Nepusacki kutak II :Ostavite pušenje sa nama!

Нема ништа од пар комада дневно. Човек само себе лаже...исто као и оно "од понедељка..." и сл.
На "суво" или неки други умерени "спорт", к'о што рече Rayela.
Избегавати жваке и фластере који су препуни никотина и то синтетичког. Сви произвођачи тих мамипара основну сировину, никотин, добављају од фирме Валео, познате по вешатко...никотину.
Исто тако заобилазити IQOS производе. То је ђубре. Патроне су пуне никотина са веома малом количином ПГ-а, пропилен гликола.


Смета ми што користиш ауторитативан начин изражавања,
а појма немаш !

Сваки пушач треба прво да схвати да је тешки зависник од никотина,
и ако су команданти наркоманије Холанђани измислили нешто за одвикавање,
треба да их послушају, и за њихове препоруке се ухвате
као утопљеник за сламку.

Не препоручујем никакво одвикавање на "снагу воље"
јер оставља последице и кад тад се вратиш пороку.

Препоручујем смањење пушења, ко може и уме - свака част.
До 10 цигарета дневно - браво ! Господски.
Ја сам то једном успео 9 месеци, пушио сам на свака 2 сата,
цигарету сам третирао као лек, терапију.

Што се тиче "вештачког никотина", шта рећи,
какве везе има и говна да ти дају - ако ће да помогне ?!

Пушач је ионако одложени самоубица, пуца себи у уста сваки пут кад запали цигару,
према томе из те позиције треба бежати.

Како ?
Тако што ћеш преварити себе !

Рећи ћеш себи:
" дај да овој мојој затрованој наркоманској крви
дам тај никотин преко неког другог органа
да одморим мало јадна плућа !"

Тако ћеш почети !
Почећеш да никотин конзумираш преко коже или желуца.
Брзо ћеш изгубити навику пушења,
а онда је лако баталити никотин.

Прочитајте мој претходни пост о Никоретама.
 
Смета ми што користиш ауторитативан начин изражавања,
а појма немаш !


Сваки пушач треба прво да схвати да је тешки зависник од никотина,
и ако су команданти наркоманије Холанђани измислили нешто за одвикавање,
треба да их послушају, и за њихове препоруке се ухвате
као утопљеник за сламку.

Не препоручујем никакво одвикавање на "снагу воље"
јер оставља последице и кад тад се вратиш пороку.

Препоручујем смањење пушења, ко може и уме - свака част.
До 10 цигарета дневно - браво ! Господски.
Ја сам то једном успео 9 месеци, пушио сам на свака 2 сата,
цигарету сам третирао као лек, терапију.

Што се тиче "вештачког никотина", шта рећи,
какве везе има и говна да ти дају - ако ће да помогне ?!

Пушач је ионако одложени самоубица, пуца себи у уста сваки пут кад запали цигару,
према томе из те позиције треба бежати.

Како ?
Тако што ћеш преварити себе !

Рећи ћеш себи:
" дај да овој мојој затрованој наркоманској крви
дам тај никотин преко неког другог органа
да одморим мало јадна плућа !"

Тако ћеш почети !
Почећеш да никотин конзумираш преко коже или желуца.
Брзо ћеш изгубити навику пушења,
а онда је лако баталити никотин.

Прочитајте мој претходни пост о Никоретама.
Zasto kazes coveku da nema pojma?
Svako od nas ima neki svoj sistem i zasto pusi i sta i kako pusi i kako je pokusavao da
prestane, vecina je i uspela i to samo rigorozno od danas na sutra bez cigareta.
I kod pusenja uopste i nije toliko vazan sam unos nikotina nego ta ceremonija pusenja
tako da unosenje preko koze zapravo nista ne znaci, moze se i bez toga ako se stvarno zeli.
 
Pre nekoliko dana me uhvatila kriza, a hvatala me tako na 3-4 dana i na toliko sam u poslednje vreme kupovao cigarete, kupim paklu cigareta, popušim nekoliko i ostale pogužvam i bacim u WC šolju i trijumfalno pustim vodu. Ne pušim već nekih 4-5 dana. Moram da istrajem, nema neke krize i želje.

PS Odvojio sam filtere od cigareta pre no što sam ih bacio, da ne brinete za WC šolju. :)
 
Pre nekoliko dana me uhvatila kriza, a hvatala me tako na 3-4 dana i na toliko sam u poslednje vreme kupovao cigarete, kupim paklu cigareta, popušim nekoliko i ostale pogužvam i bacim u WC šolju i trijumfalno pustim vodu. Ne pušim već nekih 4-5 dana. Moram da istrajem, nema neke krize i želje.

PS Odvojio sam filtere od cigareta pre no što sam ih bacio, da ne brinete za WC šolju
. :)
Dobro je, taman sam htela da te nagrdim:D
Rokaj neke cajeve, kafe, limunade, zaposli ruke necim pametnim i kazi sebi da stvarno
zelis da prestanes i da si toliko stvari ( nadam se da je tako) postigao jer si ti tako zeleo
i bio si uporan pa ces i ove krize tu i tamo prebroditi.
 
cinjenica koiko sam primetio je sledeca, ljudi se plase i zive u strahu da ce se zameriti drugim ljudima kad batale cigarete usled nekontrolisang bujanja emocija kad raspali nikotinska narkomanska kriza,jerbo je pusenje bolest , zavisnosti, licnost postane agresivna, to ne treba potiskivati nikako........budite slobodni izbacite bes, bole vas K ..... a posle fine suptilne dorade, izmena percepcije u odnosu na drogu, na ljude, na okidace usled kojih se raspali strast, potreba iliti zelja...sa tim polako treba sve u svoje vreme
 
cinjenica koiko sam primetio je sledeca, ljudi se plase i zive u strahu da ce se zameriti drugim ljudima kad batale cigarete usled nekontrolisang bujanja emocija kad raspali nikotinska narkomanska kriza,jerbo je pusenje bolest , zavisnosti, licnost postane agresivna, to ne treba potiskivati nikako........budite slobodni izbacite bes, bole vas K ..... a posle fine suptilne dorade, izmena percepcije u odnosu na drogu, na ljude, na okidace usled kojih se raspali strast, potreba iliti zelja...sa tim polako treba sve u svoje vreme
Ne, ne postoji nikakvo bujanje ni emocija ni negativne energije prilikom prestanka pusenja, Ne pada
se u delirijum tremens, ne ide se na psihijatriju, a ko je stvarno odlucio da prestane ne postoji
tu nikakva narkomanska kriza.
 
cuj ako ti mozes sebi da dozvolis da budes tako kategoricna i da tvrdis da nema bujanja emocija pri ostavjanjau neceg sto ti je bilo emotivna staka, ti mozda samo nemas emocije , mozda si psihopata
Posto sam i sama, i ne samo ja, prolazila kroz takve periode onda sam ipak ja merodavnija
od tebe jer ja znam kako je za razliku od tebe. Ostavljanje pusenja po meni je slicno pocecima
neke zestoke dijete koja ce trajati mozda i nekoliko meseci, ili i ostatak zivota. Covek mora u svojoj
glavi da to sve nekako sam sa sobom sredi.
 
nisi ti nista merodavija od mene kao prvo,

kao drugo, asocijacije iz kojih proizlazi okidac za paljenje cigareta su itekako obojene emocijama, primarnim pogotovo, pa jednostavnim,pa slozenim, itd itd itd....

ljudi nisu roboti poput tebe razumes, da odluce da ne puse i to prodje tako bez uspona i padova koji su propraceni afektima ,proozetim sarenolikim raznobojnim vrstama osecanja, sentimentima, nervnim sistemom na kraju krajeva....."opipjivim" osecajima zadvoljstva i nezadovoljstva

prosto je neverovatno da neko u tvojim godinama prica kao ti ..... jesi ti stvarno operisana , mozda lobotomisana ?

i kao takva lobotomisana, molim te nemoj vise davati savete ovde nikom ,za njihvo dobro, mene zabole, posto mi od tebe tako merodavne nista ne treba a kamoli savet.......

prosta si, jednostavna, prosto jednostavna :)

pazi logiku njenu, ostavljanje cigreta je kao zestoka dijeta ? haha..pa u nastavku koja ce trajati nekoiko meseci..... koliko i tvoje ostavljanje pusenja

bolje idi na liposukciju debeljuco
 
Dobro je, taman sam htela da te nagrdim:D
Rokaj neke cajeve, kafe, limunade, zaposli ruke necim pametnim i kazi sebi da stvarno
zelis da prestanes i da si toliko stvari ( nadam se da je tako) postigao jer si ti tako zeleo
i bio si uporan pa ces i ove krize tu i tamo prebroditi.
Хвала ти на саветима.
И даље не пушим, све је мања жеља.
 
Оставио сам цигарете из ината. Људи око мене који су пушачи су рекли ма нема шансе, поново ћеш пропушити. Е то је био кључ у мојој глави. Сутра дан одмах сам се напио, намерно су ме нудили сви са цигара, наравно нисам узео, прекосутра исто опет пиће, ја и даље нисам запалио. После 7 дана пада имуни систем, болестан, температура, бол у грлу, цурење носа. Нагло једење после 2 недеље се све враћа у нормалу.Након неких пола године полако се враћа чуло мириса савршено, сада после не знам колико година, пошто не бројим, кад уђем негде ако се пуши, осетим одмах дим који ми смета, а пре то нисам осећао. Нема ту по мало, са разним препаратима и типа изговора, ех ниси ти пушач 20 год, све је у глави.
 
Оставио сам цигарете из ината. Људи око мене који су пушачи су рекли ма нема шансе, поново ћеш пропушити. Е то је био кључ у мојој глави. Сутра дан одмах сам се напио, намерно су ме нудили сви са цигара, наравно нисам узео, прекосутра исто опет пиће, ја и даље нисам запалио. После 7 дана пада имуни систем, болестан, температура, бол у грлу, цурење носа. Нагло једење после 2 недеље се све враћа у нормалу.Након неких пола године полако се враћа чуло мириса савршено, сада после не знам колико година, пошто не бројим, кад уђем негде ако се пуши, осетим одмах дим који ми смета, а пре то нисам осећао. Нема ту по мало, са разним препаратима и типа изговора, ех ниси ти пушач 20 год, све је у глави.
Cigarete mogu da se ostave od danas na sutra, cvrsta volja ili inat kao kod tebe:D
Kod alkohola je prica malo komplikovanija.
 
Ne, ne postoji nikakvo bujanje ni emocija ni negativne energije prilikom prestanka pusenja, Ne pada
se u delirijum tremens, ne ide se na psihijatriju, a ko je stvarno odlucio da prestane ne postoji
tu nikakva narkomanska kriza.
Kako ne postoji?
Mozda ne kod svih.
Ja sam bila pusac 18 godina, na kraju dogurala do 3 kutije dnevno. Svi oko mene su bili ubedjeni da nikad necu prestati da pusim.
Smucilo mi se sve to, prvo sam odlucila da cu da prestanem, onda sam citala knjige, sajtove i ovaj forum da se pripremim na to sta me ceka.
Odredila dan, ugasila poslednju cigaretu, pobacala sve zalihe i to je bilo to. Nikad vise.

E sad kriza je bila tu, i fizicka i psihicka...nervoza, ujedala sam sve oko sebe, ruke su mi se tresle, znojile...ne bas kao skidnje sa heroina, ali kriza zavisnosti je bila tu.
Posle 3 nedelje ostala je psiholoska zavisnost sa kojom sam se borila jos 6 meseci, svadjala se samom sobom, dok nisam ukapirala u cemu je tu fazon i resila to za sva vremena.

Ok, nekome je proslo lakse, ali tvrditi da krize nema, ako si odlucio je kontraproduktivno, jer ne pripremi ljude na ono sto ih ceka. Pa pokleknu.

To je kao kad je moju rodjaku majka (koja je rodila sedmoro dece) ubedila da se zene prenemazu i da porodjaj ne boli. Zamisli taj sok koji je dozivela kad je porodjaj krenuo. Mi se valjali od smeha naravno...

Elem, ja ne pusim punih 12 godina, u oktobru ce biti 13. I nikad vise necu. Sada mogu i da zapalim, pucnem i dam je nekome i nikad me nece povuci da nastavim i pocnem ponovo da pusim.
Ali da je bilo gadno dok sam prestajala, bilo je. Toliko da necu zaboraviti nikad.
 

Back
Top