NEK NAM...



sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)


NEK NAM...

Nek nam godina što dolazi
duše darovima napuni
pa da kipimo od miline
i osmesi duše mesto reči nek govore.

Nek nam zdravlje telo ulepša
blagost snagu nek da da prođemo
što se proći mora
po bespućima život gora.

Kao što mesec noći svake
zakačen za nebo stoji
nek se tako i pamet za duh naš zakači
te skupa nek dušu nam zagrle.

Nek san nam dođe smiren i lak
okrepljujuć za novi dan
Nek sam što je, para nađe
nek bolan ozdravi
nek siroma se opari
nek teškom postane lakše
nek zagrljaj zagrli
jer tako je lako...zaista lako
drugog dušom zagrliti
prijateljstvom i ljubavlju zalečiti,
ranu zakrpiti, lek dati,
ali je i istina, da to ne može svako
jer s razlogom, to mu nije dato.

Nek nam godina što dolazi
duše darovima napuni
pa da kipimo od miline
i osmesi duše mesto reči nek govore
jer reč je delo
i delo je reč
i na jedan i na drugi način
može se toliko toga reć
a duša......e, ona uvek kaže sve
za njom uvek tragovi ostaju
pričala, pisala ili ćutala.
Tragovi.....to smo mi
Za lepe tragove....živeli :pivce:



attachment.php



PS Sretna Vam Nova godina lepi blogerski svete......zdravlja, sloge i ljubavi ....:heart:
 
Divna, topla, ljudska, sestrinska, majčinska, prijateljska čestitka. Hvala. Šta da Vam poželim, a da Vam Bog već nije dao? Sve najbolje i da trajete takvi kakvi ste!
 
Zelim ti da nam pišeš jos vise prica iz srca u 2014 i da nam ne das da padnemo svojom energijom i pozitivizmom. A pre svega toga da nam ti budes zdrava, dusevna, pozitivna i jaka! I zelim nam da se sretnemo ponovo u 2014-oj! Pozdrav svima i uzivajte!!!!:zjelka2:
 
i osmesi duše mesto reči nek govore
jer reč je delo
i delo je reč
i na jedan i na drugi način
može se toliko toga reć
a duša......e, ona uvek kaže sve
za njom uvek tragovi ostaju
pričala, pisala ili ćutala.
Tragovi.....to smo mi

Ovaj deo mi je najlepši! :heart:

Srećna i tebi Nova godina uz najlepše želje! :zag:

large.jpg
 
Aribi;bt251845:
Zelim ti da nam pišeš jos vise prica iz srca u 2014 i da nam ne das da padnemo svojom energijom i pozitivizmom. A pre svega toga da nam ti budes zdrava, dusevna, pozitivna i jaka! I zelim nam da se sretnemo ponovo u 2014-oj! Pozdrav svima i uzivajte!!!!:zjelka2:

Hvala pile moje, od srca
A ja vama zdravlja, ljubavi i sloge. To je sve što je potrebno. A kada ćovek/žena imaju to što im treba, onda mogu sve....E, da možete sve, to vam želim :heart:
I ja želim da dođete svo troje kod nas...pa da vas gostim a vi samo da brekćete :lol:
 
Poslednja izmena:
poetessa;bt251892:
500-hjklj.gif


Srecnu novu godinu zelim ti Ljiljo! :heart2: I jos puno puno lepih tragova satkanih od stihova i pricica koje greju nashu dushu! z:gs:

Hvalaaaaaaaaaaa dušice, sve najbolje i ja tebi želim, snage koju daje ljubav i mir duši :heart:
A sa tim zahtevima za pisanjem, i mojim manjkom snage i vremena, usled prezahtevne reale, nateraćete me da ponavljam blogove od početka :lol: :cmok2:
 

Back
Top