Koristite zastareli pregledač. Možda neće pravilno prikazivati ove ili druge veb strane. Trebalo bi da ga nadogradite ili koristite alternativni pregledač.
Tražio sam je u nekim prodavnicama zdrave hrane, Merkartoru, Idea prodavnicama, Univereksportu, ali nigde nema NEjodirane morske soli. Ima li neko ideju gde da je tražim, ako je uopšte ima u opticaju Novom Sadu?
Sigurno da ima negde pošto pakuje jedna firma iz Beograda(ne znam iz kog je mora-Kineskog???)... Ja kupila na moru, krupnu morsku so za moje kiflice, sva kad ono made in Serbia....
Nova istraživanja pokazuju da u hemijskom sastavu morske soli i obične, stone soli, nema velike razlike. To znači da uvrežena tvrdnja o morskoj soli kao zdravijoj opciji nije istinita. Meso i riba već sadrže dovoljno soli
Većina ljudi tokom dana konzumira previše soli - mnogo više od preporučene količine od jedne kašičice dnevno. Povećan unos soli povezan je sa visokim krvnim pritiskom, rizikom od šloga i srčanih bolesti.
Iako je do sada vladalo mišljenje da je morska so manje štetna od obične, naučnici su dokazali da prva sadrži isti procenat sodijum hlorida kao druga, pa je stoga podjednako nezdravo unositi je u velikim količinama.
"Najvažnija poruka je ta da ne treba da dodajete hemikalije u hranu. U mesu i ribi već postoji dovoljno soli i nepotrebno je soliti je", rekao je profesor Grejem Mekgregor sa britanskog instituta za preventivnu medicinu.