Neprihvatljivo cepanje Vojvodine

Vojvodinu treba razbiti na manje delove


  • Ukupno glasova
    59
  • Anketa je zatvorena .
Не него мислим да се укине "Грађанин/Грађанка Србије" и да се уведе како је и ред "Србијанац/Србијанка".
СРБИ као народ остају са тим именом, наравно али се постаје

Србијанац српског порекла
Србијанац мађарског порекла

П.С.
Нису комунисти нити Хрвати то измислили.

Сложио се ома
 
Ne, pogrešno kolega.
Gro živi na severu Banata, 80-90,000 Kikinda, Kanjiža i Senta.

Грешиш много, сад ћу ти дати праве податке. Највећи број Мађара живи у Бачкој и највише су концентрисани на северу Бачке, а не Баната. Сигурно си побркао Севернобанатски округ са Банатом, што је грешка.

Севернобанатски округ обухвата и три "најмађарскије" општине са севера Бачке: Аду, Сенту и Кањижу које имају више од 80% мађарског становништва, са око 60.000 Мађара. То је највероватније учињено како би се мађарски корпус "разбио" на више различитих округа, али Ада, Сента и Кањижа нису у Банату.

У Кикинди има око 10-12% Мађара, а једина већински мађарска општина у Банату је општиница Чока која укупно има 10-так хиљада становника. У Банату Мађари чине око 10% становништва, а банатски Мађари не чине ни 30% од укупног броја Мађара у Војводини. Гро Мађара живи у Суботици, Бечеју, Ади, Сенти и Кањижи на северу Бачке.

Била је једна тема овде пре десетак дана, о одвајању Баната из Војводине, на њој је неко извукао прецизне податке за Банат и тамошњу структуру становништва, ако те не мрзи, врати се тамо па погледај. Банат има око 70% српског становништва, Срем више од 80%, а једино је Бачка та која кубури по том питању. Мада, и ту је ситуација биполарна: јужна половина Бачке је доминантно српска, а једино је северни део у правом смислу речи мултикултуран. Све ово остало је мазање очију. Читава Србија има једва 80% Срба, па није мултикултурна и мултијезичка држава,

Ne vidim kartu.
Ali karta pokazuje TERITORIJALNU rasprostranjenost, ne BROJ STANOVNIKA.
Opštine u Bačkoj u kojima su Mađari Većina su manje nego one u Bamatu.

Опет понављам, Ада, Сента и Кањижа су у Бачкој, а не у Банату. Административно се налазе у Средњебанатском округу, али се налазе у Бачкој. У Банату немаш крупнију концентрацију мађарског становништва јер је Банат у аустроугарско време колонизован Немцима, док су Мађарима колонизоване Бачка и Барања.
 
Zapravo nije .

Taj termin je nastao u vreme anexije Bosne od strane Austro-Ugarske , a u okviru specijalnog rata protiv Srba . Cilj je bio podeliti Srpski narod na vise delova , jer je AU znala da da ce sa Srbijom ratovati .

Србијанац је био термин за "човека из Србије"
Тада у то време је Србиај била мања уд данашње "уже" Србије.
Када се прошрилиа 1912 било је само 6 година док се није нажалост, утопила у Југославију па "Србијанац" као термин није стигфао да се прошири на Косово, Војводину итд.

Сада може и мора.
 
Не него мислим да се укине "Грађанин/Грађанка Србије" и да се уведе како је и ред "Србијанац/Србијанка".
СРБИ као народ остају са тим именом, наравно али се постаје

Србијанац српског порекла
Србијанац мађарског порекла

П.С.
Нису комунисти нити Хрвати то измислили.

Ne , to bi isto bilo kad bi se gradjanin Rusije nazivao Rusijanac ruskog porekla.

Mi smo Srbi imamo srpsku kulturu, Srpsku pravoslavnu crkvu, srpski jezik i knjizevnost, srpsku tradiciju ...
 
Јок мој буразере ал би ти мого ускоро да га видиш.

Него традиционална толеранција и трпељивост,вид ***** у сламеном шеширу
Ма да није било руководства какво је било поклали би се ко зецови и све викали имал још





Видимо се неш моћи да нас не препознаш



Сви смо ми СРБИЈАНЦИ

Ne pa znash ja kako kontam. Srbijanci smo mi iz uze Srbije. Imash Srbe Vojvodjane, Srbe iz Bosne, Srbe iz Crne Gore. Dakle mi smo kao Srbijanci shto smo iz uze Srbije i meni to ne smeta,ali jedno je sigurno SVI SMO MI SRBI,A NE SRBIJANCI:ok:
 
Ukoliko stvarno dodje do regionalizacije Srbije, ne znam zasto bi Vojvodina bila izuzeta. Ipak treba pre jednom za svagda resiti taj pravni status Vojvodine.
Mislim sasvim mi je razumljiva LSDV bojazan da se pricom o regionalizaciji zeli zaustaviti prica oko tog Statuta. Jednostavno tadic se upleo u velike probleme sa tom pricom, prosto je neverovatno koliko ce covek povuci hazarderskih poteza, sta sve nece obecati samo da bi se dokopao kojog glasa vise.
Децентрализација да, за поделом на регије не видим сврху.
Посебно не док је држава овако слаба и јадна.
 
Ne pa znash ja kako kontam. Srbijanci smo mi iz uze Srbije. Imash Srbe Vojvodjane, Srbe iz Bosne, Srbe iz Crne Gore. Dakle mi smo kao Srbijanci shto smo iz uze Srbije i meni to ne smeta,ali jedno je sigurno SVI SMO MI SRBI,A NE SRBIJANCI:ok:

Не.
Мислим били сте до 1912. године,
Од онда смо СВИ Србијанци.
Мислим одакле вама право да имате у свом имену име "Србија" а ми немамо!?

А Нисмо сви Срби. Има Мађара, Румуна, Албанаца, Муслимана....
А СВИ ЗАЈЕДНО- Србијанци.
 
u vojvodini ima oko 200 000 madjara,puno se iselilo u madjarsku zbog eu

Није их се пуно исељавало, чак сам гледао неке статистике по којима се процентуално више Срба из Војводине иселило у европске земље и САД него Мађара.

Мађаре коље изузетно висок негативан природни прираштај и ту су један од ретких народа који је у горој позицији од Срба. Просек година им је висок, много је неожењених и неудатих, а још више бракова са једним дететом или без деце, а због мешовитости средине, потомци њихових синова и ћерки који се жене/удају Србима и Српкињама, више се не изјашњавају као Мађари, па и са те стране имају губитке. Према прогнозама, за 50 година Мађари ће чинити већину једино у три општине (Ада, Сента и Кањижа), док ће већину изгубити у Чоки (у Бечеју је већ губе), а у Суботици ће их на месту најбројнијег народа заменити Срби. Очајан природни прираштај и национална репродукција је оно што смањује њихову популацију. Слично се десило и са Србима у Мађарској, који су са близу 100 хиљада пали на 3-4 хиљаде за мање од 100 година.
 
Српски народ живи у Босни, Хрватској, Америци, Кењади, Србији.
У Србији Живе Срби, Мађари и остали народи АЛИ СУ СВИ СРБИЈАНЦИ-
то је политичко територијална одредница, а не етничка.
 
Не.
Мислим били сте до 1912. године,
Од онда смо СВИ Србијанци.
Мислим одакле вама право да имате у свом имену име "Србија" а ми немамо!?

А Нисмо сви Срби. Има Мађара, Румуна, Албанаца, Муслимана....
А СВИ ЗАЈЕДНО- Србијанци.

Ma moze brate kako hoces, meni odgovara:super:
 
ма имађари из СРБИЈЕ СУ СРБИЈАНЦИ
ГРАЂАНИ СРБИЈЕ
а заово за Србе се слажем

Србијанци су Срби из централне Србије, који имају свој фолклор, своју ношњу и свој нагласак ("Јелек, антерија и опанци, по том нек' се знају Србијанци" итд.) Ни Срби у Војводини нису Србијанци, мало је тешко да ће неко од њих направити Србијанце, а камоли од Мађара.

Србијанци:

rsm123rp0.jpg
 
Mene nisi ubio ali mnoge jesi .........
Idem ja i na kako ti kazes "Siptarske forume",a ti se na zavaravaj da ti je ovaj forum Srpski.

Ма тај Сановник само четује по интернету, четник ниједан!
:hahaha:

Џеки... то име буди лепе успомене из детињства.
Тако се звао мој пас.
Био је леп.
Мешанац Шарпланинац укрштен са обичном сеском џукелом.
Али добар. Вукао ме је у санкама када сам био мали...
Ехххххх..... лепе успомене...
 
Србијанци су Срби из централне Србије, који имају свој фолклор, своју ношњу и свој нагласак ("Јелек, антерија и опанци, по том нек' се знају Србијанци" итд.) Ни Срби у Војводини нису Србијанци, мало је тешко да ће неко од њих направити Србијанце, а камоли од Мађара.

Србијанци:

rsm123rp0.jpg

Било некада.
А направи се лако, у уставу унесеш одренису и готово.

А Србија ће постати јединствена само када сви постану Србијанци (мислим на Мађаре и мањине)
 
Србијанци су Срби из централне Србије, који имају свој фолклор, своју ношњу и свој нагласак ("Јелек, антерија и опанци, по том нек' се знају Србијанци" итд.) Ни Срби у Војводини нису Србијанци, мало је тешко да ће неко од њих направити Србијанце, а камоли од Мађара.

Србијанци:

rsm123rp0.jpg

Shta ti sad znache ovi idioti na tom plakatu? Tako ti zamisljash Srbijance a? Svashta..
 
Ма тај Сановник само четује по интернету, четник ниједан!
:hahaha:

Џеки... то име буди лепе успомене из детињства.
Тако се звао мој пас.
Био је леп.
Мешанац Шарпланинац укрштен са обичном сеском џукелом.
Али добар. Вукао ме је у санкама када сам био мали...
Ехххххх..... лепе успомене...

Da,da ... sad sam se i ja setio kad sam video tvoju sliku ko si .... gonio sam te gonio i napokon ....
 
Српски народ живи у Босни, Хрватској, Америци, Кењади, Србији.
У Србији Живе Срби, Мађари и остали народи АЛИ СУ СВИ СРБИЈАНЦИ-
то је политичко територијална одредница, а не етничка.

То је регионално-етничка одредница која нема везе са појмом државе, јер се појам "Србијанци" за Србе из централне Србије јавља деценијама пре Берлинског конгреса и добијања независности Србије.

Као што је Лала само и једино Србин (староседелац) са територије Баната, тако је и Србијанац само и једино Србин (староседелац) са територије централне Србије. Када се каже: србијанска ношња, србијански говор, србијански обичаји, србијанска музика, србијански сир итд. не мисли се нити на територију Србије, нити на Роме и Албанце из централне Србије, већ једино и искључиво на Србе из централне Србије.

Термин "Србијанац" за свакога ко је из Србије су почели да форсирају хрватски медији, због неразумевања и непознавања стварне слике на терену.
 
Србијанци су Срби из централне Србије, који имају свој фолклор, своју ношњу и свој нагласак ("Јелек, антерија и опанци, по том нек' се знају Србијанци" итд.) Ни Срби у Војводини нису Србијанци, мало је тешко да ће неко од њих направити Србијанце, а камоли од Мађара.

Србијанци:

rsm123rp0.jpg



Nije tema i nije mesto da sad o tome pricamo . No eto , ako je to tako po pravopisu , da je

Srbin - Srbijanac
kako bi bilo \
Slovenac - ????
Hrvat- ?????
Madjar - ????
Belgijanac - ?????

radi se o podvali . tek ako bi na primer , onaj Riza Halimi rekao za sebe da je Srbijanac , onda bi malo i razmislio .
A za mene , mi smo svi Srbi .
 

Back
Top