?

A to što su zabranili tim sa šamijama da idu u školu,to me baš zabole!

Ti što se kriju od samih sebe i nije mesto na ovom svetu.

Ipak Albanija je Islamska zemlja jer ima 70% muslimana, 20% Pravoslavaca i 10% Katolika.Inace Albanija je sazdana kao nekada poslije Osmanska Turska kada je Ataturk odjednom Tursku promijenio u jednu krutu sekularnu drzavu gdje se nije smeo nositi ni fes na glavu nego su Turci morali nositi kacket.Isto tako je sadasnja Albanija koja se jos nije oslobodila iluzije o jednoj ateistickoj zemlji kako bi to bila spona bratstvu muslimana, katolika i pravolavaca Albanaca.Mislim da ce se morati promijeniti i kod njih nesto i da se razviju odnosi na jednoj iskrenoj osnovi.Albanija mora vec jednom da bude religiozno drustvo cime ce kruti sekularizam biti eliminisan.

protesta480gif.gif

Sukob demonstranata i policije u Tirani

Tri osobe su poginule, dok je 39 ranjeno u antivladinim protestima u glavnom gradu Albanije Tirani.
Očevici su izjavili da je oko 20 hiljada pristalica opozicione Socijalističke stranke, okupljenih ispred zgrade vlade, tražilo ostavku premijera Salija Beriše kojeg optužuju za korupciju, zloupotrebu ovlašćenja i izbornu prevaru.
U početku mirni, protesti su prerasli u krvavi sukob demonstranata i policije. Demonstranti su bacali kamenje na policiju koja je odgovorila suzavcem i vodenim topovima. Najmanje jedno policijsko vozilo je zapaljeno.
Američka ambasada u Albaniji, kao i Evropska unija i OEBS u zajedničkom saopštenju izrazili su žaljenje zbog nasilja i pozvali na smirivanje i uzdržanost. Opozicija u Albaniji traži nove izbore, jer ne priznaje rezultate izbora iz 2009. na kojima su pobedile Berišine demokrate sa minimalnom prednošću nad socijalistima.

VOANews

Back