Nemačka dodelila Jehovinim Svedocima najviši pravni status

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da, hriscani ne bi trebali da uce paganske dogme niti da se drze paganskih praznika

- - - - - - - - - -


jeste to je odlicno u Bibliji objasnjeno kako zlo deluje

i shvatiti da Zlo mrzi na dobro bez razloga.

Kad kazes "paganske dogme" da ne mislis mozda na post i poslusanje Crkvi?

Jer evo sta je napisano:

15. Ако ли ти згрјеши брат твој, иди и покарај га насамо; ако те послуша, добио си брата својега.

16. Ако ли те не послуша, узми са собом још једнога или двојицу да на устима два или три свједока остане свака ријеч.

17. Ако ли њих не послуша, кажи Цркви; а ако ли не послуша ни Цркву, нека ти буде као незнабожац и цариник.

pa me interesuje, da li vi slusate svoju Crkvu, kako se ona zove i na koji nacin?

A zatim...:

16. А кад постите, не будите суморни као лицемјери; јер они натмуре лица своја да се покажу људима како посте. Заиста вам кажем: примили су плату своју.

17. А ти када постиш, намажи главу своју, и лице своје умиј,

18. Да те не виде људи гдје постиш, него Отац твој који је у тајности; и Отац твој који види тајно, узвратиће теби јавно.

https://www.rastko.rs/bogoslovlje/novi_zavet/jevandjelije_po_mateju_c.html

pa me takodje interesuje drzite li postove jer sve je ovo navedeno iz Jevandjelja? I sigurno da nije paganstvo.
 
Kad kazes "paganske dogme" da ne mislis mozda na post i poslusanje Crkvi?

Jer evo sta je napisano:



pa me interesuje, da li vi slusate svoju Crkvu, kako se ona zove i na koji nacin?

A zatim...:



https://www.rastko.rs/bogoslovlje/novi_zavet/jevandjelije_po_mateju_c.html

pa me takodje interesuje drzite li postove jer sve je ovo navedeno iz Jevandjelja? I sigurno da nije paganstvo.

Crkva znaci skup hirscana.
Mi imamo Veru religiju i slusamo iskljucivo Boga
time sto postujemo Bozju rec
i sto je se pridrzavamo u svom zivotu.
Posto mnoge buni to ko su Jehovini Svedoci
Religija se tako zove: Jehovini Svedoci
a VERA je hriscanstvo.
I to izvorno hriscanstvo

Sto se tice posta nigde u Bibliji ne pise da je post obavezan niti ritualna stvar.
To je vise tradicija.
tako da mi nemamo ritualan post, to je licna stvar
da li neko posti ili ne

Biblija ne sadrzi odredjene recepte u vezi ishrane, stari zavet je
Jevrejima davao neke smernice sta nije dobro jesti
a novi zavet nema nikakvih zabrana u vezi toga.

Premda je Isus postio u skladu s propisima Mojsijevog zakona,
on nije bio poznat po tome.
Svojim je učenicima rekao kako da postupaju ako odluče postiti,
ali nije im nikada zapovedio da poste (Matej 6:16-18; 9:14
 
Poslednja izmena:
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/32635/Jehovini-svedoci-priznata-vera-u-Srbiji

Саопштење за медије 24. фебруар 2010.

Србија регистровала Јеховине сведоке

БЕОГРАД, Србија — Министарство вера Републике Србије усвојило је захтев „Јеховиних сведока – хришћанске верске заједнице“ и уписало ту заједницу у Регистар цркава и верских заједница. Регистрација је ступила на снагу 8. фебруара 2010.

То значи да су Јеховини сведоци сада званично признати као верска заједница у свим земљама у окружењу, као и у свим земљама чланицама Европске уније. Србија такође настоји да постане чланица Европске уније. Одлуком да упише Јеховине сведоке у Регистар цркава и верских заједница, Министарство вера Републике Србије потврђује вишедеценијско постојање и активност Јеховиних сведока у Србији.

На овим просторима се свакако већ дуго зна за Јеховине сведоке. Још почетком 1920-их било је Јеховиних сведока у Краљевини Срба, Хрвата и Словенаца. Тада су били познати као Истраживачи Библије и били су активни у многим градовима у Србији. Министарство унутрашњих послова је 9. септембра 1930, одобрило деловање Јеховиних сведока. Године 1953, били су регистровани у ФНР Југославији као хришћанска верска заједница.

Данас Јеховини сведоци, као међународна хришћанска верска заједница, имају више од 7 300 000 чланова који делују у 236 земаља. Њихов часопис Стражарска кула сваког месеца излази у 37 252 000 примерака на 176 језика.

.................................................. .....................................
Upisom u registar Jehovini svedoci su priznati kao verska zajednica i
time je potvrđena i njihova višedecenijska ispovest hrišćanstva


u Srbiji kao što je to slučaj i u zemljama u okruženju i u zemljama Evropske unije.

Ministarstvo vera Srbije izvršilo je upis u registar na zahtev te verske zajednice
a odobrenje je potpisao ministar vera Bogoljub Šijaković.

Inače, Jehovini svedoci su u Austriji 8. maja 2009. dobili status religije. U toj zemlji oni imaju 20.000 pristalica i od 1978. godine bore se za priznavanje statusa zvanične religije u Austriji. Ovo priznanje donelo im je prednost da otvoreno mogu da nastupe sa jasnim pravnim statusom.
 
Poslednja izmena:
Pa Gogili ja sta god da napism o svojoj veri to ti je promocija????

A sto Jeroh pise o Jehovinim Svedocima to nije?

Dakle pisem o svojoj veri ovo je trenutno jedina moja tema o mojoj veri.

Ovo sto pisem je u skladu sa temom o dobijanju pravnog statusa kako u Nemackoj tako i u drugim zemljama.

da ne kazem da Jerohinac moze da pise sta god zeli o JS o mojoj veri na svojoj temi i to lazi
a ja ne mogu o svojoj istinu?

dakle dosta te diskriminacije

Takodje pisanje o veri nije promocija.
svi pisu o veri o cemu bi na religiji????
 
Poslednja izmena:
Crkva znaci skup hirscana.
Mi imamo Veru religiju i slusamo iskljucivo Boga

time sto postujemo Bozju rec
i sto je se pridrzavamo u svom zivotu.
Posto mnoge buni to ko su Jehovini Svedoci
Religija se tako zove: Jehovini Svedoci
a VERA je hriscanstvo.
I to izvorno hriscanstvo

Sto se tice posta nigde u Bibliji ne pise da je post obavezan niti ritualna stvar.
To je vise tradicija.
tako da mi nemamo ritualan post
, to je licna stvar
da li neko posti ili ne

Biblija ne sadrzi odredjene recepte u vezi ishrane, stari zavet je
Jevrejima davao neke smernice sta nije dobro jesti
a novi zavet nema nikakvih zabrana u vezi toga.

Premda je Isus postio u skladu s propisima Mojsijevog zakona,
on nije bio poznat po tome.
Svojim je učenicima rekao kako da postupaju ako odluče postiti,
ali nije im nikada zapovedio da poste (Matej 6:16-18; 9:14

Iako se ne bih sa svim stvarima ovde napisanim slozila, sustina mog pitanja je bila, u cemu je onda paganstvo s obzirom da si implicirala na (pravoslavnu) crkvu i post.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top