Nemačka blokira pridruživanje Srbije EU

Nemačka neće tražiti pasoše
20. jun 2008. | 14:08 | Izvor: Beta
Berlin -- Nemački uredi za strance ubuduće više ne mogu da zahtevaju od kosovskih Albanaca u Nemačkoj da uzimaju pasoše u predstavništvima Srbije, nakoj jedne sudske presude.


Naime, nemački uredi ne mogu da zahtevaju od kosovskih Albanaca da u konzularnim predstavništvima Srbije traže nova ili produžavaju stara lična dokumenta, odnosno putne isprave. Ovakvu odluku doneo je Upravni sud u Getingenu naglasivši da to važi i onda kada su konzularna predstavništva Srbije voljna da kosovskim Albancima izdaju dokumenta.

Presuda je doneta po tužbi muškarca sa Kosova koji u Nemačkoj boravi od 1991. kao azilant i od 1999. ima status tolerisane osobe. Ured za strance je od njega svih tih godina tražio da, zbog rešavanja statusa, podnese pasoš što je on uvek odbijao.

Od proleća ove godine i nemačkog priznanja Kosova to je činio sa obrazloženjem da je Kosovo sada posebna država i da se od njega ne može tražiti da odlazi u konzularno predstavništvo Srbije.

Sud u Getingenu se pozvao na ukaz Ministarstva za unutrašnje poslove, sport i integraciju Donje Saksonije izdat marta. U njemu se od ureda za strance traži da za sada kosovskim Albancima ne traže da donose dokumenta izdata u srpskim konžularnim predstavništvima, već da im izdaju nemačku zamenu za lične dokumente.

Slično rešenje su, primenile i neke druge savezne pokrajine. Predstavnica za štampu Senata za unutrašnje poslove Berlina izjavila je agenciji Beta da "berlinski Ured za strance već od kraja februara ove godine, pošto je Nemačka međunarodnopravno priznala Kosovo, ne traži od kosovskih Albanaca da uzimaju nove ili produžavaju važnost starih pasoša u srpskom konzulatu".

Tako građani Kosova koji žive na teritoriji Berlina, a bez važećeg su pasoša, dozvolu boravka dobijaju na zameni za ličnu ispravu koju izdaju nemačke vlasti.

Međutim, ljudi sa Kosova koji žive u Nemačkoj i dalje mogu, ukoliko to žele, da produže važnost pasoša u konzulatima Srbije.

Prema saznanjima Bete, od proglašenja nezavisnosti Kosova i pošto ga je Nemačka priznala, broj građana Kosova koji koriste usluge konzularnih predsatvništava Srbije se nije bitno promenio.

-----------

uskoro ce nemci za EU traziti i priznanje nezavisnosti kosova
 
E pa da...............Čim nema argumenata odmah izbacuješ neke zavere i tražiš razloge za loš standard građana....................

Ispade po tebi da vlada sve pare koje su uzete od privatizacije treba da podele građanima kako bi lepo živeli?:hahaha::hahaha::hahaha:

bolje da podjele građanima, nego da sve završi u njihovim džepovima...(mislim- bolje za građane...)!:whistling:
 
E pa da...............Čim nema argumenata odmah izbacuješ neke zavere i tražiš razloge za loš standard građana....................

Ispade po tebi da vlada sve pare koje su uzete od privatizacije treba da podele građanima kako bi lepo živeli?:hahaha::hahaha::hahaha:

Dobro recimi sta ste uradili sa donacijam , sta ste u Beogradu napravili osim sto rasprodajete, i punite kasu:!:


U proteklih osam godina, tokom svoje demokratske obnove, Srbija je primila blizu četiri milijarde evra donacija koje su najvećim delom stigle iz zemalja Evropske unije, saznaje „Blic“ u Ministarstvu finansija Vlade Srbije. U ovu cifru, naravno, nisu uračunate investicije u privredne projekte ili pare od privatizacije.
 
Dobro recimi sta ste uradili sa donacijam , sta ste u Beogradu napravili osim sto rasprodajete, i punite kasu:!:


U proteklih osam godina, tokom svoje demokratske obnove, Srbija je primila blizu četiri milijarde evra donacija koje su najvećim delom stigle iz zemalja Evropske unije, saznaje „Blic“ u Ministarstvu finansija Vlade Srbije. U ovu cifru, naravno, nisu uračunate investicije u privredne projekte ili pare od privatizacije.

Da li ti uopšte znaš koliko postoji neprivrednih grana u Srbiji?

Šta misliš odakle se one finansiraju?

Misliš li da to privreda sama može da iznese?:rtfm:
 
Da li ti uopšte znaš koliko postoji neprivrednih grana u Srbiji?

Šta misliš odakle se one finansiraju?

Misliš li da to privreda sama može da iznese?:rtfm:

Znaci administracija demokrata sve pojela, oni meso mi kupus i to je sarma :hahaha::hahaha:
Sudije takodje, malo milicija pojela malo vojska :hahaha::hahaha:
Znaci da mi zivimo od donacija, a kad budemo sve prodali jescemo korenje, to je Sloba obecao, a Tadic i Dacic nastavljaju :hahaha::hahaha::hahaha:
 
pa ko je kriv sto to nije reseno?

ujna mi je poznati advokat i pricala mi je da su sve sudije podmitljive i traze advokatima pare , od sudije za prekrsaje do sudija vrhovnog suda.....

to je tzv "demokratsko pravosudje".....

koje su ovo gluposti i bljuvotine
g030.gif
 
to još nije postavljeno kao uslov
za 4 ili 5 godina možda hoće, ali sad nema potrebe da pravimo sami uslove, kojih nema

Hag je uslov koji stoji 8 godina i stajaće dok se ne okonča
i te debilne priče kad isporuče nekoga, tražiće nekog novog, ja ni jedno novo ime od 2000. do danas nisam čuo osim ovih grobova-junaka koje traže

sve ostalo je manje više isto ono što su sve zemlje morale da prođu, reforme pravosuđa, sile, administracije, budžetsko trošenje sredstava...i tu je milion stvari...to se u pregovorima zovu poglavlja, imaš ih ogroman broj, i sve se svodi na usaglašavanje pozitivnih zakonskih propisa zemlje aplikanta sa zakonodavstvom Unije...uz materijalnu podršku jer zemlja aplikant za to nema sredstava...
ovoj zemlji je sad najvažniji ne ulazak u EU jer je to objektivno daleko (duže od 5 godina), već sticanje statusa zemlje kandidata, jer je to stepenica više i prilazak ogromnom fondu i novčanim sredstvima kojima ova zemlja dobija svež kapital...

U pravu si, međutim, ja zaista polako gubim nadu jer bez obzira za šta se naše vlasti deklarativno zalagale čini se da ne postoji politička volja da se Srbija zaista primakne EU. U suprotnom, kako objasniti činjenicu da je R.Mladić još na slobodi? Uzmi recimo kao primer hapšenje Stojana Župljanina. Ispada da naša policija mora da pročita u nekoj knjizi gde treba koga da traži... Nema šanse da se zaista, barem ne naslućuje gde se kriju Mladić & Co.
Uz to nisam sigurna koliko našim korumpiranim političarima i privrednicima odgovaraju reforme i oštriji režim kontrole i odgovornosti za učinjeno... Mnogi od njih se javno zalažu za jedno, privatno govore drugo a rade nešto sasvim treće. Čini se, bar meni i to sve više, da je njihov interes da Srbija što duže ostane izolovana i prepuštena njima i njihovim malverzacijama. Jad.
 
U pravu si, međutim, ja zaista polako gubim nadu jer bez obzira za šta se naše vlasti deklarativno zalagale čini se da ne postoji politička volja da se Srbija zaista primakne EU. U suprotnom, kako objasniti činjenicu da je R.Mladić još na slobodi? Uzmi recimo kao primer hapšenje Stojana Župljanina. Ispada da naša policija mora da pročita u nekoj knjizi gde treba koga da traži... Nema šanse da se zaista, barem ne naslućuje gde se kriju Mladić & Co.
Uz to nisam sigurna koliko našim korumpiranim političarima i privrednicima odgovaraju reforme i oštriji režim kontrole i odgovornosti za učinjeno... Mnogi od njih se javno zalažu za jedno, privatno govore drugo a rade nešto sasvim treće. Čini se, bar meni i to sve više, da je njihov interes da Srbija što duže ostane izolovana i prepuštena njima i njihovim malverzacijama. Jad.

to je druga strana medalje o kojoj se manje priča, ovde se mnogo više priča o tome koliko EU istinski želi Srbiju kao svog člana, a mnogo manje koliko sama Srbija istinski želi u EU. Jer ispada da mnogo više EU mora da zalegne za Srbiju nego Srbija za samu sebe...to je jedna od besmislica srpskog političkog spektra. Uzeću iz EU ono što mi odgovara, a što ne, to ću da ignorišem. Veruj mi ovo je deviza 80% Srba
Svi političari su svesni da kad uđu u EU nema više pizdarija, dok su na putu u toj EU oni su mali Bogovi koji nam omogućavaju put u bolji život, najdužim putem. Primer Italije i deponije u Napulju, to više nije italijanski problem, već evropski i šta će se destiti Italiji ako to ne reši na zadovoljavajući nači? Drakonska kazna.
Ja sam jednom napisao da je prave Vlade koja bi sve ključne probleme ovog društva mogla da reši za 6 meseci i da ode u zaborav...ali bi uradila suštinu, znači, pošto je u ovoj zemlji svaka godina izborna, i cilj je opstati na vlasti, onda ne hapse Mladića, da Bože moj, ne izbiju neki protesti, mislim, koga u ovoj zemlji boli patka za Ratka Mladića...u ovoj zemlji se povećavaju plate budžetskim korsinicima a ta povećanja ne prate trend rasta proizvodnje i BDP jer je to najsigurniji izvor glasova, u ovoj zemlji se ne seku problemi na najzdraviji način, već je sve posledica trulih kompromisa.
I onaj tipičan srpski način, daj da zajebem njih, pustiće oni mene i ovako kilovog, pa onda kad jedna Holandioja zapreti oko SSP, onda naši državni organi otvore "špajz" uzmu teglu "stojan Župljanin" i upakuju u celofan...
znaju oni vrlo dobro gde je Ratko Mladić, u to sam ubeđen, samo se sa njim kao i sa svime u ovoj zemlji trguje i cenjka, a kamatu i interese plaćaju građani.
 
E pa dragi moji evroskojevci bilo je lepo dok je trajalo, ali vreme je da zaboravite EU, bice i vama lakse.

„DNEVNIK”:NEMCIMA HAG NIJE DOVOLJAN USLOV ZA SRBIJU

NOVI SAD , 19. juna (Tanjug) - Nemačkoj nije dovoljno da Srbija izruči Ratka Mladića Hagu, da bi ispunila uslove za ubrzavanje evropskih integracija i dobijanje statusa kandidata za članstvo u EU, prenosi danas novosadski „Dnevnik”, pozivajući se na izvore u Briselu.

Na sednici Saveta ministara spoljnih poslova EU u Luksemburgu Nemci su insistirali na tome da se u tekst zaključaka o Srbiji, pripremljenog za Evropski savet, ubaci odrednica da je puna saradnja sa Haškim tribunalom samo jedan od uslova koji treba da budu ispunjeni.

Dugoročno gledano, za Srbiju bi veći problem mogao da bude stav Nemačke koja traži neke dodatne zadatke, nego Holandije i Belgije koje smatraju da bi hapšenjem Mladića sve prepreke Srbiji na putu evrointegracija bile uklonjene, rekao je jedan od učesnika sednice Saveta ministara EU u Luksemburgu.

On je napomenuo da među tim uslovima nije priznavanje Kosova nego je reč o reformama u pravosuđu, policiji, obaveštajnoj službi i borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala.

Promena stava Berlina u odnosu na uslove evropskih integracija Srbije u Briselu se tumači time da Nemci nisu zaboravili upad u njihovu ambasadu tokom mitinga „Kosovo je Srbija” i insistiranjem jačeg dela nemačke vlade (demohrišćana) na restriktivnijem stavu o daljem širenju EU.

Postavljanje novih uslova Srbiji samo je drugo ime za usporavanje evropskih integracija, a „ako neko hoće da uspori približavanje zapadnog Balkana EU, dovoljno je da zaustavi Srbiju i stvar je rešena”, objasnio je izvor „Dnevnika” koji je želeo da ostane anoniman.


(Kraj)

Hvala Nemci!
 

Back
Top