Quantcast

Nedeljni raspored serija i najave...

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Opak trejler za 4. sezonu Van Helsinga na comic-conu.
Nema vise Skarlet, Missy Peregrym odlicno ide u FBI.
Ali ima mnogo novih lica, veteran Neal McDonough, Nicole Munoz (Defiance), dva pojacanja iz The 100 Dakota Daulby (mracni heda iz poslednje sezone) i Richard Harmon (John Murphy). I na kraju najvece iznenadjenje Tricia Helfer kao Dracula. :)

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Pennyworth - dobar pocetak. Serija ce se dopasti ljubiteljima Gotama i Betmena. Radnja je smestena u proslost. U alternativni London.

Mladi Alfred (Jack Bannon) se vraca iz rata i na zgrazavanje svog oca pokrece firmu za obezbedjenje. Na prvom poslu kao izbacivac u klubu srece Esme (Emma Corrin) igracicu i glumicu u koju se ludo zaljubi. Emma je pozitivno iznenadjenje u seriji. Odlicno glumi, a izgleda kao mlada i lepsa Jodi Foster.

Na poslu slucajno upoznaje Thomas Wayne-a (Ben Aldridge), mladog finansijskog forenzicara koji istrazuje tokove novca tajne organizacije koja hoce da zavlada Engleskom. Thomas, Alfred i Esme upadaju u nevolje, a pomazu im Alfredovi saborci iz rata...

Pandora - nisam bas odusevljen, ali mozda bude bolje u nastavku.

Pandora je cerka naucnika koji u tajnosti istrazuju iskopine na udaljenoj planeti. Ginu od strane nepoznatih ubica. Pandora odlazi na zemlju kod ujaka koji joj je jedini zivi rodjak. Docekuje je prilicno hladno, kao da nisu rod. Ujak je profesor na akademiji koju pohadjaju zemljani i vanzemaljci. Pandora brzo stice prijatelje koji joj pomazu da otkrije istinu o pogibiji roditelja. Neki zato sto su se zaljubiskali, a neki zato sto su vanzemaljski spijuni. :D

Gluma je jos i pomoz boze, ali stil je nedefinisan. Kao da su hteli da bude malo camp, a ispalo je lose i jeftino.

Ali tek je prva epizoda. Mozda se 3.8 ocena poveca malo. :D

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
The Boys - Serija za bindz. Izbindzovao sam celu sezonu za vikend, 8 epizoda po sat vremena. :D

Ocekivana kao najveci hit za jul i ispunila je sva ocekivanja. Ocena 9 na imdb-u je sasvim opravdana.

Radnja prati zlu kompaniju koja pravi oruzje buducnosti - superheroje. Onda svoje proizvode prodaje za ogromne pare gradovima, policiji, a zele da udju i u ministarstvo odbrane USA.

Superheroja je mnogo. I obavljaju razne poslove za kompaniju, od vukojebina do metropola. Konkurencija je velika. A svi zele da udju u najvecu fransizu The Seven. Sedam najvecih superheroja - ujedno i sedam superzvezda. Mediji, marketing, rijaliti programi, intervjui, novac, obozavatelji i sve ostalo po redu.

Iza lepe povrsine krije se prava priroda superheroja, psihopate, ubice, narkomani, siledzije...

Karl Urban glumi vodju grupe osvetnika koja zeli da unisti superheroje. Ostatak ekipe je odlican Jack Quaid, Erin Moriarty, Antony Starr, Dominique McElligott, Elisabeth Shue... Ali ono sto je perk ove serije je ekipa sporednjaka - Simon Pegg, Jennifer Esposito, Haley Joel Osment, Billy Zane, odlicna Brittany Allen, Tara Reid i veterani Jim Beaver (Supernatural), John Doman (Gotham) i Giancarlo Esposito. Cak se i Seth Rogen kao producent ubacio u ulogicu od dve izgovorene recenice. :D

Preporuka. :ok:

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
U avgustu nema neke velike ponude.

BH90210 - reboot sa istom ekipom 30 godina kasnije 7. avgust

I onda tek na kraju meseca 30. avgusta dva potencijalna hita.

Carnival Row - fantazija, misterija, triler serija smestena u neo-viktorijanski grad u kom zive ljudi i supernatural bica.
Krhki mir je poremecen nizom ubistava. Detektiv kojeg glumi Orlando Bloom se udruzuje sa vilom koju glumi Cara Delevingne sa ciljem da pronadju ubice.

The Dark Crystal: Age of Resistance - animirani prequel filma The Dark Crystal iz 1982.

Voice acting ekipa je totalni overkill.

Doveli su sve sto su mogli, za sve pare koje su imali. Anya Taylor-Joy, Nathalie Emmanuel i Taron Egerton ce davati glasove glavnim likovima.

A sporednjaci su tek van pameti - Helena Bonham Carter, Lena Headey, Mark Hamill, Natalie Dormer, Jason Isaacs, Simon Pegg, Toby Jones, Benedict Wong, Sigourney Weaver i dve lepotice - Alicia Vikander i Gugu Mbatha-Raw. :D

Od serija koje se vracaju Glow, Preacher i The Affair poslednja sezona.

Od mini serija samo Our Boys - o istinitim dogadjajima koji su pokrenuli rat u Gazi 2014-te.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Otkazan Krypton. Uspeli su da totalno sjebu seriju u drugoj sezoni. Prva sezona dobra, druga negledljiva potpuno. Odustao sam posle 6-7 epizoda.

Otkazan i The 100. Nekada najbolja serija koju su takodje uspeli velelepno da rasture u paramparcad u poslednje dve sezone. Imam utisak da su glumci molili da ih ubiju u seriji samo da ne snimaju vise to sranje. Ako je neka uteha bice jos jedne sezone koja ce biti i poslednja.

Ima i dobrih vesti - najbolje nove serije ove godine, Trinkets, The Boys i NOS4A2, su obnovljene za jos jednu sezonu. Za Trinketse koji su bili najvece otkrovenje ove godine ce to biti i poslednja sezona. Glumice ce biti prestare da glume tinejdzerke, ali sam ubedjen da ce i druga sezona biti savrsena kao i prva.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Septembar :D

3. septembar
Mayans M.C. - 2. sezona

4. septembar
Wu-Tang: An American Saga - Wu Tang Clan biografija

6. septembar
The Spy - mini serija po istinitim dogadjajima. Sacha Baron Cohen igra izraelskog spijuna u Damasku '60-tih.
Titans - 2. sezona. Jedna od nekoliko serija koje su mi se svidele prosle godine. Preporuka. :D

9. septembar
The Deuce - 3. sezona

10. septembar
Mr. Mercedes - 3. sezona

12. septembar
The I-Land - mini serija u Lost fazonu. 10 ljudi na ostrvu. Natalie Martinez, Kate Bosworth i Maria Conchita Alonso.
Kad smo kod Natalie Martinez pogledajte njenu Into the Dark epizodu. Odlicna je. :)
Mr Inbetween - 2. sezona

13. septembar
Undone - Rosa Salazar posle Alite ponovo kao crtani lik. Rosa istrazuje smrt oca kojeg glumi Bob Odenkirk. Od autora BoJack Horseman-a.
Unbelievable - drama po istinitim dogadjajima o tinejdzerki optuzenoj da je lazno prijavila silovanje i detektivkama koje resavaju slucaj. Toni Collette.
Room 104 - 3. sezona

18. septembar
American Horror Story: 1984 - 9. sezona.

25. septembar
Stumptown - ekranizacija stripa za ovaj mesec. Cobie Smulders glumi privatnog detektiva u Portlandu. Blu Hunt (Originals), Jake Johnson (New Girl).

26. septembar
Creepshow - potencijalni hit za ljubitelje horora. Serija inspirisana George Romerom i Stephen Kingom. Giancarlo Esposito, Tobin Bell, Adrienne Barbeau, Tricia Helfer, Jeffrey Combs, Bruce Davison, David Arquette i DJ Qualls.

27. septembar
Van Helsing - 4. sezona. :ok:
The Politician - komedija/drama Ben Platt, Gwyneth Paltrow, Jessica Lange, Dylan McDermott, Zoey Deutch, Bette Midler.
Godina odluke za Zoey Deutch, ako je novi Zombieland i ova serija ne vrate na prave staze, ode opet u persun gde je bila prethodnih 5 godina posle Vampirske akademije.

29. septembar
Godfather of Harlem - Forest Whitaker glumi boss-a u Harlemu '60-tih. Vincent D'Onofrio, Giancarlo Esposito. Lucy Fry drugi deo dueta sa Zoey Deutch iz Vampirske akademije dobice jos jednu sansu za izlazak iz persuna.

Smorisha

Elita
Poruka
24.791
Carnival Row je super serija mada će teško dostići slavu Game of Thrones iako se nadam upravo tome ne verujem
Odgledao sam celu prvu sezonu i uopšte nije loše - radnja se razvija baš lepom brzinom, zaplet sledeće sezone se takođe vidi

Mada je meni i Salem bio mnogo bolji od Game of Thrones kao i još par EF-a nisu imali tu popularnost

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Oktobar - najvazniji mesec za serije :D

2. oktobar
Almost Family - nova drama. Brittany Snow saznaje da je njen otac Timothy Hutton kao donor sperme napravio jos pola tuceta dece. Brittany otkriva dve sestre koje glume Emily Osment i Megalyn Echikunwoke.
SEAL Team - 3. sezona sa epizodom snimljenom u Beogradu ovog leta
S.W.A.T. - 3. sezona

3. oktobar
Catherine the Great - nova istorijska kostimirana mini serija sa Helen Mirren i Jason Clarke.

4. oktobar
The Blacklist - 7. sezona
Goliath - 3. sezona
Peaky Blinders - 5. sezona
Raising Dion - nova serija po stripu. Radnja prati samohranu majku koja odgaja sina koji pokazuje supernatural moci. U glavnoj ulozi zgodna Alisha Wainwright do sada najpoznatija kao vukodlacica Maja iz Shadowhunters serije. Tu je i Michael B. Jordan koji je i producent serije.

6. oktobar
Batwoman - konacno pocinje davno najavljeni i dugo ocekivani prvi lezbo superheroj Batwoman. Ruby Rose u glavnoj ulozi, a tu je i Rachel Skarsten (Lost Girl, Reign). :D
Get Shorty - 3. sezona
Madam Secretary - 6. sezona
Mr. Robot - 4. sezona
The Walking Dead - Ono sto se najvise ceka. 10. jubilarna sezona. Odgledao sam letos svih 9 prethodnih ponovo. Tako da spreman cekam nastavak. :D

8. oktobar
The Flash - 6. sezona

9. oktobar
Nancy Drew - nova Nancy Drew serija na CW-u. Malo starija Nancy planira da napusti grad i ode na koledz kada biva upletena u misteriju sa supernatural ubistvom.

10. oktobar - Supernatural dan
Legacies - 2. sezona :)
Supernatural - 15. i poslednja sezona :D

11. oktobar
Dynasty - 3. sezona
Charmed - 2. sezona
The Birch - nova horor serija o tinejdzeru koji trazi pomoc od cudovista iz sume.

15. oktobar
Arrow - 8. sezona
Treadstone - prva serija iz Bourne fransize. Istrazuje pozadinu black ops operacija. Treadstone koji je stvorio Borna krece u novu operaciju stvaranja ubice sa nadljudskim mocima.
The Purge - Poslastica. Jedna od tri najbolje serije prosle godine i vrhunac fransize nastavlja dalje sa 2. sezonom. :ok:

16. oktobar
Limetown - nova crime/drama/sf serija sa Jessicom Biel i Stanley Tucci-em. Radnja se vrti oko nestanka 300 ljudi iz naucno istrazivackog centra.
Impulse - druga od tri najbolje nove serije prosle godine nastavlja dalje. :ok:

18. oktobar
Looking for Alaska - nova mini serija drama po istoimenom romanu Dzon Grina - Laguna.
Modern Love - komedija/drama/romansa. Nesto kao Love Actually samo kao serija sa brutalnom ekipom. Olivia Cooke :heart: najlepse okice Holivuda, Sofia Boutella, Andy Garcia, Julia Garner (Ozark), Tina Fey, Anne Hathaway...

20. oktobar
Watchmen - serija po stripu. Radnja ce biti izmenjena i pomerena u buducnost gde su superheroji zabranjeni, nema interneta, a Robert Redford je predsednik USA. Ostatak ekipe Regina King, Don Johnson, Jeremy Irons, Frances Fisher, Tim Blake Nelson i Louis Gosset Jr..

23. oktobar
Castle Rock - 2. sezona

24. oktobar
Daybreak - nova zombi serija po stripu.

25. oktobar
The Kominsky Method - treca od tri nove serije koje su zablistala prosle godine dobija nastavak. Jane Seymour ce biti pojacanje vec brutalnoj ekipi za drugu sezonu. :ok:

27. oktobar
Mrs. Fletcher - nova mini serija komedija
Silicon Valley - 6. sezona

U novembru stize The Mandalorian - prva igrana Star Wars serija. :D

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Sta mi se svidelo od novih serija.

Godfather of Harlem ozbiljna serija o kriminalnoj istoriji Harlema. Radnja prati Bumpy Johnson-a, crnog mafijaskog bosa iz Harlema povezanog sa Djenoveze familijom. Serija pocinje Bumpijevim izlaskom iz zatvora, povratkom u Harlem i pocetkom borbe da povrati uticaj koji je njegova ekipa izgubila tokom godina dok je bio u Alkatrazu. U seriji su i druge istorijske licnosti tog vremena sa kojima je Bumpy Johnson poslovao poput Malcolm X-a. Odlicna ekipa Forest Whitaker, Vincent D'Onofrio, Giancarlo Esposito, Lucy Fry ...

Almost Family ovo je bilo ili ce biti dobra serija ili totalna glupost. Ali dobra je. Svidela mi se. Timothy Hutton glumi poznatog lekara, naucnika koji je uspesno resavao problem neplodnosti. U momentu kad prima nagradu za zivotno delo izbija afera da je on sam bio donor mnogo puta bez znanja pacijenata. Radnja prati tri njegove cerke koje saznaju da su sestre. Brittany Snow je njegova zvanicna cerka koja radi sa njim na klinici, Megalyn Echikunwoke advokatica i nekada najbolja Brittanina prijateljica dok joj nije otela decka i jedna od mojih omiljenih mladih glumica Emily Osment kao propala sportska zvezda koja prezivljava slikajuci se po konvencijama.

Stumptown nije vrhunac umetnosti, ali moze da prodje kao akcija. Ima dobrih momenata, ali su odnosi izmedju likova potpuno nenormalni. Cobie Smulders glumi privatnog detektiva u Portlandu, Jake Johnson (New Girl) njenog prijatelja/bivseg ljubavnika, Blu Hunt (Originals) za sada samo u prvoj epizodi.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Dobre vesti za ljubitelje horora,

Pocela je druga sezona Into the Dark. Odlicna prva epizoda Uncanny Annie. Grupa klinaca koja igra drustvenu igru u vreme Halloween-a. Kao i prosle sezone epizode izlaze jednom mesecno i posvecene su aktuelnim praznicima.

Svideo mi se Creepshow - serija inspirisana George Romerom i Stephen Kingom. Odgledao sam dve epizode. U svakoj epizodi su po dve razlicite price. Prva je sa Giancarlo Espositom i Tobin Bellom, koji kao doktor i policajac odlaze u vreme oluje da provere stanje oca decaka koji se boji da ode sam kuci. Druga prica je najjezivija sa malom Cailey Fleming (Judith iz The Walking Dead-a). Klinka ce biti velemajstor za horore ako ovako nastavi. Treca je sa vojnicima u Francuskoj u vreme WW2, tu je Jeffrey Combs kao nemacki oficir. Poslednja je sa DJ Qualls-om veteranom Supernaturala i Z Nationa...

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Raising Dion - izbindzovao sam seriju za jedan dan. :D

Moze da se gleda, drzi paznju i sasvim je ok za bindz.

Ne donosi nista spektakularno novo za supernatural seriju po stripu. Sve je to ono sto se i ocekivalo. Bogata netflix produkcija, dobri efekti, dobra ekipa glumaca odlicno odabrana za svoje uloge. Svi su legli ko dupe na nosu.

Ono sto sam rekao u najavi da je u glavnoj ulozi zgodna Alisha Wainwright, moram da povucem i kazem da je u stvari prezgodna Alisha Wainwright. Definitivno moze da se gleda serija i samo zbog nje. :D

Radnja - grupa naucnika, inzenjera i dokonih njuskala, tj. turista, biva izlozena zracenju na Islandu dok posmatraju misterioznu pojavu na nebu. Godinama kasnije razvijaju supermoci i prenose ih na sledecu generaciju - svoju decu.
Alisha glumi udovicu naucnika koji je poginuo nekoliko godina nakon posete Islandu, koja otkriva neobicne moci kod svog sina Diona.

Trejler

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Malo dobrih vesti za ljubitelje Star Trek/Wars serija. :D

Pocele su druge sezone Star Trek: Short Treks i Star Wars: Resistence.

Short Treks su kratke epizode koje najavljuju dolazak nove sezone Discovery-ja. Ici ce do decembra.

Resistence. Sad sam se iznervirao kad sam video ocenu na imdb. Ok, ja sam prvi bio iznerviran sto su ukinuli Rebelse koji su bili vrhunska serija. Crtez je retro i minimalisticki. Ali ima pricu i potpuno je serija ok i na mestu ako joj date sansu. :D

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.206
Za ljubitelje Dylan Dog-a. Pravi se igrana serija. James Wan ce raditi seriju. Najpoznatiji je po Saw filmovima i po Aquamanu. Radi takodje i rimejk Mortal Combata...

https://variety.com/2019/tv/news/james-wan-teams-with-italys-bonelli-on-dylan-dog-series-exclusive-1203360996/

Od serija koje su pocele za vikend.

Batwoman - dobar pocetak. Za one koji su propustili prethodne najave. Batman je napustio Gotham i ostavio ga na nemilost zlocama. U prazan prostor uskace kompanija za bezbednost koja stiti grad i njegove celnike. Cerka vlasnika te kompanije, a ujedno i rodjaka Bruce Wayne-a vraca se u grad posle godina iznanstva da pomogne u pronalazenju bivse devojke sa vojne akademije koju su otele zloce. Ujedno upada i na Bruceov posed, otkriva njegovu tajnu i odlucuje da zauzme njegovo mesto. Kraj je dobar - najezio sam se kad je Ruby obukla kostim. Ruby Rose u glavnoj ulozi, a kao zloca Rachel Skarsten (Lost Girl, Reign)... :D

Supergirl - pocela je peta sezona. Plakao sam 5 minuta kad je Kara priznala Leni Luthor da je ona Supgirl. :sad2::D

Iris_

Aktivan član
Poruka
1.238
Ja razmisljam da gledam ovu seriju...

Citala sam ovu knjigu i odusevila se, nisam je ispustala iz ruke! Zena je imala fenomenalan zivot! Onda sam gledala neku rusku seriju "Katarina Velika" i bila je uzasna, isprazna, dosadna...sad razmisljam ovu sa Helen Miren na HBOGO, valjda su je bolje napravili. Jel gledao neko?